Ostrov Kaprije

ostrov Kaprije

ďalšie fotky

Zatvor

     
  • Share

Kaprije je chorvátsky ostrov, kde nie je možný prístup automobilom, takže si môžete vychutnať nedotknutú prírodu a zvuk mora a vĺn. Ostrov bol po menovaný po Stredomorskej rastline "kapary" (ktorého púčiky sa používajú ako korenie), rastlina pravdepodobne rástla v hojnom počte v čase ich príchodu na ostrov.

Prví obyvatelia ostrova prišli v 16. storočí pracovať na olivových hájoch a viniciach šľachtické rodiny zo Šibenika, ktorí vlastnili svoj majetok na ostrove. Kostol sv. Petra pochádza z tej doby. Neskôr ostrov slúžil ako útočisko pre utečencov z pevniny kvôli tureckému nebezpečenstvu. Na ostrove sa nachádza asi niekoľko prírodných zátok, a jeden z nich sa nachádza v prístave Kaprije, ktorá je v jednom aj jedinou obývanou osadou na ostrove. Na ostrove žije približne sto obyvateľov, ktorí sa zaoberajú rybolovom, spracuvávaním olivového oleja a vína. V obci je obchod a niekoľko reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestne špeciality ryby a morské plody.

Zátoka vedľa miesta Kaprije sa nachádzajú kamienkové pláže, a ak si želáte väčšie súkromie, môžete vyraziť na pláž v blízkosti zálivu Portić na južnej strane ostrova.

Potápači si môžu vychutnať podmorský svet okolo ostrova, a predovšetkým je zaujímavá podmorská prehliadka jedného z najznámejších vrakov na Jadrane. Loď Francesca da Rimini je 1944 sa nachádza v hĺbke 38 až 50 m na severnej strane ostrova.
Na ostrov Kaprije sa dostanete trajektom zo Šibenika. Vzhľadom k tomu, že na ostrove nepremáva automobilová doprava, Vaše vozidlo môžete bezpečne zaparkovať v prístave mesta Šibenik.

Ukáž viac  Zatvor 
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Ostrovy

ostrov Kaprije odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  • Kaprije - ostrov Kaprije,
  • Osoby: 4-5
  • Hodnotenie hostí: 4,6
  • Posledná rezervácia pred 3 deň
  • Kaprije - ostrov Kaprije,
  • Osoby: 2-4

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!
Ďakujeme! Nesprávna e-mailová adresa!