Knin

Informácie pre turistov Knin

Knin je chorvátskym kráľovským mestom, ktorý bol prvýkrát spomenutý v 10.st s názvom Tenen. O nepokojnej a bohatej histórii tohto mesta svedčia početné historické pamiatky od starého chorvátskeho obdobia až do doby tureckého dobývania a rímskych čias. Najznámejším symbolom mesta Knin je slávna pevnosť Sveti Spas. Nachádza sa nad mestom, a jej výstavba sa začala v 9. storočí, v dobe vzniku chorvátskeho štátu. Pevnosť je rozdelená do piatich vzájomne prepojených častí a je obklopená 2 km dlhými obrannými hradbami. V súčasnej dobe je to najväčšie opevnenie v dalmatínskom vnútrozemí a druhé najväčšie vojenské opevnenie v Európe.

Kúsok od Kninu, pod 22m vysokým vodopádom Krčić, pramení rieka Krka, ktorá sa vlieva do mora neďaleko Šibeniku. Krka je do značnej miery chránená ako Národný park Krka, a jej vodopády a krása láka návštevníkov z celého sveta. Rozhodne stojí za návštevu kaňon Krčič s vodopádmi a mlynmi, Burumské a farebné jazerá a najstaršie archeologické nálazisko v blízkosti Knína, Gospodska pečina (jaskyňa). Milovníci športov, ako je jazda na koni, lov, pešia turistika, cykloturistika alebo obchádzka jaskýň, svoj čas môžu aktívne stráviť na svahoch najvyššieho chorvátske masívu Dinara.
Gastro ponuku v tomto regióne, odporúčame vyskúšať reštaurácii na Kninskej pevnosti „Tvrđava Knin“ s krásnym výhľadom na mesto, alebo v pizzerii „Tenan“, a môžete sa pobaviť po celý rok na rade kultúrnych, tradičných a zábavných podujatiach.

Po prehliadke mesta Knin, odporúčame návštevu Národného parku Krka, mesta Drniš, Skradin,a v zozname UNESCO Katedrálu sv. Jakova v Šibeniku a množstvo iných miest v blízkosti, ktoré odrážajú atmosféru dalmatínskeho vnútrozemia.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Preskúmať Knin podľa typov objektov

Pokračovať v prehliadke Knin Región:

Miesta v okolí

 • Bogatic Prominski ( 17,72  km)
 • Knin odporúčanie ubytovania

  * ceny od jún 2023 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2023