Ostrov Lopud

ostrov Lopud

více obrázků

Zavři

     
 • Share

Lopud Ostrov patří do skupiny Elafitského souostroví západně od Dubrovníku. Nachází se mezi ostrovy Šipan a Koločep a díky své poloze v historii nosil jméno "Insula Media" (Střední ostrov). Řekové jej nazývali Dalafot, Dalafodum a Římané "Lafota" odkud pochází současný název Lopud. Jediná osada na ostrově se nachází v zálivu naproti ostrova Šipan.

Někdy byl ostrov zcela obydlen. Byly zde sídla aristokracie z Dubrovníku, takže můžete vidět pozůstatky letních domů, kostely, kláštery. Některé vily jsou zrekonstruované a zfunkčnené na rodinné hotely. Navštivte park Djordjic-MAYNERA s rostlinami z celého světa, rektorův palác (goticko-renesanční zámek z 15. století), františkánský klášter z 15. století, stěny a věže, opuštěný klášter dominikánů (15. století). Nad městem se nachází pevnost Sutvrač, ze které je vidět všechny ostrovy v této oblasti.

Dnes je Lopud oblíbené letovisko, ale také ideální místo pro dovolenou. Na ostrově nejezdí žádné vozy, takže si můžete vychutnat čistý vzduch a klid. Krátkou procházkou borovým lesem která vede na druhou stranu ostrova, dostanete se na písečnou pláž Šunj. Pláž je populární, kvůli mělké vodě, která sahá asi 100 m od břehu. Je ideální pro rodiny s dětmi, tak i mladých lidí, kteří se chtějí zabavit hrát picigin nebo plážový volejbal. Nedaleko od pláže je borový les, takže můžete odpočívat ve stínu. Nad pláží v borovém lese můžete vidět kostel Panny Marie Sunja (13. století). Prozkoumejte ostrov pěšky k vyhlídce na cípu ostrova, nebo se vydejte po stopách zřícenin uprostřed ostrova.Od sportovních aktivit si můžete užít jízdu na kole, kajak, kánoe, nebo si zaplavat.

Viz více  Zavři 
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Ostrovy

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17
Ostatní kategorie ubytování v ostrov Lopud

  ostrov Lopud doporučení ubytování

  * ceny za červenec 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

  Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Quality guarantee UKAS - ISO 9001
  Secure payment HTZ

  All rights reserved © 2020