Apartmány Dalmácia

Vyberte si najlepšie apartmány ktoré Dalmácia ponúka

NÁJDI UBYTOVANIE
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Dalmácia, 4006+ top apartmánov na prenájom

Medzi ostrovom Pag na severe a Dubrovníkom na juhu, sa nachádza Dalmácia - oblasť známa pre svoje krásne pláže a modré more, olivy a víno.

V Dalmácii si vyhľadajte krásne zariadené apartmány

Aby sa naši hostia cítili mimoriadne počas dovolenky, snažili sme sa zhromaždiť čo najviac krásne zariadených apartmánov v Dalmácii. Spomedzi veľa apartmánov v súkromnom ubytovaní, odporúčame prezrieť si ponuku pôvabných apartmánov v našich top destináciách s najväčším výberom: Vodice, Rogoznica, Makarska, Trogir, Okrug Gornji, Pag, atd.

Odporúčanie ubytovania Dalmácia! Apartmán pre oddych a dovolenku - Chorvátsko. Dalmácia ponúka ubytovanie pre vašu skvelú dovolenku v Chorvátsku!


Rezervuj ihneď
Posledná rezervácia pred 16 hodina
Naše apartmány sa nachádzajú len 3 km od Trogiru v Arbaniji na ostrove Čiovo. Apartmány sú novo postavené a dom sa nachádza priamo pri mori. Vo dvore ...
Apartmán kapacita:
4 Osoby
Cena od :
78 €  /deň

Rezervuj ihneď
Posledná rezervácia pred 19 deň
Stone House Martelina is located in a small village ideal for a peaceful and relaxed vacation. It belongs to Natura 2000, network of nature protection...
Apartmán kapacita:
4 Osoby
Cena od :
118 €  /deň

Apartmán kapacita:
6 Osoby
Cena od :
81 €  /deň

Apartmán kapacita:
5 Osoby
Cena od :
126 €  /deň

Rezervuj ihneď
Posledná rezervácia pred 11 deň
V jednej z najstarších osád južne od Omišu, starej dedine Lokva Rogoznica, hrdo stojí starý kamenný dom (House Darijo), ktorý aj cez všetky nástrahy m...
Apartmán kapacita:
4 Osoby
Cena od :
157 €  /deň

Apartmán kapacita:
5 Osoby
Cena od :
85 €  /deň

Apartmán kapacita:
6 Osoby
Cena od :
128 €  /deň

Rezervuj ihneď
Ukryty pomiędzy małą wioską Šestanovac i górami Biokovo, znajduje się dom Marijan, który oferuje wypoczynek w domowej atmosferze. Do pobliskiego miejs...
Apartmán kapacita:
6 Osoby
Cena od :
130 €  /deň

Rezervuj ihneď
People say that home is where your heart is. I left croatia for economical reasons, I don't live there any more but I return every summer. It was my...
Apartmán kapacita:
3 Osoby
Cena od :
57 €  /deň
Ukáž všetky apartmány Dalmácia

Prezrite si posledné rezervované objekty!

Dalmácia

Dalmácia ponúka apartmány za prijateľné ceny

Perla chorvátskeho cestovného ruchu, Dalmácia, vo svojej dlhej tradícii, ponuku hotelového ubytovania, obohatila o ubytovanie na súkromí  a apartmány, ktoré sú cenovo dostupné pre každé vrecko.  Či už si chcete rezervovať lacné ubytovanie na Pagu, Rogoznici, Vodiciach, na Hvare, alebo na ostrove Brač, na našich webových stránkach iste nájdete najbohatší výber lacných apartmánov, a ak sledujete naše akcie, first a last minute, ušetrite viac ako 25%!

Rodinná dovolenka v Dalmácii

Dalmácia je ideálna oblasť pre rodinnú dovolenku, kvôli mnohým  krásnym plážam, bohatému kultúrnemu dedičstvu a rôznym zábavným podujatiam. Z našej ponuky si vyberte jeden z priestranných apartmánoch v Dalmácii pre vašu rodinu, aby ste mohli stráviť bezstarostnú dovolenku v pohodlí svojho apartmánu, odporúčame, aby ste pre svoju rodinu vybrali ubytovanie v blízkosti niektorej z krásnych pláží, ktoré ponúkajú celý rad aktivít pre rodinnú zábavu a pod. Punta Rata v Brela, Bačvice v Splite, Plava pláža vo Vodiciach, Šepurine v Rogoznici alebo Zlatni rat v destinácií Bol.

