Získejte slevu 10 % s kódem:

PLATÍ POUZE NA REZERVACE UBYTOVÁNÍ.

SUN10
kce končí:
DNY
HODIN
MINUT
SEKUND

Sinj

Informace pro turisty Sinj

V srdci dalmatského vnitrozemí, v údolí řeky Cetiny, na úpatí hory Dinara, leží Sinj. Kultura Cetinski regionu a mnoho historických památek jsou formovány podle časných chorvatských a osmanských vlivů, jakož i vlivem Benátčanů. Nejdůležitějšími lety v historii města Sinj je rok 1715, kdy se odehrál největší boj, ve kterém 700 obránců Sinja zastavilo více než 10.000 Turků. Z vděčnosti Panně Marii za pomoc v boji proti Turkům, a je v srdcích lidu Sinja od nepaměti, obraz zázračné Panny Marie je korunován zlatem a je umístěn v kostele Zázračné Panny Marie Sinjské. Kostel byl postaven v letech 1699 až 1712, a to navzdory mnohým válkám a zemětřesením až do dnešního dne si zachoval svůj původní vzhled. Ve městě se na den 15,8. Slaví den města a svátek Nanebevzetí Panny Marie, kdy mnozí poutníci po celé zemi, často naboso, navštívil Sinj pokloní se Panně Marii a posílají své modlitby a díkůvzdání.

Na počest Panny Marie Sinjské, o němž legenda říká, že odehnala turkeckých bojovníků,, byla založena „Alka“ rytířská hra, která se hraje každý rok na první neděli v srpnu. V doprovodu „Alke“ je vojsko mladých mužů a rytířů na koních, kteří jsou oblečeni v tradičních kostýmech Cetinski země a vyzbrojen jsou oštěpy a puškami. Oni jsou chloubou této oblasti a důvod, proč stále více a více návštěvníků navštěvuje město Sinj. Alka se hraje více než 300 let, a jako takový, je zapsáno na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Je symbolem boje za mír, svobodu, víru a naději.
Mezi další historické a kulturní památky stojí za návštěvu Stari Grad, Alkarské dvory s Muzeem Sinjské Alke, Muzeum regionu Cetina, kde lze nalézt pozůstatky z celého regionu, pevnost Kamičak, Alkarské most a Palác Tripalo. Některé z chráněného kulturního dědictví jsou Nijemo kolo, Cetinski ladje (loď), a Sinjska Rera.

Milovníci aktivní dovolené mohou vychutnat jízdu na koni, parašutismus, paragliding, paintball, pěší turistiku a cykloturistiku. Ti, kteří dávají přednost klidné a relaxační dovolené, se mohou vydat na výlet údolím řeky Cetiny, a labužníci vychutnat tradiční pokrmy: žáby, rafioly a jiné speciality.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce Sinj Oblast:

Místa v okolí

 • Klis ( 18,02  km)
 • Co říkají naši hosté o Sinj

  Skvělé
  4.2
  Celková známka hostí
  Atmosféra
  4.5
  Jistota
  5
  Pláže
  2
  Turistická nabídka
  4.5
  Přátelští místní obyvatelé
  5

  0/2

  Sinj doporučení ubytování

  * ceny za červenec 2024 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

  Dům - Hrvace Vila Manuela Od 7725 kč
  • Hrvace,
  • Osoby: 6-8
  • Hodnotenie hostí: 5,0
  • Posledná rezervácia pred 4 dny
  Dům - Krušvar Vila Legacy Od 12018 kč
  • Krušvar,
  • Osoby: 5-7
  • Posledná rezervácia pred 2 dny

  Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2024