Ostrov Iz

ostrov Iz

ďalšie fotky

Zatvor

     
  • Share

Ostrov Iž sa nachádza medzi ostrovmi Ugljan, Rave a Dugi Otok. Je obklopený tuctom malých ostrovčekov. Ostrov bol osídlený už v praveku. V 10. storočí ho spomína, Constantine Porphyrogenitus pod názvom "Ez" a v stredoveku bol pod údržbov Zadarskej šľachty.

Iz je jediný ostrov v Dalmácii, kde sa obyvatelia zaoberali hrnčiarstvom. V etnografickej zbierke "Veli Iž" sa zadržali kópie autentickej keramiky a hrnčiarskych nástrojov tradičných remesiel. Je na zozname chránených nemateriálnych pamiatok Chorvátska, ale dnes to remeslo pomaly umiera. Korinjak je najvyšším bodom ostrova a môžete sa naň dostať po upravenej cestičke, ktorá vedie až na vrcho, kde sa naskytuje výhľad na záliv, Veli Iž a ostrovy v oblasti.

Koncom júla sa koná "Iška party", ktorá má tradíciu už od staroveku. V tej dobe sa miestní obyvatelia obliekajú do tradičných krojov, a tancujú tradicionálne ostrovné tance, spievajú piesne a hostia môžu ochutnať miestnu kuchyňu. Hlavnou udalosťou tohto festivalu je voľba "Iškog Kráľa".

Ostrov Iž je ideálny pre pokojnú dovolenku, a ak hľadáte pre rekreáciu, môžete surfovať, jazdiť na vodných lyžiach, vyskúšajte plachtenie a potápanie. Uistite sa, že si urobíte výlet do Národného parku Kornati, ktorý vás poteší svojimi početnými ostrovmi a ostrovčekmi. Iz je spojený s pevninou každodennou trajektovou linkou.

Ukáž viac  Zatvor 
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Ostrovy

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

ostrov Iz odporúčanie ubytovania

* ceny od august 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

Dom - Mali Iz - ostrov Iz Vila Lili Od 438 €
  • Mali Iz - ostrov Iz,
  • Osoby: 8-12
  • Hodnotenie hostí: 4,4
  • Posledná rezervácia pred 9 hodina

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020