Ostrov Lopud

ostrov Lopud

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Lopud Ostrov patrí do skupiny Elafitského súostrovia západne od Dubrovníka. Nachádza sa medzi ostrovmi Šipan a Koločep a vďaka svojej polohe v histórii nosil meno "Insula Media" (Stredný ostrov ). Gréci ho nazývali Dalafot, Dalafodum a Rimania "Lafota" odkiaľ pochádza súčasný názov Lopud. Jediná osada na ostrove sa nachádza v zálive naproti ostrova Šipan.

Niekedy bol ostrov celkom obývaný. Boli tu sídla aristokracie z Dubrovníka, takže môžete vidieť pozostatky letných domov, kostoly, kláštory. Niektoré vily sú zrekonštruované a zfunkčnené na rodinné hotely. Návštívte park Djordjic-MAYNERA s rastlinami z celého sveta, rektorov palác (goticko-renesančný zámok z 15. storočia), františkánsky kláštor z 15. storočia, steny a veže, opustený kláštor dominikánov (15. storočia). Nad mestom sa nachádza pevnosť Sutvrač, z ktorej je vidieť všetky ostrovy v tejto oblasti.

Dnes je Lopud obľúbené letovisko, ale tiež ideálne miesto pre dovolenku. Na ostrove nepremávajú žiadne automobily, takže si môžete vychutnať čistý vzduch a pokoj. Krátkou prechádzkou borovicovým lesom ktorá vedie na druhú stranu ostrova, dostanete sa na piesočnú pláž Šunj. Pláž je populárna, kvôli plytkej vode, ktorá siaha asi 100 m od brehu. Je ideálna pre rodiny s deťmi, tak aj mladých ľudí, ktorí sa chcú zabaviť hrať picigin alebo plážový volejbal. Neďaleko od pláže je borovicový les, takže môžete odpočívať v tieni. Nad plážou v borovicovom lese môžete vidieť kostol Panny Márie šunja (13. storočie).

Preskúmajte ostrov pešo k vyhliadke na cípe ostrova, alebo sa vyberte po stopách zrúcanín v strede ostrova. Od športových aktivít si môžete užiť jazdu na bicykli, kajak, kanoe, alebo si zaplávať.

Ukáž viac  Zatvor 
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Ostrovy

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17
Ostatné kategórie ubytovania v ostrov Lopud

  ostrov Lopud odporúčanie ubytovania

  * ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Quality guarantee UKAS - ISO 9001
  Secure payment HTZ

  All rights reserved © 2020