Cervar - Porat (Porec)

Miesto: Modrá Istria
Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)Cervar - Porat (Porec)

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Cervar - Porat (Porec)

Červar-Porat  je turistické miesto s prístavom , vzdialené asi 3km od veľkého strediska Istrie, mesta Poreč. Táto moderná turistická osada vyrástla na mieste,kde kedysi stála antická osada. Dedinka bola vystavaná v okolí členitej zátoky sv. Marina, ktorú lemujú olivové háje a borovicové lesy. Pláž v osade Červar-Porat je 1,5 km dlhá a je asi pol kilometra vzdialená od centra mesta. Jachtový prístav - marina - sa nachádza v susednej zátoke, nazývanej Lunga a kapacita prístavu je 450 kotviacich miest. Obyvatelia mesta sa živia prevažne turizmom, preto máte na výber čo sa týka reštaurácií, kaviarní a zariadení pre nočný život. Medzi tredičnú gastronomickú ponuku patrí istriansky pršut,  ombolo a klobásy, cestoviny, olivy, divé špargle, makaróny alebo špagety na rôzne spôsoby, fritule a kroštule a ochutnajte výborné istrianske vína. Jedna z najlepších reštaurácií v Istrii je reštaurácia „Dvi murve“, ktorá bola ocenená niekoľkými oceneniami, preto je už niekoľko rokov právom patrí medzi 100 najlepších reštaurácií  podľa „Gastronautu“. Túto destináciu odporúčame všetkým – rodinám, mladým aj tým, ktorý k dobrej dovolenke potrebujú mestské podujatia. Nezabudnite navštíviť Národný park brijuni, najkrajšia skupina ostrovov v Istrii, ďalej Poreč, Pulu a Rovinj.

Nenchajte si ujsť:

Poreč je jedna z väčších turistických destinácií na polostrove Istria. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok ako sú severná veža, päťuhoľníková veža, Eufraziova bazilika a ďalšie.  Z prírodných krás treba spomenúť jamu baredine, markovu jamu, Pincinovu jamu a iné. Milovníci športu a zábavy môžu vyskúšať morské potápanie, rybolov, vodné lyžovanie a pre tých, ktorí dávajú prednosť extrémnym športom  odporúčame lezenie, alebo adrenalínový park Akros.

Pula je moderné mesto s bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok. Najväčšie mesto na Istrijskom polostrove Vás očarí svojou  bohatou kultúrou a búrlivou históriou. Zoznámte sa s jeho dejinami  a bohatstvom:  amfiteáter, chrám  sv.Augusta, víťazný oblúk Sergijevac, mestská radnica, Herkulova brána, kaštieľ, dvojitá brána a mestské hradby, kostol a kláštor sv. Františka, kaplnka Marije Formoze a množstvo iných zaujímavostí, ktorými sa mesto môže hrdo pýšiť. Jeho členité pobrežie a krištáľovo čisté more umožňujú turistom pôžitok z dokonalých pláží z jemného štrku či  kameňov, najznámejšia pláž je Ambrela.

Rovinj je mestečko nachádzajúce sa na západnom pobreží Istrie, s bohatou historickou hodnotou, toho dôkazom je historické jadro, mestská brána, kostol Sv. Eufemia, františkánsky kláštor a hrad na ostrove Sv. Andrija. Okrem historeckého bohatstva je Rovinj známy aj svojimi prírodnými krásami: Limska Draga, rovinjske ostrovy, park Zlatni rad, kameňolom Fantazija, močiar Palud a mnohé ďalšie.

Rezervujte si ubytovanie z našej ponuky a prežite príjemnú a romantickú dovolenku v kruhu svojich blízkych!

Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Cervar - Porat (Porec)

Veľmi dobrý
3.1
Celková známka hostí
Atmosféra
3.2
Istota
4
Pláže
2.5
Turistická ponuka
2.5
Priateľskí miestni obyvatelia
3.5

0/5
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Cervar - Porat (Porec) odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Cervar - Porat (Porec),
 • Osoby: 2-4
 • Posledná rezervácia pred 14 deň
Dom - Kukci Villa Evita Od 220 €
 • Kukci,
 • Osoby: 6-8
 • Posledná rezervácia pred 5 deň
 • Kukci,
 • Osoby: 4-6
 • Posledná rezervácia pred 13 deň
Dom - Vabriga Villa Jasna Od 255 €
 • Vabriga,
 • Osoby: 6

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020