Kolocep - ostrov Kolocep

Informácie pre turistov Kolocep - ostrov Kolocep

Koločep je malebný Jadranský ostrov z Dubrovnianskej skupiny ostrovov (Elafitské ostrovy), domáci ho volajú tiež Kalamota. Rozloha je 2,35 km2. Je vzdialený len 5 km od Dubrovnianskeho prístavu Gruž, s ktorým je prepojený niekoľkými dennými lodnými linkami. Na ostrove sú dve strediská nachádzajúce sa v dvoch najväčších zátokách na ostrova  : Gornje Čelo a Donje Čelo, spája ich promenáda dlhá 3 km. Z východnej aj západnej strany je ostrov pokrytý hustým borovicovým lesom, ktorého konáre sa skláňajú až celkom k moru. Patrí medzi najčlenitejšie ostrovy  na Jadrane  množstvom zátok a tu nachádza aj známa „Plava špilja“(Modrá jaskyňa), do ktorej je možné len doplávať. Na rozdiel od ostatných jadranských ostrovov, Koločep disponuje úrodnou pôdou a vodou, preto je plný rôznych rastlín a stromov.  Pláže sú tu piesočnaté a z jemného štrku, najznámejšie zátoky sú Sapluni a Porat, je to miesto plné vône borovíc a stredomorských rastlín. Ubytovanie nájdete v súkromných apartmánových domoch, alebo v hoteloch v blízkosti mora v zátoke Dolnje Čelino. Milovníkom histórie odporúčame prehliadku kultúrnych pamiatok ako sú kostolík Sv. Antuna Padovanského, kostol Sv. Nikolu, kostol Sv. Srdža a veľa ďalších. Športuchtiví môžu užívať pri potápaní, jazde na bicykli, šnorchlovaní, plavbe na kajaku, bedmintone, plážovom volejbale, k dispozícii je tu niekoľko športových ihrísk pre deti s hojdačkami, preliezačkami, kolotočmi atď. Ak máte chuť spoznať miestne zvyky, škola treadičného umenia a zručností vám umožní navštíviť  miestne rodiny, ktoré si dodnes zachovali starý spôsob života tohto kraja. Na Koločepe sú organizované rôzne výlety napríklad plavba cez Elafity loďou Karaka, návšteva Modrej jaskyne, výlet do Dubrovnika spojený s prehliadkou jeho historického centra. Miestne špeciality ako domáci pršut a syr, jedlá z diviny, zelené cestoviny a rôzne rybie špeciality, môžete ochutnať v pivniciach „Škerac“ a „Stari Miri“.  Počas pobytu v Koločepe si nenechajte ujsť návštevu miest Dubrovnik a Cavtat.

Dubrovnik je jedna z najatraktívnejších turistických destinácií v Stredozemí. Mesto známe svojimi bohatými kultúrnymi pamiatkami a hlavne pre svoju krásu je známe na celom svete. Ešte pred 30.rokmi bolo zapísané do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jeho nespočetné kostolíky a iné sakrálne pamiatky, mestské hradby, pevnosti, múzeá...svojou výnimočnou hodnotou  fascinujú každého návštevníka. Dubrovnik je mesto s výnimočne bohatou turistickou ponukou. Množstvo kamenných pláží ponúka zábavu rovnako počas dňa ako aj v noci. Oddychovať môžete na romantických plážach schovaných v malých zátokách, ale tiež na plážach luxusne vybavených. Jedna z najnavštevovanejších pláží je Šljun na ostrove Lopud, ďalej Banje, zátoka Lapad a nepochybne pláž Copacabana.

Cavtat je mesto plné krásnych víl a letných sídiel, hotelov a pláží. Promenáda sa tiahne okolo celého mesta v dĺžke 7 km cez hustý borovicový les. Je to mesto s bohatou turistickou ponukou, kde si každý môže nájsť niečo pre seba. Mestečko zdobia dve zaujímavosti, sú to mauzoleum rodiny Račič a kniežací dvor.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky na Koločepe a prežite pokojnú dovolenku so svojimi najbližšími.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Preskúmať Kolocep - ostrov Kolocep podľa typov objektov

Pokračovať v prehliadke Kolocep - ostrov Kolocep Región:

Miesta v okolí

 • Zaton Veliki (Dubrovník) ( 2,87  km)
 • Lozica (Dubrovnik) ( 4,97  km)
 • Lopud - ostrov Lopud ( 5,46  km)
 • Dubrovnik ( 7,27  km)
 • Kupari (Dubrovnik) ( 16,11  km)
 • Srebreno (Dubrovnik) ( 16,33  km)
 • Mlini (Dubrovnik) ( 17,18  km)
 • Soline (Dubrovnik) ( 18,67  km)
 • Čo hovoria naši hostia o Kolocep - ostrov Kolocep

  Vynikajúce
  4.4
  Celková známka hostí
  Atmosféra
  4.8
  Istota
  4.8
  Pláže
  3.8
  Turistická ponuka
  4
  Priateľskí miestni obyvatelia
  4.8

  0/3

  Kolocep - ostrov Kolocep odporúčanie ubytovania

  * ceny od jún 2023 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2023