Hvar - ostrov Hvar

Informace pro turisty Hvar - ostrov Hvar

Hvar - starobylé město s bohatou historií, které se nachází na jihozápadní straně ostrova. Patří mezi největší města na ostrově Hvar a je to jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických destinací v Chorvatsku. Ostrov je známý jako nejslunnější část chorvatského pobřeží (roční průměr slunečního svitu je 2726 hodin). Díky tomuto je Hvar výbornou destinací i mimo letní sezónu. Nezapomeňte také navštívit zdejší památky: pevnost Fortica, katedrála Hvar, hvarské divadlo (jedno z nejstarších veřejných divadel Evropě), františkánský klášter a mnoho dalších památek, které dokládají velmi bouřlivou minulost města Hvar. Hvar omývá průzračné moře, které je přístupné z mnoha skalnatých nebo oblázkových pláží.  Naproti hvarského zálivu se nacházejí ostrovy Pakleni s některými z nejkrásnějších pláží na Hvaru jako jsou: Jerome, Zdrilić, Palmižana a Pokonji dol. Město s dalšími ostrovy spojují pravidelné linky trajektů. Milovníci sportu si mohou vychutnat pěší turistiku, potápění, mnoho vodních sportů a nebo mohou hrát fotbal, házenou, volejbal, basketbal či tenis. Noční život na Hvaru je jeden z nejživějších v Dalmácii. Zakusit jej můžete na různých vystoupeních, výstavách, koncertech, folklorních akcích nebo na diskotékách, které zůstávají otevřené až do časných ranních hodin.

Hvar je město, kde si starší hosté mohou vychutnat klidnou dovolenou obohacenou o kulturní akce, zatímco mladí mohou usrkávat své koktejly a bavit se na plážích nebo v klubech.

Věděli jste? Název města Hvar pochází ze slova Pharos - řecké označení pro ostrov a město.

Nenechte si ujít

Tvrz Hvar se nachází na kopci nad městem. Byla postaven na počátku 16. století a obnoven v roce 1579 poté, co byla poškozena výbuchem. Během francouzské vlády byla pevnost dodatečně opevněna a během rakouské vlády zde bylo postaveno více kasáren a také pozorovatelna. Dnes se v tvrzi nachází sbírka amfor a dalších artefaktů z starověku i středověku. Tato tvrz je dominantou města a nabízí úžasný výhled na ostrovy Hvar a Pakleni.

Katedrála svatého Štěpána se nachází na východní straně města přímo na hlavním náměstí. Byla postavena na základech ranně křesťanského kostela z 6. století a dnešní podobu získala v 16. a 17. století.

Arsenal: postaven ve 13. století. V nejvyšším patře se nachází divadlo postavené v roce 1612. jak již bylo řečeno, je to jedno z nejstarších veřejných divadel v Evropě i ve světě.

Františkánský klášter byl postaven jako úkryt pro námořníky v 15. století. Uvnitř kláštera je muzeum s výstavou obrazů, starých mincí, náboženských knih a dalších předmětů. 

Zábava:

Letní festival:  tradiční letní kulturní akce, jedna z vůbec nejstarších na pobřeží Jaderského moře. Hudba, divadlo, folklórní programy, to vše a mnohe víc Vás čeká v malebném prostředí města Hvar za účasti umělců z domova i ze zahraničí. Letní festival trvá asi 100 dní. Některé z uváděných akcí jsou:

Rybářská noc - každé místo na ostrově Hvar má večer věnovaný rybolovu. Díky grilovaným rybám, vínu, olivovému oleji, dobré hudbě a tradičním rytmům tu o zábavu nikdy není nouze.

Vinobraní - tradiční festival konající se v nedaleké vesničce Jelsa a představuje každoročně ty nejlepší vína z Hvaru.

"Faros Marathon" - chorvatské mezinárodní mistrovství v dálkové plavání

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Hvar - ostrov Hvar Oblast:

Co říkají naši hosté o Hvar - ostrov Hvar

Skvělé
4.1
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Jistota
4.4
Pláže
3.8
Turistická nabídka
4
Přátelští místní obyvatelé
4

 • Výborný 5
  Blanka
  Pár Czech Republic
  19.09.2015
  Krásné historické centrum
  Moc příjemná lokalita s bezvadným koupáním. Vhodné jak pro klidnou dovolenou, tak i pro ty, kdo mají rádi noční život. Každý si zde najde své.
1/34

Hvar - ostrov Hvar doporučení ubytování

* ceny za červen 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Dům - Hvar - ostrov Hvar Dům Villa Beleca Od 12018 kč
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 6-8
Apartmá - Hvar - ostrov Hvar Apartmány Dirk Od 2232 kč
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 2 dny
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 3-6
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 4 dny
Apartmá - Hvar - ostrov Hvar Apartmány Marija Od 1716 kč
 • Hvar - ostrov Hvar,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,4
 • Posledná rezervácia pred 4 dny

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024