Wyspa Kaprije

wyspa Kaprije

Więcej zdjęć

Zamknij

     
  • Share

Wyspa Kaprije jest jedna z chorwackich wysp, gdzie nie ma samochodów, dzięki czemu można cieszyć się nietkniętą przyrodą i szumem morza i fal. Jego nazwa pochodzi od śródziemnomorskiej rośliny kapar (którego pąki są używane jako przyprawa), prawdopodobnie bogato rozrodzony w chwili przybywania na wyspę.

Pierwsi mieszkańcy wyspy przybyli w XVI wieku w celu pracy w polach oliwek i winogradach dla szybeniskich rodzin szlacheckich, którzy posiadali tam swoje majątki. Kościół Św. Piotra pochodzi z tego okresu. Później wyspa służyła jako schronienie dla uchodźców z lądu ze względu na zagrożenia tureckie.

Wyspa posiada kilka naturalnych ukrytych zatok, w jeden z nich powstał port Kaprije, który jest jedynie zamieszkany na wyspie. Ma sto-naście mieszkańców, którzy są zaangażowani w łowienie ryb, robienie oliwy z oliwek i wina. We wsi znajduje się sklep oraz kilka restauracji, w których można odpocząć i spróbować lokalnych specjałów z ryb i owoców morza.

Zatoką obok Kaprije rozciąga się żwirowa plaża, a jeśli będziecie potrzebować prywatności, możecie udać się na plażę, w pobliżu zatoki Portić, na południowej stronie wyspy. Nurkowie mogą cieszyć się podwodnym światem, a w szczególności interesujące jest zobaczyć jedną z najbardziej atrakcyjnych wraków na Adriatyku. Okręt wojenny Francesca da Rimini z 1944 roku, znajdujący się na głębokości 38-50m, na północnej stronie wyspy.

Na wyspę Kaprije można dotrzeć promem z Sibenika. Ze wzgleduna to, ze na wyspie nie ma ruchu samochodowego, pojazd można pozostawić w porcie w Sibeniku.

Więcej  Zamknij 
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wyspy

wyspa Kaprije polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2020 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

  • Kaprije - wyspa Kaprije,
  • Osoby: 4-5
  • Ocena gości: 4,6
  • Kaprije - wyspa Kaprije,
  • Osoby: 2-4

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy