ostrov Lopud

Prozkoumat ostrov Lopud

Lopud Ostrov patří do skupiny Elafitského souostroví západně od Dubrovníku. Nachází se mezi ostrovy Šipan a Koločep a díky své poloze v historii nosil jméno "Insula Media" (Střední ostrov). Řekové jej nazývali Dalafot, Dalafodum a Římané "Lafota" odkud pochází současný název Lopud. Jediná osada na ostrově se nachází v zálivu naproti ostrova Šipan.

Někdy byl ostrov zcela obydlen. Byly zde sídla aristokracie z Dubrovníku, takže můžete vidět pozůstatky letních domů, kostely, kláštery. Některé vily jsou zrekonstruované a zfunkčnené na rodinné hotely. Navštivte park Djordjic-MAYNERA s rostlinami z celého světa, rektorův palác (goticko-renesanční zámek z 15. století), františkánský klášter z 15. století, stěny a věže, opuštěný klášter dominikánů (15. století). Nad městem se nachází pevnost Sutvrač, ze které je vidět všechny ostrovy v této oblasti.

Dnes je Lopud oblíbené letovisko, ale také ideální místo pro dovolenou. Na ostrově nejezdí žádné vozy, takže si můžete vychutnat čistý vzduch a klid. Krátkou procházkou borovým lesem která vede na druhou stranu ostrova, dostanete se na písečnou pláž Šunj. Pláž je populární, kvůli mělké vodě, která sahá asi 100 m od břehu. Je ideální pro rodiny s dětmi, tak i mladých lidí, kteří se chtějí zabavit hrát picigin nebo plážový volejbal. Nedaleko od pláže je borový les, takže můžete odpočívat ve stínu. Nad pláží v borovém lese můžete vidět kostel Panny Marie Sunja (13. století). Prozkoumejte ostrov pěšky k vyhlídce na cípu ostrova, nebo se vydejte po stopách zřícenin uprostřed ostrova.Od sportovních aktivit si můžete užít jízdu na kole, kajak, kánoe, nebo si zaplavat.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Prozkoumat ostrov Lopud xxx podle typů objektů

Pokračovat v prohlídce ostrov Lopud Oblast:

ostrov Lopud doporučení ubytování

* ceny za červenec 2022 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2022