Sinj

Informácie pre turistov Sinj

V srdci dalmatínskeho vnútrozemia, v údolí rieky Cetina, na úpätí hory Dinara, leží Sinj. Kultúra Cetinského regiónu a mnoho historických pamiatok sú formované podľa skorých chorvátskych a osmanských vplyvov, ako aj vplyvom Benátčanov. Najdôležitejšími rokmi v histórii mesta Sinj je rok 1715, kedy sa odohral najväčší boj, v ktorom 700 obrancov Sinja zastavilo viac ako 10.000 Turkov. Z vďačnosti Panne Márii za pomoc v boji proti Turkom, a je v srdciach ľudu Sinja od nepamäti, obraz zázračnej Panny Márie je korunovaný zlatom a je umiestnený v kostole Zázračnej Panny Márie Sinjskej. Kostol bol postavený v rokoch 1699 až 1712, a to napriek mnohým vojnám a zemetraseniam až do dnešného dňa si zachoval svoj pôvodný vzhľad. V meste sa na deň 15,8. Oslavuje deň mesta a sviatok Nanebovzatia Panny Márie, kedy mnohí pútnici po celej krajine, často naboso, návštivia Sinj poklonia sa Panne Márii a posielajú Svoje modlitby a vďakyvzdania.

Na počesť Panny Márie Sinjskej, o ktorej legenda hovorí, že odohnala turkov, bola založená ,,Alka,, rytierska hra, ktorá sa hrá každý rok na prvú nedeľu v auguste. V sprievode ,,Alke,, je vojsko mladých mužov a rytierov na koňoch, ktorí sú oblečení v tradičných kostýmoch Cetinskej krajiny a vyzbrojený sú oštepmi a puškami. Oni sú pýchou tejto oblasti a dôvod, prečo stále viac a viac návštevníkov navštevuje mesto Sinj. Alka sa hrá viac ako 300 rokov, a ako taký, je zapísané na zoznam svetového nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. Je symbolom boja za mier, slobodu, vieru a nádej.
Medzi ďalšie historické a kultúrne pamiatky stojí za návštevu Stari Grad, Alkarské dvory s Múzeom Sinjskej Alke. , Múzeum regiónu Cetina, kde možno nájsť pozostatky z celého regiónu, pevnosť Kamičak, Alkarsky most a Palác Tripalo. Niektoré z chráneného kultúrneho dedičstva sú Nijemo kolo, Cetinska lađa, a Sinjska rera.

Milovníci aktívnej dovolenky môžu vychutnať jazdu na koni, parašutizmus, paragliding, paintball, pešiu turistiku a cykloturistiku. Tí, ktorí dávajú prednosť kľudnej a relaxačnej dovolenke, sa môžu vydať na výlet údolím rieky Cetiny, a labužníci vychutnať tradičné pokrmy: žaby, rafioly a iné špeciality.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Sinj Región:

Miesta v okolí

 • Klis ( 18,02  km)
 • Čo hovoria naši hostia o Sinj

  Vynikajúce
  4.2
  Celková známka hostí
  Atmosféra
  4.5
  Istota
  5
  Pláže
  2
  Turistická ponuka
  4.5
  Priateľskí miestni obyvatelia
  5

  0/2

  Sinj odporúčanie ubytovania

  * ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  Dom - Hrvace Vila Manuela Od 246 €
  • Hrvace,
  • Osoby: 6-8
  • Hodnotenie hostí: 5,0
  Dom - Krušvar Dom Stjepan Od 350 €
  • Krušvar,
  • Osoby: 4-6
  • Hodnotenie hostí: 5,0
  Dom - Krušvar Vila Legacy Od 357 €
  • Krušvar,
  • Osoby: 5-7
  • Posledná rezervácia pred 9 deň

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2024