Korcula - ostrov Korcula

Korcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov KorculaKorcula - ostrov Korcula

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Korcula - ostrov Korcula

Mesto Korčula sa nachádza na severovýchodnom konci ostrova Korčula. Skladá sa zo starého mesta na oválnom polostrove a novšie časti pozdĺž pobrežia starého centra. Prvý dôkaz o existencii mesta pochádza zo zápiskov byzantského historika a vládcu Konštantína Porfirogeneta z 10. storočia. Z tejto doby sa nezachovali žiadne stavby, najstarším dochovaným dôkazom sú pozostatky múrov a dekorácie z 13. storočia, ktoré dokazujú, že mesto bolo obohnané hradbami. Legendy hovoria, že Poseidon uniesol svoju milovanú Korkyra a presťahoval ju na ostrov, ktorý dostal neskôr názov Korčula. Veľkolepý svetobežník a cestovateľ Marco Polo sa narodil práve na Korčuli, jeho rodný dom tu stále stojí. Existujú aj ďalšie historické pamiatky, ktoré svedčia o zaujímavej histórii mesta. Napríklad v centre mesta sú starobylé budovy a úzke uličky, katedrála sv. Marka, dom Marca Pola, deväť kostolov v centre starého mesta a ďalšie zaujímavosti. Celý ostrov je ideálny pre milovníkov športu a rekreácie. Čisté more je ideálne pre takmer všetky druhy vodných športov ako je jachting, windsurfing, vodné lyžovanie, plávanie, potápanie a mnoho ďalších. Každé mesto na ostrove má samostatný kultúrny program, takže si môžete nájsť zábavu každý deň. Mesto organizuje tradičné slávnosti rybárov, kde si môžete vychutnať dalmátsku hudbu, miestne jedlo a dobré víno. Tí, ktorí sa chcú baviť až do skorých ranných hodín, tak môžu urobiť v baroch a nočných kluboch. Zatiaľ čo tí, ktorí dávajú prednosť pokojnejšiemu prostredia môžu navštíviť niektorú z reštaurácií a vychutnať si hudbu tradičných dalmátskych speváckych zborov. Ak by ste chceli ochutnať tunajšie kuchyni, môžete tak urobiť v reštauráciách "Marco Polo", "abord", "Bilina žiaľ", "Adio Mare", "Briškula" a "Gajeta".

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Korcula - ostrov Korcula

Výborný
4.6
Celková známka hostí
Atmosféra
4.8
Istota
4.8
Pláže
4.3
Turistická ponuka
4.6
Priateľskí miestni obyvatelia
4.6

 • Výborný 5

  Rodina
  1.8.2012
  Konoba Korcula,plaz Lumbarda,plaz Putanska luka
 • Výborný 5
  Ivan
  Jednotlivec Slovakia (Slovak Republic)
  8.10.2010
  Skvelá dovolenka na ostrove Korčula
  S ubytovaním a stravou v hoteli Bon Repos sme boli spokojní. Hotel je vzdialený len niekolko minút od hlavného mesta ostrova, ktoré je skutočne veľmi pekné a boli sme ho pozrieť viackrát. V meste Korčula sú časté kultúrne akcie Priamo pri hoteli je príjemná pláž a dobré kúpanie. Navštívili sme aj viacero miest na ostrove. Napr.blízka Lumbarda, Vela Luka, Pupnatská Luka (krásne miesto a kúpanie), Brna. Môžeme vrelo odporučiť.
2/21
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Korcula - ostrov Korcula odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Korcula - ostrov Korcula Dom Nikica Od 164 €
 • Korcula - ostrov Korcula,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 6 deň
Dom - Korcula - ostrov Korcula Villa Palma Od 1123 €
 • Korcula - ostrov Korcula,
 • Osoby: 1-8
 • Posledná rezervácia pred 12 deň
 • Korcula - ostrov Korcula,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,1
 • Posledná rezervácia pred 3 deň
Dom - Korcula - ostrov Korcula Dom ULE Od 70 €
 • Korcula - ostrov Korcula,
 • Osoby: 2-4
 • Posledná rezervácia pred 4 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020