Knin

Informace pro turisty Knin

Knin je chorvatským královským městem, který byl poprvé zmíněn v 10.st s názvem Tenen. O neklidné a bohaté historii tohoto města svědčí četné historické památky od starého chorvatského období až do doby tureckého dobývání a římských dob. Nejznámějším symbolem města Knin je slavná pevnost Sveti Spas. Nachází se nad městem, a její výstavba byla zahájena v 9. století, v době vzniku chorvatského státu. Pevnost je rozdělena do pěti vzájemně propojených částí a je obklopena 2 km dlouhými obrannými hradbami. V současné době je to největší opevnění v dalmatském vnitrozemí a druhé největší vojenské opevnění v Evropě.

Kousek od Kninu, pod 22m vysokým vodopádem Krčić, pramení řeka Krka, která se vlévá do moře nedaleko Šibeniku. Krka je do značné míry chráněna jako Národní park Krka, a její vodopády a krása láká návštěvníky z celého světa. Rozhodně stojí za návštěvu kaňon krčíč s vodopády a mlýny, Burumské a barevné jezera a nejstarší archeologické nálazisko v blízkosti Knína, Gospodska Pecina (jeskyně). Milovníci sportů, jako je jízda na koni, lov, pěší turistika, cykloturistika nebo objížďka jeskyní, svůj čas mohou aktivně strávit na svazích nejvyššího chorvatské masivu Dinara.

Gastro nabídku v tomto regionu, doporučujeme vyzkoušet restauraci na kninské pevnosti „Tvrđava Knin“ s krásným výhledem na město, nebo v pizzerii „Tenan“ a můžete se pobavit po celý rok na řadě kulturních, tradičních a zábavných akcích.

Po prohlídce města Knin, doporučujeme návštěvu Národního parku Krka, města Drniš, Skradin, a v seznamu UNESCO Katedrálu sv. Jakova v Šibeniku a množství jiných míst v blízkosti, které odrážejí atmosféru dalmatského vnitrozemí.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Prozkoumat Knin xxx podle typů objektů

Pokračovat v prohlídce Knin Oblast:

Místa v okolí

 • Bogatic Prominski ( 17,72  km)
 • Knin doporučení ubytování

  * ceny za červen 2022 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

  Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2021