Novalja - ostrov Pag

Novalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagVideo presentationNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov PagNovalja - ostrov Pag

více obrázků

Zavři

     
 • Share

Informace pro turisty Novalja - ostrov Pag

Novalja je nejvýznamnějším turistickým centrem ostrova Pag s bohatým kulturním a historickým dědictvím. Nachází se v severozápadní části ostrova. Toto místo má dlouhou a zajímavou minulost, dokazují to četné archeologické nálezy, z nichž nejznámější jsou tři raně křesťanské baziliky ze 4. a 5. století. Milovníci historických památek mohou navštívit a prozkoumat antický akvadukt z 1. století (vytesán do živého kamene), pozůstatky podlahové mozaiky jedné z bazilik, která se nachází v gotickém kostele Panny Marie, četné části kostelního nábytku a mnoho dalších objektů uložených v archeologické sbírce "Stomorica". Dále pak ponořené pozůstatky římského města Cissa a ruiny potopené obchodní lodi z 1. století př. n. l., které jsou zvláště zajímavé pro potápěče. Novalja nabízí bohatou turistickou nabídku, takže si zde všechny věkové kategorie přijdou na své. V létě se zde koná „Kulturní léto Novalja“. Je bohaté na výstavy, koncerty vážné hudby, představení lidové hudby, vystoupení folklórních skupin, propagační knižní výstavy, divadelní hry, filmové projekce pod širým nebem, hudební koncerty a podobně. Nejnavštěvovanější jsou večery, kdy si návštěvníci mohou vychutnat domácí pochoutky a zároveň se těšit z dalmátské hudby.
Novalja je ideálním místem pro mladší generace, které vyhledávají zábavu až do ranních hodin. Konají se zde denně párty na pláži, nejlepší pláží pro tento účel je legendární pláž Zrće, navštěvována mladou generací z celé Evropy. Některé z nejlepších chorvatských a dokonce i světových klubů se nacházejí na této pláži. Kromě Zrće, jsou jihovýchodně od Novalje další krásné pláže např.: Caska (východně od města Novalja, na místě starého římského města), Straško (jižně od Novalje), Braničevica, Planjka, Lokunje a Babe. Novalja nabízí také sportovní vyžití v podobě fotbalového stadionu, multifunkční sportovní haly, tenisových kurtů, fitness studia, sauny atd. Milovníci sportu si mohou užít potápění, vodní lyžování, paintball, turistiku, cyklistiku, tenis, trekking, rafting a mnoho dalších aktivit. Pokud si chcete pochutnat na místních specialitách jako je sýr, jehněčí, makarony, tvarohový závin, pokrmy z darů moře, naleznete je v restauracích a hospůdkách: „Antonio“, „Sidro“, „Boškinac“, „Arka“, „Stari Mlin“ a restauraci „Antika“.

Viz více  Zavři 

Atrakce a aktivity

Místa v okolí (Novalja - ostrov Pag)
Viz více  Zavři 

Komentáře hostů Novalja - ostrov Pag

Skvělé
4.2
Celková známka hostí
Atmosféra
4.6
Jistota
4.4
Pláže
3.9
Turistická nabídka
3.9
Přátelští místní obyvatelé
4.1

 • Skvělé 4.4
  Eliska
  Skupina přátel Czech Republic
  06.09.2018
  Very nive plave for young people and group
 • Výborný 5
  Tomáš
  Pár Czech Republic
  25.07.2018
  Super
  Nice environment, everything available, pleasant people. Restaurant: Konoba 85 (cheap and good) Beach: Babe (after 5 metres of stones only sand and pure water)
 • Skvělé 4
  Bohumír
  Skupina přátel Czech Republic
  19.07.2013
  Cele je to tu o atmosféře. Chorvatská Ibiza
3/92
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Novalja - ostrov Pag doporučení ubytování

* ceny za červen 2021 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Novalja - ostrov Pag Apartmán Daniela Od 2628 kč
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Posledná rezervácia pred 4 deň
Apartmá - Novalja - ostrov Pag Apartmány EDO Od 1401 kč
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,8
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 3,7
Apartmá - Novalja - ostrov Pag Apartmány Ivan Od 1543 kč
 • Novalja - ostrov Pag,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 3,0

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020