Vezmite svojho domáceho maznáčika na dovolenku v Dalmácii

Ak plánujete dovolenku so svojimi štvornohými kamarátmi, teraz to môžete urobiť bezstarostne, pretože  na Adriagate.com nájdete široký výber apartmánov v Dalmácii, ktoré ochotne uvítajú  domáce  maznáčiky. Vyberte si pre vás, a vášho domáceho maznáčika ubytovanie v jednej z destinácií, ktoré majú zriadené a vyznačené psie pláže ako Makarska, Split, Vodice, Hvar, Brač a podobne.

Atrakcie a aktivity

Viac ako tisíc ostrovov, členité pobrežie, skryté zátoky, množstvo národných a prírodných parkov, nepreskúmané vnútrozemie a typické pobrežné mestečká skrývajú najväčśie tajomstvo tohto krasového kraja. Či už si chcete užiť pokojnú stredomorskú atmosféru, relax na pieskových plážach alebo bláznivé zábavy - dovolenka na dalmatínskej riviére bude určite nezabudnuteľná.

Dalmácia

Nenechajte si ujsť príležitosť k návšteve mesta Dubrovnik, v zozname UNECSO chránených pamiatok s najbohatšou históriou v celom Chorvátsku. Majestátne 1.940 m dlhé kamenné hradby, ktoré sa skladajú z veľkého množstva hradov a opevnení, Dubrovník je jedným z najatraktívnejších miest v Stredomorí. Najlepší čas pre návštevu pamiatok je ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli horúcemu slnku, a zabezpečte sa fľašou vody. Každý kameň rozpráva svoj príbeh, ktorý najlepšie odhalíte návštevom múzeí, palácov a ďalších kultúrnych a historických zaujímavostí. Odporúčame navštíviť rektorov palác, vežu Minčeta, Revelin, jeden z najkrajších palácov v Dubrovníku - Sponza palác a kostol sv. Vlaha, patróna Dubrovníka. Vytvorte si fotografie vedľa najstaršej skulptúry v Dubrovníku, Orlandov stĺp, a po dôkladnom preskúmaní mesta, ochutnajte najlepšie cappuccino v miestnej kaviarni, ktorá sa nachádza na hlavnej ulici, Stradun. V letnom období občerstvenie nájdete na hlavnej pláži alebo, sa okúpajte medzi hradbami na skrytej pláži Buža a večer navštívte atraktívne kultúrne a umelecké podujatia, ako sú letný festival Dubrovník alebo filmový festival.

Počas svojho "Sea Seekersl" turné, Ashley Colburn navštívila Dubrovník, a jej skúsenosti z mesta môžete vidieť na tomto videu.
Pokračujte na svojej stredomorskej ceste na sever, smerom k centru Makarskej riviéry. Navštívte Makarsku, jednu z najznámejších miest umiestnených na dalmatínskom pobreží. Navštívte nedokončený kostol sv.Marka, ktorej výstavba sa začala v roku 1700 a barokovú benátsku fontánu, aby ste sa zoznámili s históriou mesta. Milovníkom morského sveta, odporúčame navštíviť Malakologické múzeum s viac ako 3000 rôznych druhov mušlí. Ráno v Makarskej, využite na popíjanie kávy a prechádzku Kalelargou, a v popoludňajších hodinách si môžete zaplávať na jednej z najkrajších pláží v Dalmácii. Doprajte  chuťovým bunkám vychutnať si pokrmy z morských plodov v reštaurácií ,,Jež,, Ochutnajte  tradičnú tortu Makarana, alebo skúste niečo úplne nové - koláč z levandule

Film Piráti z Karibiku vo vás vzbudil záujem o námorné dobrodružstvá pirátov? Chcete sa zoznámiť so skutočnými pirátmi, ktorí boli kedysi postrachom Jadranu, a Jack Sparrow im nesiaha ani po päty? Zavítajte do malého stredomorského mesta Omiš. Vďaka svojej bohatej histórii a jedinečnej geografickej polohe, obklopený pohorím Mosor a ústie rieky Cetiny v Omiši každý môže nájsť niečo pre seba. Po prehliadke opevnení Fortica a Mirabela, pri zvukoch tradičnej dalmatínskej Klapskej hudbe, vychutnajte si príjemnú prechádzku úzkymi uličkami. Nenechajte si ujsť  špeciality mesta Omiš: tradičné koláče zo špenátu Poljički soparníka, duseného úhora v miske od chleba, alebo fritule.

