Lopud - ostrov Lopud

Informácie pre turistov Lopud - ostrov Lopud

Lopud je miesto ležiace na severozápadnej strane ostrova s rovnakým názvom. Nachádza medzi  Koločepmi a Šipanom, prináleží Elafitskom súostroviu. Sú tu dva zálivy: Lopud a Šunj. V zálive Šunj sa nachádza pláž s rovnakým názvom a je to jedna z najkrajších piesočnatých pláží na Jadrane. Pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, krásna je hlavne svojim plytkým morom, ktoré sa tiahne v dĺžke približne sto metrov a tak toto mieste obľubujú domáci aj zahraniční turisti. Piesočnaté pláže, bujná subtropická vegetácia a promenády spríjemnia váš pobyt. V tejto oáze ticha a pokoja niet veľkej premávky, takže v meste Lopud  môžete nerušene oddychovať.   Ostrovy Mljet a Šipan môžete vidieť z rozhľadne, do ktorej sa môžete prejsť promenádou.  Z historických pamiatok vám odporúčame vidieť kostoly Sv. Petra, Sv. Iliju, Sv. Maura, Sv. Ivana, františkánsky kláštor, letné sídlo Đorđić, opustený dominikánsky kláštor a množstvo ďalších. Miestne špeciality ako napríklad dalmatínsky pršut a syr, jedlá z diviny a rôzne rybie špeciality môžete ochutnať v reštauráciách „Dubrovnik“, „Obala“, „Villa Vilina“ a „Barbara“. Lopud je ostrov ideálny pre milovníkov ticha a prírodných krás. Počas pobytu na ostrove Lopud si nenechajte ujsť návštevu mesta Dubrovnik, ale aj miest Cavtat a Makarska.

Dubrovnik je mesto ležiace v južnej časti Dalmácie. Je to mesto s jedinečnou atmosférou a vďaka kráse a historickej hodnote je zapísané v UNESC-u ako jedno z najatraktívnejších a najznámejších miest  Stredozemia. Navštívte toto mesto a vychutnajte si pohľad na staré mesto z hradieb, zájdite do múzeí, neobíďte pevnosti  Bokor, Lovrijenac, kniežací dvor, palác Sponza, dubrovniansku katedrálu, kostol Sv. Vlaha, františkánsky kláštor, Orlandov stĺp, mestskú zvonicu a veľa, veľa ďalších…

Makarska je jedna z najznámejších turistických destinácií chorvátskeho pobrežia. Je príťažlivá vďaka prírodným krásam a klíme a tiež bohatej turistickej ponuke. Je prezývaná tiež „perla Jadrana“ zároveň je centrom Makarskej riviéry. Leží na úpätí Biokova a tvoria ju historické centrum a nová časť, kde sa nachádzajú hotely, reštaurácie a obchodné centrá... medzi najznámejšie pamiatky patria kostoly Sv. Marka, Sv.Petra, Sv.Filipa, mestské múzeum. Na svoje si prídu aj milovníci športu.

Cavtat je mesto krásnych palácov, letných sídiel a hotelov. Promenády sa tiahnu v dĺžke 7 km cez hustý borovicový les. Poskytuje vám nádherný pohľad na okolité ostrovčeky. Z historických pamiatok je najznámejšie mauzoleum rodiny Račič a kniežací dvor.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky  a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v kruhu najbližších.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Preskúmať Lopud - ostrov Lopud podľa typov objektov

Pokračovať v prehliadke Lopud - ostrov Lopud Región:

Lopud - ostrov Lopud odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2022 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2022