Korcula - wyspa Korcula

Korcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa KorculaKorcula - wyspa Korcula

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Korcula - wyspa Korcula

Miasto Korčula znajduje się na północno-wschodnim krańcu wyspy Korčula. Stare miasto leży na owalnym półwyspie, natomiast nowsze osiedla znajdują się po bokach, wzdłuż wschodniego i zachodniego wybrzeża. Po raz pierwszy miasto zostało wymienione przez bizantyjskiego historyka i władcę Konstantyna Porfirogeneta w X wieku, jednakże nie ma żadnych szczątków budowli z tego okresu. Zachowały się natomiast ruiny XIII-wiecznych murów i dekoracji, które wskazują na ufortyfikowanie miasta. Było to w czasach weneckiej rodziny Zorzi. Legenda mówi, że Poseidon porwał ukochaną Korkyrę i przeniósł ją na wyspę, od której wyspa ma dzisiaj swoją nazwę (Korčula – Korkyra). Wielki podróżnik i odkrywca, Marco Polo, urodził się w mieście Korčula, a jego dom stoi tu do dziś. Jest wiele zabytków, świadczących o ciekawej historii miasta. Zobacz stare miasto i jego starożytne budynki oraz wąskie uliczki, katedrę świętego Marka, dom Marco Polo, dziewięć kościołów w centrum starego miasta, mury otaczające całą wyspę, bramę morską, bramę lądową oraz inne ciekawe miejsca. Miłośnicy aktywnego wypoczynku pokochają wyspę, gdyż świetnie się nadaje do uprawiania prawie wszystkich sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, surfing, narty wodne, pływanie, nurkowanie i inne. Korčula daje wiele możliwości rozrywki w okresie letnim. Każda miejscowość na wyspie ma osobny program, dzięki czemu praktycznie codziennie można znaleźć coś dla siebie. W mieście obchodzone są tradycyjne uroczystości rybackie, podczas których można rozkoszować się muzyką Dalmacji, lokalnym jedzeniem i dobrym winem. Imprezowicze znajdą zabawę do białego rana w barach i klubach nocnych, natomiast osoby preferujące romantyczny nastrój powinny udać się do jednej z restauracji lub posłuchać występów tradycyjnych chórów. Jeśli chcesz spróbować jednego z dań kuchni dalmatyńskiej, udaj się do takich restauracji jak „Marco Polo“, „Aborda“, „Bilin Žal“ lub tawern „Adio Mare“, „Briškula“ i „Gajeta“.

Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Korcula - wyspa Korcula

Doskonały
4.6
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.8
Bezpieczeństwo
4.8
Plaże
4.3
Oferta turystyczna
4.6
Przyjacielscy mieszkańcy
4.6

 • Doskonały 4.8
  Tomasz
  Grupa przyjaciół Poland
  8.9.2013.
  Pod koniec sierpnia tego roku spędziliśmy urlop w apartamencie 51131-A1w mieście Korcula na wyspie Korcula. Wrażenia z pobytu bardzo dobre. Jak zwykle piękna pogoda i duuużo wrażeń, choć do Chorwacji jeździmy regularnie od kilkunastu lat. Kwatera w której mieszkaliśmy jest w sam raz dla 4 osób. Wyposażenie wystarczająco dobre. Otoczenie domu to pachnące ogródki pełne ziół, którymi na co dzień doprawialiśmy sobie sporządzane we własnym zakresie potrawy. Mieszkający na miejscu właściciele bardzo mili, niekrępujący, a jednocześnie pomocni w każdej sytuacji. Cena za pobyt niewygórowana. Kwaterę zdecydowanie polecamy na pobyt w pięknej Chorwacji. Dodam, że Korcula ma różne plaże, od skalistych, przez kamieniste, do piaszczystych. Co kto lubi. Niektóre są trudnodostępne, co dodaje im specjalnego klimatu. No i wiele miejsc do snurkowania i nurkowania! Pewnie za rok, dwa znów tu wrócimy! G. i T.
1/21
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Korcula - wyspa Korcula polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2021 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

Dom - Korcula - wyspa Korcula Dom Nikica Od 713 zl
 • Korcula - wyspa Korcula,
 • Osoby: 2-4
 • Ocena gości: 4,8
 • Korcula - wyspa Korcula,
 • Osoby: 6-8
 • Ocena gości: 4,0
 • Korcula - wyspa Korcula,
 • Osoby: 4-5
 • Ocena gości: 4,1
 • Korcula - wyspa Korcula,
 • Osoby: 2
 • Ocena gości: 4,7

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020