Navštívte Split, ktoré obyvatelia bez skromnosti nazývajú najkrajšie mesto na svete, a uistite sa, že je to skutočne pravda. 1700 rokov staré, staroveké mesto, ktoré vzniklo s paláca, sa stalo  nevyhnutnou destináciou pre všetkých tých, ktorí sa okrem poznávania histórie a kultúry mesta, chcú aj dobre zabaviť. Prechádzkou po starej časti mesta, pokúste sa nájsť miesta, kde boli urobené snímky populárneho seriálu  "Hra o tróny". Prezrite si panorámu mesta s 57 metrov vysokej zvonice katedrály sv . Duje, navštívte starobylé námestie, Peristil a Prokurative, ktoré sú teraz centrom rôznych kultúrnych a hudobných podujatí a preskúmajte všetky zákutia suterénu Diokleciánovho paláca. Využite príležitosť a chyťte za palec sochu,, Gregora z Ninu,, pri severnej bráne paláca - možno sa vám splní želanie. Po rannej rekreácií v lesoparku Marjan, ochutnajte kávu na vždy plných terasách na nábreží, a popoludní si zahrajte picigin na mestskej pláži Bačvice. Ak ste fanúšik elektronickej hudby, nemali by ste si nechať ujsť svetoznámy Ultra festival, ktorý sa koná v júli a láka viac ako 150.000 návštevníkov z celého sveta.

Neďaleko Splitu, pod ochranou UNESCO sa nachádza renesančné mesto Trogir, umiestnené na malom ostrove medzi pevninou a ostrovom Čiovo. Trogir je ideálnou destináciou pre tých,  s vycibreným vkusom, ktorí sa zaujímajú o kultúru a tradície mesta. V extrémne malom priestore V extrémne malom priestore starého mesta  sa nachádzajú početné kostoly, veže a paláce, ktoré svedčia o histórii tohto mesta, a ktoré naozaj stoja za návštevu. Mestské námestie, malé a úzke uličky, kde je veľmi ľahké zablúdiť,  pevnosť Kamerlengo, Katedrála sv. Lovre z 13. storočia, palác Čipiko a početné múzeá a kláštory,  určite najväčších milovníkov histórie a kultúry nechajú bez reči. Najlepšie miesto plné slnaka s vôňou  mora, je nábrežieTrogiru,kde si môžete vychutnať dobrú kávu a Trogirské rafiole, originálne sladkosti z tejto oblasti.

Navštívte jedno z najstarších chorvátskeho mesta Šibenik a jeho najslávnejší symbol, je na zozname UNESCO, katedrála sv.Jakova. Nesmiete obísť ani pevnosti Sv. Michaela, Nikole a Ivana, z ktorých si môžete vychutnať výhľad na celý morský kanál. Osviežte sa na krásnych plážach, alebo sa vzberte na krátky výlet do okolitých miest; Rogoznica, Vodice, vyskúšajte jazdu na koni v mori v letovisku Srima, alebo si vychutnajte krásu neďalekého národného parku Krka. Koniec cesty po Dalmácií si urobte v Zadare.  Obdivujte krásu kostola sv Donat, ochutnajte kávu v najlepších kaviarňach na hlavnej ulici Kalelarga. Užite si najkrajší západ slnka, ktorý tvorí magické farby pomocou inštalácie ,,Pozdrav slnku,, ktorý  režisér Alfred Hitchcock taktiež pochválil: "Západ slnka v Zadare je najkrajší na svete a je neporovnateľne krajší, ako ten, v Key West na Floride" alebo pokojne čítajte svoju obľúbenú kniha pri počúvaní zvuku na morských varhanoch.
Prezrite si, čo o dalmatínskom pobreží hovorí celebrita Ashley Colburn počas svojej "more Seekers" turné v tomto  videu.

Ostrovy - perly Jadranu

Veľký počet ostrovov v Dalmácii láka turistov na celom svete. Každý z týchto perál rozpráva zvláštny a jedinečný príbeh.

Ostrov Brač je jedným z najznámejších dalmatínskych ostrovov, po svetovo preslávenom Bračkom kameni, použitom na vybudovanie Diokleciánovho paláca v Splite, a symbolicky je zabudovaný aj v Bielom dome vo Washingtone. Obľúbenci autentického spôsobu života, budú mať príležitosť poznávanie malých miest, ktoré si udržali tradičný životný štýl. Tí, ktorí chcú relaxovať na pláži určite navštívia najatraktívnejší symbol ostrova Brač a jeden z najkrajších pláží na svete - Zlatni rat, a milovníci prírody a gastronómovia by si nemali nechať ujsť Prírodný park Sutivan. Vystúpte na najvyšší vrchol ostrova, Vidova Gora a kochajte sa výhľadom na Bol a okolité ostrovy. V auguste sa môžete tešiť na mnoho kultúrnych a zábavných akcií, ako je fjera Bol alebo populárne festivaly Vo'i'sa v destinácií Supetar. Na ostrov Brač sa dostanete trajektom a katamaránovou linkou, ako aj lietadlom (letisko Bol). Ak máte záujem zistiť ako obyvatelia ostrova Brač a Šolta riešia večný argument o vlastníctve ostrova Mrduja, nezabudnite navštíviť ostrov Šolta.

