ostrov Iz

Prozkoumat ostrov Iz

Ostrov Iž se nachází mezi ostrovy Ugljan, Rave a Dugi Otok. Je obklopen tuctem malých ostrůvků. Ostrov byl osídlen již v pravěku. V 10. století ho vzpomíná, Constantine Porphyrogenitus pod názvem "Ez" av středověku byl pod údržbu Zadarské šlechty.

Iz je jediný ostrov v Dalmácii, kde se obyvatelé zabývali hrnčířstvím. V etnografické sbírce "Veli Iž" se zadržely kopie autentické keramiky a hrnčířských nástrojů tradičních řemesel. Je na seznamu chráněných nemateriálních památek Chorvatska, ale dnes to řemeslo pomalu umírá. Korinjak je nejvyšším bodem ostrova a můžete se na něj dostat po upravené cestičce, která vede až na vrch, kde se naskýtá výhled na záliv, Veli Iž a ostrovy v oblasti.

Koncem července se koná "Iška party", která má tradici již od starověku. V té době se místní obyvatelé oblékají do tradičních krojů, a tančí tradicionálů ostrovní tance, zpívají písně a hosté mohou ochutnat místní kuchyni. Hlavní událostí tohoto festivalu je volba "Iškog Krále".  
Ostrov Iž je ideální pro klidnou dovolenou, a pokud hledáte rekreaci, můžete surfovat, jezdit na vodních lyžích, vyzkoušejte plachtění a potápění. Ujistěte se, že si uděláte výlet do Národního parku Kornati, který vás potěší svými četnými ostrovy a ostrůvky.

Iz je spojen s pevninou každodenní trajektovou linkou.

Zobrazit více
Zobrazit méně
VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Pokračovat v prohlídce ostrov Iz Oblast:

ostrov Iz doporučení ubytování

* ceny za červen 2022 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2021