Ostrov Kaprije

ostrov Kaprije

více obrázků

Zavři

     
  • Share

Kaprije je chorvatský ostrov, kde není možný přístup automobilem, takže si můžete vychutnat nedotčenou přírodu a zvuk moře a vln. Ostrov byl po jmenován po Středomořské rostlině kapary (jehož pupeny se používají jako koření), rostlina pravděpodobně rostla v hojném počtu v době jejich příjezdu na ostrov.

První obyvatelé ostrova přišli v 16. století pracovat na olivových hájích a vinicích šlechtické rodiny ze Šibeniku, kteří vlastnili svůj majetek na ostrově. Kostel sv. Petra pochází z té doby. Později ostrov sloužil jako útočiště pro uprchlíky z pevniny kvůli tureckému nebezpečí. Na ostrově se nachází asi několik přírodních zátok, a jeden z nich se nachází v přístavu Kaprije, která je v jednom i jedinou obydlenou osadou na ostrově. Na ostrově žije přibližně sto obyvatel, kteří se zabývají rybolovem, spracuvávaním olivového oleje a vína. V obci je obchod a několik restaurací, kde si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality ryby a mořské plody. V zátoce vedle místa Kaprije se nacházejí oblázkové pláže, a pokud si přejete větší soukromí, můžete vyrazit na pláž v blízkosti zálivu Portić na jižní straně ostrova.

Potápěči si mohou vychutnat podmořský svět kolem ostrova, a především je zajímavá podmořská prohlídka jednoho z nejznámějších vraků na Jadranu. Loď Francesca da Rimini je 1944 se nachází v hloubce 38 až 50 m na severní straně ostrova.

Na ostrov Kaprije se dostanete trajektem ze Šibeniku. Vzhledem k tomu, že na ostrově nejezdí automobilová doprava, Vaše vozidlo můžete bezpečně zaparkovat v přístavu města Šibenik.

Viz více  Zavři 
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Ostrovy

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

ostrov Kaprije doporučení ubytování

* ceny za červenec 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Kaprije - ostrov Kaprije Apartmány Rosa Od 2652 kč
  • Kaprije - ostrov Kaprije,
  • Osoby: 4-5
  • Hodnotenie hostí: 4,6
  • Posledná rezervácia pred 12 deň
Apartmá - Kaprije - ostrov Kaprije Apartmán Denis Od 1667 kč
  • Kaprije - ostrov Kaprije,
  • Osoby: 2-3
  • Posledná rezervácia pred 2 deň
Apartmá - Kaprije - ostrov Kaprije Apartmán Monika Od 2804 kč
  • Kaprije - ostrov Kaprije,
  • Osoby: 2-4

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020