Na ostrove Korčula, navštívte rodisko dobrodruha Marca Pola a ochutnajte najlepšie vína. Ak vás zaujíma stredovek, rytierské hry, tanec a tradície, nenechajte si ujsť tradičný tanec s mečmi Moreška, ktorá inšpiruje miestnych obyvateľov a ostatných návštevníkov.

Spoznajte panenskú prírodu a skryté zátoky na ostrove Vis, ktoré sú ohromujúce. Preskúmajte kúzlo Modrej jaskyne, ktorá sa nachádza na neďalekom ostrov Biševo a vychutnajte si tradičnú pochúťku ostrova, Višku pogaču. Súostrovie Kornati, ostrov Mljet a Lastovo prírodný park, sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú dostať preč od veľkého davu, a relaxovať v prírode, a zamilovaní, môžu nájsť svoj malý raj, na ostrovčeku v tvare srdca, Galešnjak.

Dalmatínske ostrovy, vám ponúkajú  1000 dôvodov, prečo ich musíte navštíviť. Ak si želáte na vašej dovolenke, prezrieť si väčšinu pobrežia Jadranského mora, odporúčame, aby ste sa k nám pripojili na nezabudnuteľnom dobrodružstve počas plavieb v Chorvátsku.

Dalmatínske vnútrozemie- Prečítajte si všetko o nepreskúmanej kráse skalného krasového kraja

Málokto ešte nevie, o kráse chorvátskeho pobrežia a najznámejšie miesta ako Dubrovník, Split a Zadar. Kombinácia s bohatou históriou, jedinečná kultúra a špecifický spôsob života v idyle stredomorských miest a ostrovy, sú to, čo priťahuje mnoho turistov po celom svete.

Dalmatínsky duch môžete pocítiť aj vo vnútrozemí, a je ideálny pre tých, ktorí, okrem slnka a mora, chcú preskúmať všetky chute a vône vnútrozemia Dalmácie.

Navštívte mesto Sinj, malé mestečko v srdci dalmatínskej časti vnútrozemia. Zoznámte sa so statočným Alkar-om, naučte sa jazdiť na koni a ochutnajte vynikajúce tradičné špeciality. Staňte sa súčasťou ,,Sinjskej Alke, tradičná súťaž na koni kde ,,Alkar,, počas jazdy na koni trafia terč. Navštívte  novootvorené múzeum Alke,  a zistite prečo si Alka zaslúži byť chránenou pamiatkou UNESCO. Prečítajte si viac o ľudových zvykov a UNESCO chráneného nárečia,, ojkavica,,  Sinjskej reri. Urobte si prechádzku cez staré mesto a ochutnajte kávu na trhu. Užite si tradičné pochúťky v reštauráciách "potkova", "Ispod ure" a "Alkar" a nenechajte si ujsť, aby ste sa zúčastnili veľtrhu pršuta v apríli. Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, odporúčame vyskúšať rafting na rieke Cetina, horolezectvo, paintball alebo paragliding.

Staré mesto ktoré sa nachádza na okraji dalmatínskeho vnútrozemia je Imotski. Kamenné domy, strmé uličky s nekonečne veľa schodmi a chránené staré mesto, odhaľuje zaujímavý historický príbeh mesta. V blízkosti mesta je prirodzený jav, Červené a Modré jazero, a Prološko bahno. Turisti by si nemali nechať ujsť dobyť najvyšší vrchol pohoria Biokovo, a milovníci vína a špecialít, sa môžu tešiť na jedlo z grilu a domácej pece, pršut, najznámejší syr dalmatínskeho vnútrozemia -  Studenački syr, a autentickú Imotsku tortu.

Veľmi odporúčame návštevu domu dalmatínskeho pršutu Roca, ktorý sa nachádza v Šibenskom regióne (Stankovci). Relaxujte v tejto destinácií pre exkurzie, a vychutnajte si bohatú domácu kuchyňu a produkty. Údený pršut a ďalšie mäsové výrobky, ktoré môžete ochutnať v tradične zariadenej taverne(konobe) alebo si produkty zakúpiť.

Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023