Získajte zľavu 10% s kódom:

PLATÍ IBA NA REZERVÁCIE UBYTOVANIA.

AGBEE10
Akcia končí:
DEŇ
HODINA
MINÚTA
SEKUNDA

Milna - ostrov Brac

Informácie pre turistov Milna - ostrov Brac

Milna je destinácia nachádzajúca sa na dne priestrannej zátoky na západnej strane ostrova Brač, vzdialená od mesta Supetar cca 18 km. Mesto je v blízkosti kaštieľa Cerinić. Obyvatelia sa tu prevažne živili rybolovom, námorníctvom a dnes aj turizmom. V centre mesta sa nachádza prístav s niekoľkými kotviacimi miestami, ktorý je výborne vybavený. Je tu množstvo reštaurácií, avšak diskotéku, alebo nočný bar tu nenájdete. V destinácii Milna sa rozprestierajú štyri veľké pláže (Pasikova, Lučice, Maslinova, Osibova), dve sú priamo v meste a dve v bezprostrednej blízkosti samotného mesta. Pláže sú lemované hustým, borovicovým lesom, ktorý poskytuje výnimočný chládok všetkým, ktorí dávajú prednosť oddychu v tieni pred opaľovaním. More je krištáľovo čisté, pláže sú situované na južnú stranu, takže sú chránenú pred silným severným vetrom a preto sú ideálnym miestom pre potápanie, rybolov a plachtenie. Okrem vodných športov si môžete zahrať futbal, volejbal, basketbal, stolný tenis a mnoho iných. Počas leta sa v tomto malom letovisku koná niekoľko zábavných podujatí , z ktoých najznámejšia je „Ribarska fešta“  (tradičná letná zábava na ktorej môžete ochutnať domáce špeciality pri poháriku dobrého domáceho vína za zvukov príjemnej domácej hudby). Miestne špeciality môžete ochutnať aj v reštauráciách „Amfora“, „Fontana“, „Fortuna“ a „Gajeta“. Milna je miesto oázy a pokoja, ideálne pre tichú dovolenku ďaleko od hektického mestského života. Počas pobytu v tomto malom mestečku vám odporúčame zájsť do neďalekých atraktívnych miest Split, Trogir,Omiš.

Split – dalmatínska metropola, žijúca  svojím spomaleným tempom , na ktoré je ľahké zvyknúť si. Námestia, kaviarne, reštaurácia a nábrežie sú počas celých dní plné ľudí ako keby bol sviatok. Mesto Vás nadchne svojimi historickými pamiatkami. Navštívte Diokleciánov palác, nábrežie, železnú bránu, sochu Grgura Ninského, kostol Sv. Františka, katedrálu sv. Dujma, konkatedrálu Sv. Petra….

Trogir je známy vďaka svojmu kultúrno-historickému dedičstvu, kvôli čomu ho často nazývajú aj „malými Benátkami“. Navštívte mestské múzeum, mestskú lóžu, mestské hradby a brány, kniežací palác, palác Čipiko, katedrálu a ďalšie významné pamiatky. Samotné  mesto leží na malom ostrovčeku tesne pri pevnine, s ktorou je spojené kamenným mostom. 

Omiš je mediteránske mesto rozprestierajúce sa na ústí rieky Cetiny do mora. Známe je aj kvôli svojej búrlivej histórii (mesto pirátov) o ktorej svedčia pamiatky ako sú: pevnosť  Mirabela, pevnosť  Fortica, farský kostol Sv. Michala, františkánsky kláštor, kostol Sv. Petra, kostol Ducha sv., kostol Sv. Roka, ilýrsky seminár, mestské múzeum, starý mestský cintorín, stredoveké centrum mesta, stĺp hanby, stará mestská lóža a ďalšie. Milovníci športu a rekreácie si môžu vyskúšať rafting na meandroch Cetiny, voľné lezenie, surfovanie na doske, plavecký maratón, volejbal na piesku... 

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a prežite tak nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove Brač so svojou rodinou.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Milna - ostrov Brac Región:

Čo hovoria naši hostia o Milna - ostrov Brac

Vynikajúce
4.3
Celková známka hostí
Atmosféra
4.5
Istota
4.7
Pláže
3.9
Turistická ponuka
3.8
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

0/21

Milna - ostrov Brac odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Milna - ostrov Brac Vila Ameli Od 471 €
 • Milna - ostrov Brac,
 • Osoby: 4-8
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
 • Milna - ostrov Brac,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 3,9
 • Milna - ostrov Brac,
 • Osoby: 2-5
 • Posledná rezervácia pred 10 deň
Apartmán - Milna - ostrov Brac Apartmán Ante Od 157 €
 • Milna - ostrov Brac,
 • Osoby: 1-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2024