Novalja - ostrov Pag

Novalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagVideo presentationNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov Pag

ďalšie fotky

Zatvor

     
 • Share

Informácie pre turistov Novalja - ostrov Pag

Novalja je najvýznamnejším turistickým centrom ostrova Pag s bohatým kultúrnym a historickým dedičstvom. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova. Toto miesto má dlhú a zaujímavú minulosť, dokazujú to početné archeologické nálezy, z ktorých najznámejšie sú tri ranokresťanské baziliky zo 4. a 5. storočia. Milovníci historických pamiatok môžu navštíviť a preskúmať antický akvadukt z 1. storočia (vytesaný do živého kameňa), pozostatky podlahové mozaiky jednej z bazilík, ktorá sa nachádza v gotickom kostole Panny Márie, početné časti kostolného nábytku a mnoho ďalších objektov uložených v archeologickej zbierke "Stomorica". Ďalej potom ponorené pozostatky rímskeho mesta Cissa a ruiny potopenej obchodné lode z 1. storočia pred nl, ktoré sú zvlášť zaujímavé pre potápačov. Novalja ponúka bohatú turistickú ponuku, takže si tu všetky vekové kategórie prídu na svoje. V lete sa tu koná "Kultúrne leto Novalja". Je bohaté na výstavy, koncerty vážnej hudby, predstavenia ľudovej hudby, vystúpenia folklórnych skupín, propagačné knižnej výstavy, divadelné hry, filmové projekcie pod holým nebom, hudobné koncerty a podobne. Najnavštevovanejšie sú večery, kedy si návštevníci môžu vychutnať domáce pochúťky a zároveň sa tešiť z dalmatínskej hudby.

Novalja je ideálnym miestom pre mladšie generácie, ktoré vyhľadávajú zábavu až do ranných hodín. Konajú sa tu denne párty na pláži, najlepšie pláží na tento účel je legendárna pláž Zrće, navštevovaná mladou generáciou z celej Európy. Niektoré z najlepších chorvátskych a dokonca i svetových klubov sa nachádzajú na tejto pláži. Okrem Zrće, sú juhovýchodne od Novalje ďalšie krásne pláže napr: Caska (východne od mesta Novalja, na mieste starého rímskeho mesta), Straško (južne od Novalje), Braničevica, Planjka, Lokunje a Babe. Novalja ponúka aj športové vyžitie v podobe futbalového štadióna, multifunkčné športové haly, tenisových kurtov, fitness štúdia, sauny atď Milovníci športu si môžu užiť potápanie, vodné lyžovanie, paintball, turistiku, cyklistiku, tenis, trekking, rafting a mnoho ďalších aktivít. Ak si chcete pochutnať na miestnych špecialitách ako je syr, jahňacie, makaróny, tvarohový závin, pokrmy z darov mora, nájdete ich v reštauráciách a krčmičkách: "Antonio", "Sidro", "Boškinac", "Arka", "Stari Mlini" a reštaurácii "Antika".

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Novalja - ostrov Pag)
Ukáž viac  Zatvor 

Komentáre hostí Novalja - ostrov Pag

Vynikajúce
4.2
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Istota
4.4
Pláže
3.9
Turistická ponuka
3.9
Priateľskí miestni obyvatelia
4.1

 • Vynikajúce 4.4
  Dušan
  Jednotlivec Slovakia (Slovak Republic)
  9.9.2019
  Novalja je super
  vzdy sa da zabavit, kvalitne jedlo a vino za rozumne ceny
 • Výborný 5
  Eduard
  Skupina prijateljev Slovakia (Slovak Republic)
  26.7.2014
  Diskotéky, more, zábava .
  Nič.
 • Veľmi dobrý 3.6
  Jan
  Pár Slovakia (Slovak Republic)
  2.9.2013
  Spokojnosť
  Ceny
3/92
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Kde?
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Novalja - ostrov Pag odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2021 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 6 deň
Apartmán - Novalja - ostrov Pag Apartmány Vidas Od 145 €
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 4
 • Hodnotenie hostí: 3,7
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 3,7
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 3-4
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 11 deň

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020