Potocnica - ostrov Pag

Potocnica - ostrov PagPotocnica - ostrov PagPotocnica - ostrov PagPotocnica - ostrov PagPotocnica - ostrov PagPotocnica - ostrov PagPotocnica - ostrov Pag

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Potocnica - ostrov Pag

Na severozápadnej časti ostrova Pag je malá dedinka Potočnica.  Je to malé víkendové letovisko umiestnené v dvoch piesočnatých zátokách s množstvom veľkých kameňov nachádzajúce sa medzi turisticky známou destináciou Novalja  a Luna. Odporúčame Vám navštíviť Novalju, ktorá je vzdialená len 10 km od Potočnice. Je to jedna z najobľúbenejších destinácií v Chorvátsku. Potočnica ponúka svojim návštevníkom množstvo športových a zábavných zariadení.  K dispozícii je tu tiež niekoľko reštauračných zariadení a pláží, ktoré sa nachádzajú priamo v meste alebo jeho okolí a môžete sa na nich zabávať do skorých ranných hodín. Ak chcete uniknúť pred mestským zhonom a uponáhľaným životom , odporúčame vám pohodu vyhľadať na niektorej z množstva pláží. Je to ideálne miesto pre relaxačnú dovolenku a zábavu musíte vyhľadať v neďalekej Novalji . Počas pobytu v Potočnici si nenechajte ujsť návštevu miest Zadar a Nin.

Novalja je turistické centrum ostrova Pag. Zvláštnu atraktivitu tomuto kraju dávajú prekrásne pláže z jemného štrku a tiež piesočnaté pláže.  Môžete sa na nich zabávať do skorých ranných hodín. Milovníci športu môžu užívať pri rôznych vodných športoch. Najkrajšia pláž v Novalji a okolí je pláž Zrče, ktorá disponuje tromi diskotékami, množstvom barov, je známa pravým nočným životom. Ďalej vám odporúčame pláže Casca, Planjska, Straško, Sveti Duh a Ručica. V niekoľkých reštauráciách a pivniciach môžete ochutnať špeciality tohto kraja.

Nin - najstaršie chorvátske kráľovské mesto ležiace na malom ostrovčeku, v strede plytkej lagúny v Zadarskej župe kde žije len 1500 obyvateľov. Centrum tohto mestečka je malý ostrovček (500m2), ktorý je s pevninou prepojený dvomi mostmi. Nin je mesto bohaté na kultúrne pamiatky, ktoré sú dôkazom jeho búrlivej minulosti. Nevynechajte návštevu kostola sv. Kríža (najmenšia katedrála na svete), kostol sv. Jakova, katedrálu sv. Anselma, pozostatky najväčšieho rímskeho chrámu , pomník kniežaťu Branimirovi, prístupový kamenný most, námestie Kraljevac. Milovníci prírody si môžu vychutnať pohľad na Ninský záliv. Ak chcete vyskúšat domáce špeciality tohto kraja navštívte reštauráciu „Galeria“, „Panino“  a pivnicu  „Nanini“.

Zadar je mesto s výnimočnou povesťou  a kultúrnym dedičstvom.  Mesto leží v úplnom srdci Jadranu a je zmesou archeologických a historických pamiatok rôznych dôb. Medzi najznámejšie pamiatky patria kostoly Sv.Donata, Sv.Šime, Sv.Frane, Sv. Krševana, katedrála Sv. Stošije, ďalej mestské hradby, pevnosti a brány, paláce  a množstvo ďalších. Mesto je tiež známe množstvom atrakcií :  morské varhany, pozdrav slnku, národné námestie, námestie piatich studní a iné.

Rezervujte si apartmán, alebo ubytovanie s bazénom z našej ponuky v tomto kraji a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v kruhu  svojich najbližších.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Potocnica - ostrov Pag)
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Potocnica - ostrov Pag

Vynikajúce
4.1
Celková známka hostí
Atmosféra
4.3
Istota
4.5
Pláže
3.8
Turistická ponuka
3.2
Priateľskí miestni obyvatelia
4.5

 • Výborný 5
  Daniela
  Rodina Slovakia (Slovak Republic)
  26.7.2019
  Relaxace u more
  Klidna dovolena u more dal od rusneho strediska Novalja, vhodna pro pary i rodiny s malymi detmi. Pohodlne parkovani u domu, prijemni domaci. Doporucujeme restauraci Starec a more v Novalja.
 • Vynikajúce 4.2
  Ilja
  Pár
  11.7.2013
  pekné pláže, kľudné miesta aj rušné miesta podľa chuti
  horší prístup k pekným plážam
2/5
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Potocnica - ostrov Pag odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Potocnica - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 4,4
 • Potocnica - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-4
 • Potocnica - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-4
 • Potocnica - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-4

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020