Zagreb

Preskúmať Zagreb a okolie

Informácie pre turistov Zagreb

Záhreb je hlavné mesto Chorvátska a nachádza sa v centrálnej kontinentálnej oblasti. Je to jedno z popredných ekonomických centier a cieľová stanica pre obchod, kongresovú a kultúrnu turistiku. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 1094, kedy bolo založené biskupstvo na Kaptol. Záhreb bol založený spojením osád Kaptol a Gradec. Väčšina stavieb bola v barokovom štýle, ale po ničivom zemetrasení v roku 1880 muselo byť mesto zrekonštruované. Stojí tu reprezentatívny verejné budovy, fontány a parky. Záhreb je plný historických pamiatok a mnohých ďalších atrakcií, ktoré slúžia ako dôkaz o tom, že mesto malo búrlivú minulosť. Odporúčame navštíviť sochy Josipa Strossmayer, Bana Josipa Jelačića (prvá veľká verejná socha v Záhrebe), "Mysliteľ", Petra Preradoviće, kráľa Thomasa, sv. Jiří v boji s drakom (socha inšpirovaná neskoro barokové érou), Gustava Antuna Matos a ďalšie sochy.

Z architektonických pamiatok môžete navštíviť na záhrebskej katedrály (najveľkolepejšie architektonické konštrukcie gotického štýlu juhozápadne od Álp), kostol sv. Francis (jednolodný, ranne gotický kostol), kostol sv. Marka, veža Lotrščak, palác Haza, Národné divadlo, budova národného archívu, kostol sv. Blaise, pavilón Mestrovic a ďalšie zaujímavosti. Popri početných pamiatok a budov môžu milovníci histórie navštíviť viac ako tridsať múzejných a galerijnej zbierok.

Môžete sa baviť v niekoľkých kultúrnych centrách a asi 20 divadlách. Niektoré z kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú v Záhrebe: Festival animovaného filmu, Hudobné bienále, Festival a trh avantgardný hudby a kvetín, tanečné, divadelné a medzinárodné folklórny festival. Tí, ktorí chceli baviť až do skorých ranných hodín, tak môžu urobiť v rôznych nočných kluboch ako je "Aquarius", "Boogaloo", "Saloon", "The Best", koktejlové bary: "Fantasy Club", "Vertigo bar", kluby: "Crazy Horse", "Jabuka", "Močvara", lounge bary: "Fly! Bar", "Hemingway", "People` s "a nočné bary:" Piranha "," Paradiso klub ".

Milovníci dobrého jedla sa môžu tešiť na rôzne delikatesy: cukríky paprenjak, samoborské Bermet, koláče, teľacie šunka, morčacie mäso s cestovinami, "štrukle" (chorvátska najznámejšie špecialita, podobná pirohům). Všetky tieto špeciality môžete ochutnať v niektorej z mnohých reštaurácií, ako sú "Kaden", "Laguna", "Kvatrić" a "Kod Dida". Ak budete mať chuť na morské špeciality, navštívte "Topánka Sare", "Bonaca", "Dida" a "Burin".

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Preskúmať Zagreb podľa typov objektov

Pokračovať v prehliadke Zagreb Región:

Miesta v okolí

 • Sesvete ( 10,41  km)
 • Sesvetski Kraljevec ( 15,85  km)
 • Čo hovoria naši hostia o Zagreb

  Veľmi dobrý
  3.7
  Celková známka hostí
  Atmosféra
  3.9
  Istota
  4
  Pláže
  3.3
  Turistická ponuka
  3.8
  Priateľskí miestni obyvatelia
  3.7

  0/14

  Zagreb odporúčanie ubytovania

  * ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  • Zagreb,
  • Osoby: 2-4
  • Hodnotenie hostí: 4,8
  • Posledná rezervácia pred 1 deň

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2023