Sinj

SinjSinjSinjSinjSinjSinjSinjSinjSinjSinj

více obrázků

Zavři

     
  • Share

Informace pro turisty Sinj

V srdci dalmatského vnitrozemí, v údolí řeky Cetiny, na úpatí hory Dinara, leží Sinj. Kultura Cetinski regionu a mnoho historických památek jsou formovány podle časných chorvatských a osmanských vlivů, jakož i vlivem Benátčanů. Nejdůležitějšími lety v historii města Sinj je rok 1715, kdy se odehrál největší boj, ve kterém 700 obránců Sinja zastavilo více než 10.000 Turků. Z vděčnosti Panně Marii za pomoc v boji proti Turkům, a je v srdcích lidu Sinja od nepaměti, obraz zázračné Panny Marie je korunován zlatem a je umístěn v kostele Zázračné Panny Marie Sinjské. Kostel byl postaven v letech 1699 až 1712, a to navzdory mnohým válkám a zemětřesením až do dnešního dne si zachoval svůj původní vzhled. Ve městě se na den 15,8. Slaví den města a svátek Nanebevzetí Panny Marie, kdy mnozí poutníci po celé zemi, často naboso, navštívil Sinj pokloní se Panně Marii a posílají své modlitby a díkůvzdání.

Na počest Panny Marie Sinjské, o němž legenda říká, že odehnala turkeckých bojovníků,, byla založena „Alka“ rytířská hra, která se hraje každý rok na první neděli v srpnu. V doprovodu „Alke“ je vojsko mladých mužů a rytířů na koních, kteří jsou oblečeni v tradičních kostýmech Cetinski země a vyzbrojen jsou oštěpy a puškami. Oni jsou chloubou této oblasti a důvod, proč stále více a více návštěvníků navštěvuje město Sinj. Alka se hraje více než 300 let, a jako takový, je zapsáno na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Je symbolem boje za mír, svobodu, víru a naději.
Mezi další historické a kulturní památky stojí za návštěvu Stari Grad, Alkarské dvory s Muzeem Sinjské Alke, Muzeum regionu Cetina, kde lze nalézt pozůstatky z celého regionu, pevnost Kamičak, Alkarské most a Palác Tripalo. Některé z chráněného kulturního dědictví jsou Nijemo kolo, Cetinski ladje (loď), a Sinjska Rera.

Milovníci aktivní dovolené mohou vychutnat jízdu na koni, parašutismus, paragliding, paintball, pěší turistiku a cykloturistiku. Ti, kteří dávají přednost klidné a relaxační dovolené, se mohou vydat na výlet údolím řeky Cetiny, a labužníci vychutnat tradiční pokrmy: žáby, rafioly a jiné speciality.

Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Sinj

Skvělé
4.4
Celková známka hostí
Atmosféra
5
Jistota
5
Pláže
3
Turistická nabídka
4
Přátelští místní obyvatelé
5

0/1
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Sinj doporučení ubytování

* ceny za červen 2021 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Dům - Sinj Dům Alka Od 1736 kč
  • Sinj,
  • Osoby: 4-8
  • Hodnotenie hostí: 4,9
Dům - Hrvace Vila Manuela Od 5209 kč
  • Hrvace,
  • Osoby: 6-8
  • Hodnotenie hostí: 5,0
Dům - Krušvar Dům Stjepan Od 2917 kč
  • Krušvar,
  • Osoby: 4-6
  • Hodnotenie hostí: 5,0

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020