Motovun

Preskúmať Zelená Istria

Informácie pre turistov Motovun

Motovun je mesto v strede  Istrie nachádzajúci sa  na vrchole prudkého kopca, ktorému dominuje rieka Mirna, a vedie k nemu  najdlhšie istrijské schodisko s 1052 schodmi. Jeho príťažlivosť je v stredovekej atmosfére (hradby v tvare  kruhu a dvoch polkruhov) tiež pohľad na vinice a polia, les Motovun, ktorý patrí do kategórie lesoparkov. Je veľmi blízko k najviac navštevovaným turistickým miestam  na Jadrane Poreč, Rovinj, Umag. Je to obľúbená turistická destinácia, ale taktiež je Motovun kongresové centrum. Je tam sídlo Medzinárodného výskumného centra neskorej antiky a raného stredoveku  a tiež sídlo medzinárodného centra antropologických vied (ICAM).  V Motovune sa každoročne koncom júla koná filmový festival, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou kultúrnej ponuky Chorvátska. Počas letných mesiacov sa tu pravidelne koná letná škola architektúry a medzinárodná letná škola zdravia. Motovunský les je miesto, kde sa dobre darí podzemným hubám (tartufám), ktoré sa zbierajú za pomoci špeciálne vycvičených psov. Špecilaity zo spomínaných húb, ale aj rôzne iné delikatesy môžete ochutnať v reštauráciách „Kaštel“, „Mcotić“, pivnici „Pod Voltom“a pizzérii  „Taverna“. V prípade,  že zatúžite po bohatom nočnom živote, odporúčame vám navštíviť mestá Umag, Poreč, Rovinj

Umag je mesto a prístav na severozápadnom pobreží Istrie. Toto slávne obchodné a turistické centrum je vzdialené len 40 km od Terstu a 150 km od Ľubľany. O rozvinutosti tohto mesta svedčí aj svetovo preslávený ATP tour, čo je tenisový turnaj, ktorý sa tu koná každý rok. Mesto plné športových a kultúrnych pamiatok, je ideálne miesto pre aktívny oddych, rovnako pre športovcov ako aj pre rodiny s malými deťmi.

Poreč je ďalšia známa destinácia na polostrove Istria. Známe pamiatky ako Severná veža, Päťuhoľníková veža, stredoveké hradby a Eufrazijeva bazilika. Z prírodných krás vám odporúčame navštíviť jamu Baredine, markovu jamu, Pincinovu jamu a stromy okolo kostolíka Sv. Any neďaleko Červara. Pre športu chtivých je k dispozícii množstvo aktivít ako napríklad rybolov, vodné skútre, lyžovanie na vode, cyklistika, paitball, pešia turistika a mnoho ďalších.

Rovinj je mestečko ležiace na západnom pobreží Istrie. Je známe prírodnými krásami a historickými pamiatkami. Nenechajte si ujsť pohľad na znamenitosti tohto mesta a jeho oklia ako sú: Limaska Draga, Rovinjské ostrovy, lesopark  „Zlatni rat“, kameňolom „Zlatni rat“, močiar Palud, ale aj ostrovy Dve sestričky. Z historických pamiatok sú najznámejšie mestzské hradby a historické centrum mesta, kostol Sv. Eufemia, krstiteľnica Sv. Trojice, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky v Motovune a prežite nezabudnuteľnú dovolenku so svojou rodinou, alebo priateľmi spoznávaním tohto nádherného miesta a jeho okolia.

Zobraziť viac
Zobraziť menej
NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Pokračovať v prehliadke Motovun Región:

Miesta v okolí

 • Visnjan (Porec) ( 10,77  km)
 • Kastelir ( 11,45  km)
 • Pazin ( 13,73  km)
 • Nova Vas (Porec) ( 14,86  km)
 • Buje ( 15,77  km)
 • Brtonigla (Novigrad) ( 16,33  km)
 • Tar (Porec) ( 16,37  km)
 • Rakovci ( 16,44  km)
 • Cervar - Porat (Porec) ( 19,46  km)
 • Kaldanija ( 19,88  km)
 • Motovun odporúčanie ubytovania

  * ceny od júl 2022 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

  Members of
  Croatian National Tourist Board
  Association of Croatian travel agencies
  Travelife - Sustainability in tourism
  Secure payment HTZ

  eu logo
  Hamag Bicro logo

  All rights reserved © 2022