Ostrov Lopud

ostrov Lopud

ďalšie fotky

Zatvor

     
  • Share

Lopud Ostrov patrí do skupiny Elafitského súostrovia západne od Dubrovníka. Nachádza sa medzi ostrovmi Šipan a Koločep a vďaka svojej polohe v histórii nosil meno "Insula Media" (Stredný ostrov ). Gréci ho nazývali Dalafot, Dalafodum a Rimania "Lafota" odkiaľ pochádza súčasný názov Lopud. Jediná osada na ostrove sa nachádza v zálive naproti ostrova Šipan.

Niekedy bol ostrov celkom obývaný. Boli tu sídla aristokracie z Dubrovníka, takže môžete vidieť pozostatky letných domov, kostoly, kláštory. Niektoré vily sú zrekonštruované a zfunkčnené na rodinné hotely. Návštívte park Djordjic-MAYNERA s rastlinami z celého sveta, rektorov palác (goticko-renesančný zámok z 15. storočia), františkánsky kláštor z 15. storočia, steny a veže, opustený kláštor dominikánov (15. storočia). Nad mestom sa nachádza pevnosť Sutvrač, z ktorej je vidieť všetky ostrovy v tejto oblasti.

Dnes je Lopud obľúbené letovisko, ale tiež ideálne miesto pre dovolenku. Na ostrove nepremávajú žiadne automobily, takže si môžete vychutnať čistý vzduch a pokoj. Krátkou prechádzkou borovicovým lesom ktorá vedie na druhú stranu ostrova, dostanete sa na piesočnú pláž Šunj. Pláž je populárna, kvôli plytkej vode, ktorá siaha asi 100 m od brehu. Je ideálna pre rodiny s deťmi, tak aj mladých ľudí, ktorí sa chcú zabaviť hrať picigin alebo plážový volejbal. Neďaleko od pláže je borovicový les, takže môžete odpočívať v tieni. Nad plážou v borovicovom lese môžete vidieť kostol Panny Márie šunja (13. storočie).

Preskúmajte ostrov pešo k vyhliadke na cípe ostrova, alebo sa vyberte po stopách zrúcanín v strede ostrova. Od športových aktivít si môžete užiť jazdu na bicykli, kajak, kanoe, alebo si zaplávať.

Ukáž viac  Zatvor 
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Ostrovy

ostrov Lopud odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní


Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!
Ďakujeme! Nesprávna e-mailová adresa!