Vis - ostrov Vis

Informácie pre turistov Vis - ostrov Vis

Mesto Vis sa nachádza vo veľkom a prírodou chránenom zálive ( zátoka Sv. Juriju) na severovýchodnej strane ostrova s rovnakým menom. Obyvatelia sa tu žavia rybolovom, poľnohospodárstvom a pestovaním vinohradov. Mesto Vis je jediné miesto na ostrove, ktoré je s mestom Split prepojené každodennou trajektnou  linkou a katamaránom. Vis je výborné miesto hlavne pre tých, ktorí necestujú vlastným autom, pretože všetko potrebné  tu máte na dosah ruky. Mesto si dodnes zachovalo tradičného stredomorského ducha bez stresu a zhonu. Mestská pláž z jemného štrku je od centra mesta vzdialená len niekoľko metrov. Neďaleko samotného mesta sa nachádza niekoľko pláží z jemného štrku , piesočnatých pláží (Parja, Rogačič,  Mala Svitnja, Vela Svitnja).  O rozvoji mesta hovoria aj bohaté archeologické nálezy, ktoré môžete navštíviť (kostol Sv. Jurja – ochranca Visa, zrúcaniny mesta lemované hradbami, pozostatky rímskeho divadla na ktorých je postavený františkánsky kostol  a mnoho ďalších). Počas leta sa na Vise koná množstvo podujatí : výstavy, predstavenia, koncerty, hudobné a folklórne podujatia. Všetkým odporúčame zúčastniť sa najznámejšieho podujatia na Vise : Noc Visu, každoročne sa koná v poslednú júlovú sobotu. Treba však spomenúť aj vinársku noc, kedy domáci vinári predstavujú svoje vína domácim, ale ja zahraničným turistom.  Milovníci gastronómie môžu špeciality tohto kraja ochutnať v reštauráciách  „AS“, „Dionis“, „Kaliopa“, „Kanaria“ a pizzérii „Karijola“.  Mesto Vis je ideálnym letoviskom pre rodiny s deťmi, počas pobytu v tomto nádhernom meste vám odporúčame navštíviť mestá Split a Trogir.

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a jednou z najnavštevovanejších destinácií na Jadrane. Večne mladé mesto žijúce svojím pomalším tempom, ktorému sa ľahko a radi  prispôsobíte. Mesto, ktoré založil rímsky cisár Dioklecián je bohaté na historické pamiatky, z ktoré odporúčame navštíviť Diokleciánov palác -  srdce starého centra Split, Železnú a Zlatú bránu, socha Gregora Ninského, katedrálu sv. Dujma, kostol sv. Františka, Peristyl, kláštor sv. Anny a katedrálu sv. Petra.

Trogir je mesto, ktoré sa nachádza na pobreží  Kaštelánskeho zálivu, na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou. Trogir je zapísaný v UNESCO-zozname svetového dedičstva. Mesto Vám ponúka možnosť preskúmať bohaté dedičstvo: severná mestská brána, palác Garagnin (mestké múzeum), hlavné námestie(mestská radnica, kniežací dvor, kostol sv. Ivana Krstiteľa, kostol sv. Sebastiána), Radovanov portal(vstupná brána v tvare oblúka), palác Čipiko, katedrála sv. Lovre, kláštor a kostol sv. Dominika a mnoho ďalších kultúrnych pamiatok. Historické centrum mesta sa nachádza na ostrovčeku medzi Čiovom a pevninou, so susednou pevninou je spojené kamenným mostom a s Čiovom pohyblivým mostom.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky na Vise a vychutnajte si krásu tohto panenského ostrova.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Vis - ostrov Vis Región:

Čo hovoria naši hostia o Vis - ostrov Vis

Výborný
4.6
Celková známka hostí
Atmosféra
4.7
Istota
4.8
Pláže
4.5
Turistická ponuka
4.2
Priateľskí miestni obyvatelia
4.6

 • Vynikajúce 4.2
  Petr
  Rodina Czech Republic
  23.08.2014
  Klidný ostrov s krásnými plážemi a čistým mořem.
  Od poslední návštěvy (cca 7 let) velký rozdíl kvality komunikací.
1/11

Vis - ostrov Vis odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2024 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Vis - ostrov Vis,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,6
 • Posledná rezervácia pred 4 deň
 • Vis - ostrov Vis,
 • Osoby: 2
 • Posledná rezervácia pred 10 deň
Dom - Vis - ostrov Vis Dom Marina Od 100 €
 • Vis - ostrov Vis,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 9 deň
 • Vis - ostrov Vis,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 8 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023