Ivan Dolac - ostrov Hvar

Informácie pre turistov Ivan Dolac - ostrov Hvar

Ivan Dolac je dedinka nachádzajúca s na južnej strane ostrova Hvar, 10 km od Jelsy, 20km od Stari Grada a 38km od mesta Hvar. So zvyškom ostrova je prepojený tunelom dlhým 1,5km. Pláže z jemného štrku, z ktorých najznámejšie sú Šuplja stina (dutá skala) i Lučišće v blízkosti Sv.Nedjelje, Jagodna, Paklina, Petarčica, ho robia príťažlivým miestom pre milovníkov ticha a pokoja, najmä tých, ktorí hľadajú únik z mestského zhonu. Nepremávajú tu autobusy, nie sú tu hotely ani veľké nákupné centrá a hlučné diskotéky, ubytovanie nájdete len v súkromných apartmánoch. Môžete si prenajať taxi-loď, ktorá vás prevedie okolo ostrovčekov nachádzajúcich sa v blízkosti Hvara. V dedine sa nachádza len jeden obchod a niekoľko reštaurácií. Všetko čo potrebujete pre svoju dovolenku nájdete v neďalekej Jelse. Vzdialená je len 10 km od Ivan Dolca, ohraničená je dvomi najvyššími ostrovnými vrchmi, na západe je to vrch Sv. Nikolu a na východe Hum. V Jelse je množstvo pomníkov, ktoré sa nachádzajú v parkoch, na poliach, v kostoloch, na námestiach… Navštívte kostol Sv. Marije (ranogotická stavba z roku 1535), kostol Gospe od Zdravlja (postavená roku 1535, je to ochrankyňa Jelsy a okolia od chorôb, každoročne 21.12. sa tu koná omša), Lapidárium (nachádza sa tu okolo 20 kamenných predmetov z obdobia antikya stredoveku , napr. náhrobný kameň z rímskej doby, lev vedľa zvonice a ďalšie). Pobrežie je členité s množstvom ostrovčekov,  zátok a mysov kde každý nájde kúsok svojej privátnosti a tak môže oddychovať ďaleko od preplnených pláží. Počas pobytu v tejto malej destinácii určite navštívte mesto Hvar, Split, alebo Makarsku.
 (ranogotička crkva koja je 1535.g. proširena i fortificirana. Danas je župna crkva), crkva Gospe od Zdravlja ( sagrađena 1535.g. zaštitnica je Jelse i okolnih mjesta od bolesti, te se 21. Studenoga stanovnici okupljaju na službi Božjoj), Lapidarij (tu se nalazi dvadesetak kamenih predmeta iz antičkog i srednjovjekovnoga doba kao što su nadgrobna ploča iz rimskog razdoblja, mletački lav kod zvonika i mnoge druge) i perivoj (jedan od najvećih i najljepših parkova u Dalmaciji u kojem je podignut spomenik kapetanu Niki Dubokoviću i skladatelju Antunu Dobroniću). Ima bogato razvedenu obalu s pripadajućim otočićima, uvalama i rtovima gdje svatko može pronaći kutak za sebe i uživati daleko od gužve. Dok boravite u ovom prekrasnom naselju ne propustite posjetiti grad Hvar, Split i Makarsku.

Nenechajte si ujsť:

Mesto Hvar- starobylé mesto s bohatou históriou, ktoré sa nachádza na západe južnej strany ostrova. Je to najväčšie mesto ostrova Hvar a jedna z najznámejších a najnavštevovanejších turistických destinácií v Chorvátsku. Samotný ostrov je známy ako najslnečnejšie miesto Chorvátska ( priemerný počet slnečných hodín  v roku je 2726) čo z neho robí populárnu destináciu nie len v letných mesiacoch, ale aj počas jarných a jesenných dní. Nenechajte si ujsť návštevu rôznych pamiatok ako sú: pevnosť Fortica, Hvarská katedrála, Hvarské divadlo, Františkánsky kláštor a mnoho ďalších, ktoré sú dôkazom búrlivej minulosti Chorvátska.

Stari Grad je jedno z najstarších miest v Európe a najstaršie mesto na ostrove Hvar. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova v chránenom zálive, ktorý poskytuje bezpečné útočisko pre moreplavcov. Mesto je kultúrnou pamiatkou, na ktorej mieste sa kedysi nachádzalo grécke mesto Pharos, dnes je to moderné turistické centrum. Ubytovať sa môžete v apartmánoch, hoteloch i bungalovoch, v reštauráciách nájdete širokú škálu jedál, najmä morské plody ku ktorým neodmysliteľne patria aj slávne hvarské vína. Pláže v Stari Grade sú väčšinou štrkovité a betónové platne.

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a jedno z najnavštevovanejších miest na jadranskom pobreží.  Nádherné historické mesto, ktoré je známe svojím pomlým životným rytmom, na ktorý zvyknúť si je veľmi ľahké, má búrlivú minulosť. Navštívte Diokleciánov palác – srdce Splita, zlatá brána, sochu Grgura Ninského, katedrálu Sv. Duje, kostol Sv. Frane,  katedrálu Sv. Petra, peristil, mestské pivnice a množstvo ďalších zaujímavostí.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a prežite dovolenku plnú vône aromatických bilín a v panenskom prostredí.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Ivan Dolac - ostrov Hvar Región:

Čo hovoria naši hostia o Ivan Dolac - ostrov Hvar

Vynikajúce
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Istota
4.7
Pláže
4.4
Turistická ponuka
3.6
Priateľskí miestni obyvatelia
4.6

 • Výborný 5
  Bibiána
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  16.08.2018
  Ivan Dolac je kľudné miesto na dovolenku,čisté pláže,zaručene vždy dobré počasie s vôňou levandule.
  Už sme tu boli viackrát a určite sem ešte prídeme
 • Výborný 5
  Peter
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  17.08.2017
  Krásne miesto na dovolenku
  Každoročne navštevujem rôzne miesta v Chorvátsku, už mám za sebou viac ako 10 destinácií. Ivan Dolac a ostrov Hvar by som určite zaradil do top 3, možno aj na prvé miesto. Záruka dobrého počasia, krásne more a pláž, všetka infraštruktúra pre turistov nablízku. SUPER.
  Cesta trajektom náročná, aj 2 hodiny pred odchodom trajektu nemusí stačiť, aby ste sa na trajekt dostali. Oboma smermi trajekt preplnený, nebolo kde sedieť, ako desiatky ďalších sme sedeli na zemi. V sezóne je to asi tak, treba s tým počítať. Odchody trajektu v sezóne ráno (7:45 a potom až 11:30) sú nedostatočné kapacitne.
 • Vynikajúce 4
  Pavol
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  28.09.2013
  Menšie kľudné stredisko s útulnými menšími plážami, čisté more.
  Bez pripomienok.
3/35

Ivan Dolac - ostrov Hvar odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Ivan Dolac - ostrov Hvar,
 • Osoby: 5-8
 • Hodnotenie hostí: 4,7
 • Posledná rezervácia pred 13 deň
 • Ivan Dolac - ostrov Hvar,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 4,2
 • Posledná rezervácia pred 4 deň
Dom - Ivan Dolac - ostrov Hvar Dom Renato Od 128 €
 • Ivan Dolac - ostrov Hvar,
 • Osoby: 2-5
 • Hodnotenie hostí: 4,3
 • Posledná rezervácia pred 6 deň
 • Ivan Dolac - ostrov Hvar,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 3,5

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023