Maják Sv.Ivan

 
Rovinj  
Od 492,96-870,89 kč za osobu
Cena za osobu/den: 492.96 kč
Příjezd:
Odjezd:
Host:
 • Dospělých(18+)
 • Děti(12-18)
 • Děti (3-11)
 • Miminká(0-2)
OK
Vybavení rezervace do 2 minut.
EZERVUJTE A UŠETŘET
Při rezervaci tohoto ubytování získáváte právo na dárkový poukaz v hodnotě .
Přidej do mého výběru
 • Share
Podmínky platby

Vyberte si volný termín, abyste mohli vidět způsob a dynamiku úhrady k objektu.

   Dům na samotě
   Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

   Úvod:

   - Vychutnejte si klid tohoto nejvzdálenějšího ostrůvku malého souostroví v blízkosti Rovinje
   - Unikněte hektickému tempu moderního života a prožijte dobrodružstvím ve stylu Robinson Crusoa
   - Rozjímejte o krásných věcech v životě jako je příroda a lidstvo
   - Ponořte se do jemného letního vánku hladícího tváře

   Shrnutí majáku:
   Maják sv. Ivan, postavený v roce 1853, se nachází na nejvzdálenějším ostrůvku malého souostroví před Rovinjí. Tento ostrůvek je ve skutečnosti skála o rozměrech 70 x 50 metrů s relativně snadno přístupným pobřežím a mělkými vodami, díky čemuž je sv. Ivan ideální destinací pro rodiny s dětmi, které by chtěly strávit dovolenou typu Robinson Crusoe.Slovy nelze popsat ten pocit jemného mořského vánku, který hladí vaše tváře a přináší čerstvý slaný vzduch, zatímco vy pozorujete křišťálově čistou vodu, slunce a mraky, které vytváří nezapomenutelné tyrkysové odrazy. Jakmile se dostanete do té správné nálady, čas vám uplyne jako voda.

   Podrobnosti o majáku:

   23 m vysoká věž majáku nabízí nádherný výhled, v budově majáku se nachází dva čtyřlůžkové apartmány. Ostrůvek má kotviště, kde lze pomocí zvedáku vytáhnout menší člun.

   Pláže:

   Skalní desky na sv. Ivanu jsou ideální pro opalování. Na opačné straně ostrůvku jsou dvě pláže s mělkými vodami. Plavcům doporučujeme, aby byli opatrní a neplávali daleko od pobřeží kvůli měnícím se proudům a delfínům, které jsou zde chráněným druhem.

   Underwaters:
   Hlubiny moře v okolí Sv.Ivana nabízejí mělké, desetimetrové útesy ale i štyridsaťmetrové skalní sníženiny. Jsou bohaté na vegetaci a četné druhy ryb. Podmořský i sportovní rybolov v blízkosti ostrova je mimořádně atraktivní.

   Interesting to know:

   Sport
   Díky nádherným podmořským lokalitám a četným druhům ryb je tato destinace velmi oblíbená pro ty, kteří chtějí uniknout každodenní rutině a také pro ty, kteří rádi rybaří a potápějí se.

   Zajímavá místa
   Zatímco sedíte vysoko na útesech než skočíte do moře, obdivujte staleté kamenné útesy a budovy tyčící se nad dlážděnými ulicemi, které jsou téměř bez automobilů. A není divu – jízda tady není pro slabé srdce. Toto místo přímo láká, abyste ho prozkoumali pěšky. Vrak, objevený v roce 1958, nyní poskytuje potápěčům jedno z nejzajímavějších míst v Evropě a je to oblíbené místo pro výlety z Rovinje. Potápěčské centrum na Crveni otok nabízí ponory s průvodcem ke starému vraku, jakož i kurzy pro děti a začátečníky. Na druhou stranu je výlet s kajakem na moři perfektním způsobem, jak objevit nedotčené a neobydlené ostrovy, které se nachází ve vodách kolem Rovinje. Půldenní výlety začínají v parku Punta Corrente v blízkosti města a dovezou Vás na nedaleké ostrovy Crveni otok a Sv Ivan.Lesní park Puta Corrente, známý také jako Zlatni Rt, je nádherným místem pro procházky, projížďky na kole nebo koupání. Byl založen rakouským admirálem v roce 1890, který si vybral Crveni Otok jako ideální místo pro svůj letní dům. Na ostrově rostě 10 druhů cypřišků a proto si zde můžeme vychutnat jeden z nejhezčích výhledů z pobřeží Rovinje na přilehlé ostrovy. Čtrnáct ostrovů tvoří souostroví pobřeží Rovinje. Každý z nich je plný svěží, zelené trávy a je oblíbeným návštěvním cílem. Přemýšlejte o ostrovech St. Andres nebo St. Catherine, které se nacházejí těsně u pobřeží starého města. Jízda lodí na tyto krásné ostrovy trvá pouze pět až patnáct minut. Na to jak je město Rovinj malé, je zde mnoho toho k vidění a je zde stále co dělat – restaurace připravují čerstvé mořské plody, podávají místní víno, při potápění si můžet vychutnat křišťálově čistou vodu, navštívit místní trhy a celé hodiny strávit u kávy nebo sklenky vína a pozorovat život místních obyvatel.

