Hvar - ostrov Hvar

Informácie pre turistov Hvar - ostrov Hvar

Mesto Hvar- starobylé mesto s bohatou históriou, ktoré sa nachádza na západe južnej strany ostrova. Je to najväčšie mesto ostrova Hvar a jedna z najznámejších a najnavštevovanejších turistických destinácií v Chorvátsku. Samotný ostrov je známy ako najslnečnejšie miesto Chorvátska ( priemerný počet slnečných hodín  v roku je 2726) čo z neho robí populárnu destináciu nie len v letných mesiacoch, ale aj počas jarných a jesenných dní. Nenechajte si ujsť návštevu rôznych pamiatok ako sú: pevnosť Fortica, Hvarská katedrála, Hvarské divadlo, Františkánsky kláštor a mnoho ďalších, ktoré sú dôkazom búrlivej minulosti Chorvátska.

More v Hvare je krištáľovo čisté so skalnatými plážami a tiež tu nájdete malé pláže z jemného štrku. Pred vstupom do Hvarskej zátoky sa nachádzajú Pakleni otoci (Pekelné ostrovy), na ktorých sa rozprestierajú najkrajšie hvarské pláže.  Najznámejšie z nich sú Jerolim, Ždrilica, Palmižana  a Pokonji dol. Mesto je s ostrovmi úprepojené pravidelnou lodnou dopravou. Milovníci športu a rekreácie si môžu  vychutnať pešiu turistiku, potápanie, rôzne vodné športy, alebo si môži zahrať futbal, hádzanú, volejbal, basketbal, tenis a iné. Mesto Hvar Vám ponúka prežiť skutočnú nočnú zábavu v podobe rôznych predstavení, koncertov, folklórnych podujatí, alebo  užívajte na niektorej diskotéke do skorých ranných hodín. Hvar je mesto, v ktorom nájdu niečo pre seba všetky vekové kategórie, pre starších odporúčame rôzne kultúrne podujatia a pre tých, ktorý túžia po pravom nočnom zážitku sú k dispozícii nočné párty, kde sa podávajú rôzne kokteily.

Vedeli ste, že? Hvar je slovo, ktoré pochádza zo slova PHAROS – je to grécky názov pre ostrov a tiež mesto Hvar, ktoré sa v minulosti nachádzalo na mieste dnešného Stari Gradu.

Nenechajte si ujsť:

Hvarská pevnosť: nachádza sa na vrchu nad mestom. Poastavená je začiatkom 16.st. a obnovená je roku 1579 po tom ako bola poškodená pri explózii.  Počas francúzskej vlády bola pevnosť posilnená a za rakúskej vlády bvoli postavené kasárne a pozorovateľňa. V pevnosti sa dnes nachádza zbierka amfór a rôznych exponátov z doby antiky a stredoveku.  Pevnosť je dominantou mesta, preto vám ponúka nádherný pohľad na Hvar a Paklene ostrovy.

Katedrála Sv. Stjepana: nachádza sa na východnej strane hlavného mestského námestia. Vybudovaná je na základoch kostola zo 6.st. a dnešnú podobu dostala v 16.st.

Arsenal: bol  postavený v 13.st. Na poschodí je divadlo, ktoré vzniklo v roku 1612, patrí medzi najstaršie  verejné divadlá na svete.

Františkánsky  kláštor: sagrađen bol postavený ako útočisko pre námorníkov v 15.st. V kláštore sa nachádza múzeum s vystavenými obrazmi, starými mincami, cerkevnými knihami  a rôznymi inými predmetmi. Najznámejší výstavný exemplár je obraz "Posledná večera".

Zábava:

Hvarské letné slávnosti – Tradičné letné kultúrne slávnosti , festival patríá medzi najstaršie na chorvátskom pobreží : hudobný, divadelný a folklórny program v nádhernom prostredí mesta Hvar za spolupráce domácich, ale aj zahraničných umelcov . Hvarské letné slávnosti  trvajú približne 100 dní, odporúčame napríklad:

„Festival levandule“-  Festival levandule  sa každoročne koná v druhej polovici júna neďaleko od mesta Hvar v dedinke Velo Grablje.

Rybárska noc- každé mesto na Hvarem á svoju rybársky večer. Pri víne, rybe, olivovom oleji a chlebe a tiež výbornej hudbe je o zábavu postarané.

Oslavy vína – tradičné oslavy najlepších hvarských vín, ktoré sa konajú v Jelse.

Koncert „Pozdrav letu“- svake každoročne sa v meste Hvar koná koncert „Pozdrav letu“.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Hvar - ostrov Hvar Región:

Čo hovoria naši hostia o Hvar - ostrov Hvar

Vynikajúce
4.1
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Istota
4.4
Pláže
3.8
Turistická ponuka
4
Priateľskí miestni obyvatelia
4

0/34

Hvar - ostrov Hvar odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2023 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 4-6
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 12 hodina
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 3-6
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,4
 • Posledná rezervácia pred 6 deň
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 3-4
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 6 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023