   Víno & Jídlo
   Rovinjská kuchyně je samozřejmě založená na širokém výběru ryb a mořských plodů, jakož i na tradičních dobrých jídlech, jako jsou prosciutto, lanýže, chřest, ombolo (sušená vepřová panenka), klobásy, boscarin (istrijské hovězí maso), všechno společně doplněno lahodným olivovým olejem a výborným bílým a červeným vínem.

   Zábavná fakta
   Podle pověsti benátský mořeplavec navigoval svou lodˇ ve směru Rovinj za nepříznivých povětrnostních podmínek. Jeho posádka spatřila nebezpečné útesy sv. Ivan včas a změnila jejich navigační cestu. Kapitál slíbil sv. Ivanu (sv. Jan), že mu zapalí svíčku na nejvyšším bodu katedrální věže, pokud mu zajistí bezpečí a dovede ho do Rovinje. Poté, co bezpečně dorazil na Rovinje, kapitán zapomněl na svůj slib sv. Ivanu, protože spěchal zpět do Benátek. Vzpomněl si, že svůj slib nedodržel o několik měsíců později, když se ocitl uprostřed bouře ve stejné oblasti. Jeho loď narazila do útesů sv. Ivan a celá posádka spolu s kapitánem zmizela v rozbouřeném moři.


   Viz více  Zavři 

   FLEXIBILNÍ STORNO PODMÍNKY

   Využijte flexibilitu a rezervujte si dovolenou bezstarostně s nejlepšími nabídkami a cenami. Více se dozvíte ve Všeobecných

   Všeobecných obchodních podmínkách

   Je dobré vědět

   Další informace a služby
   • Dům na samotě
   • Zásobování vodou: nádrž na vodu
   • Solární napojení (220 V)
   • Supplies: Všechny zásoby se mohou nakoupit v Rovinji před vyplutím, ale do Rovinje třeba přijít v časných ranních hodinách, aby stihli včas vyplavat a zajistili si tak při převozu na Váš ostrov potřebný klid. Pokud budete potřebovat doplnit zásoby v době pobytu na Sv.Ivane, můžete jejich nákup svěřit správci majáku, který Vám je na základě seznamu může pořídit, když jde pracovně na pobřeží. Případně, pokud si je chcete pořídit sami, můžete se za určitý poplatek svézt spolu s ním.
   Check in
   • Check-in: 13:00
   Check out
   • Check-out: 09:30
   Bezpečnostní standardy
   • Dezinfekce mezi pobyty hostů
   • Lékárnička
   • Údržba ložního prádla podle místních předpisů
   • K dispozici dezinfekce na ruce
   • K dispozici roušky
   • Měření teploty zaměstnanců
   • Použití ochranných prostředků a odstupu
   Přístup k objektu
   • Přístupné autem nebo lodí: Přístupné pouze čln
   Údaje o pronajímateli
   • Přítomnost strážci majáku: Přítomnost strážci majáku
   Transfer
   • Transfer: Zpáteční doprava z přístavu Rovinj stojí 135 euro na apartmán a účtuje se zvlášť. Doprava z Rovinje se doporučuje v ranních hodinách (s vyplutím nejpozději do 9,00 h.). Plavba na ostrůvek s majákem na loďce kapitána Gordan Kutinjač trvá od 30 do 45 minut, podle meterologických podmínek. Během odpoledne se kolem ostrova spouští silný západní vítr, který může působit problémy při přistávání.
   Je možné platit kartou
   Visa
   Mastercard
   Maestro

   Komentáře hostů

   Skvělé
   4.3
   Celková známka hostí
   Čistota
   4
   Komfort
   4
   Umístění
   4.7
   Peněžní hodnota
   4.3
   Majitel/zaměstnanec
   4.4

   • Výborný 5
    Marek
    Rodina Czech Republic
    Apartmá S0007-A2 01.07.2022
    Pobyt s dětma
    Náš druhý pobyt na majáku, strážce byl velice příjemný. Nachytal i ryby a udělal nám oběd. Prostorné a čisté apartmány. Výborný přístup do moře. Podmořský život trošku slabší. Klid od cizích lidí. Vše ok
   1/39

   Umístění

   • Centrum města: 3500 m
   • Vzdušní vzdálenost od moře: 2 m
   • Sklep: 3500 m
   • Letište: 45000 m
   • Nejbližší letiště: Pula
   • Nejbližší přístav: Rovinj

   Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

   Members of
   Croatian National Tourist Board
   Association of Croatian travel agencies
   Travelife - Sustainability in tourism
   Secure payment HTZ

   eu logo
   Hamag Bicro logo

   All rights reserved © 2022