Ubytování u moře Dalmácie

Ubytování na pobřeží Dalmácie

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Ubytování u moře Dalmácie - ubytování na pobřeží

Každý kout dalmatského regionu je plný tradici, zvyků, kultury a bouřlivé historie. Pokud jste se rozhodli navštívit během své dovolené, právě tuto oblast, nenechte si ujít, kromě potěšeni na pláži a zábavy, pocítit pravého ducha Dalmácie v kamenných městech a na ostrovech.

Dalmácie nabízí ubytování nedaleko od pláže

Pokud navštívíte Dalmácii v létě, pronajměte si apartmán, který se nachází jen pár metrů od pláže a vychutnejte si zvuk moře a borovic. U nás můžete určitě najít nejbohatší výběr ubytování, které se nachází hned vedle některých z mnoha oblázkových a písečných pláží v Dalmácii. Pokud cestujete s rodinou, podívejte si ubytování přímo na pláži v místech, jako jsou např. Rogoznica, Gdinj na ostrově Hvar, Tkon na Pašmanu, Podstrana, Ražanj apod .. Pokud se vydáte na dovolenou s přáteli, prohlédněte si naši nabídku ubytování v blízkosti pláže, které nabízejí zábavu až do rána jako pláž Hangar ve Vodicích, Banje v Dubrovníku nebo u oblíbené pláže Zrće na ostrově Pag.

Doporučení ubytování Dalmácie


Dostupné okamžitě
Posledná rezervácia pred 10 dny
Apartmány v první řadě u moře se nacházejí v Stupin Celini, 2,5 km od centra Rogoznice. Jeden velký byt se nachází v přízemí a skládá se z kuchyně, ob...
Ubytování u moře kapacita:
6 Osoby
Cena od:
1957 kč  za den

Dostupné okamžitě
Posledná rezervácia pred 10 dny
Naše apartmány se nacházejí jen 3 km od Trogiru v Arbaniji na ostrově Čiovo. Apartmány jsou nově postavené a dům se nachází přímo u moře. Ve dvoře je ...
Ubytování u moře kapacita:
4 Osoby
Cena od:
1888 kč  za den

Ubytování u moře kapacita:
6 Osoby
Cena od:
3090 kč  za den

Dostupné okamžitě
Posledná rezervácia pred 1 dny
Ve městě Pag na stejnojmenném ostrově se nachází apartmány Ivan. Pag je známý svými slavnými pašskými krajkami a vynikajícím ovčím sýrem. Milovníci hi...
Ubytování u moře kapacita:
4 Osoby
Cena od:
2060 kč  za den

Dostupné okamžitě
Ubytování u moře kapacita:
4 Osoby
Cena od:
1716 kč  za den

Dostupné okamžitě
Posledná rezervácia pred 4 dny
V Novalji, nejdůležitějším turistickém centru na ostrově Pag, se nachází apartmány Daniela. Novalja má bohatou turistickou nabídku, proto se zde mohou...
Ubytování u moře kapacita:
5 Osoby
Cena od:
3433 kč  za den
Ukáž všechno bydlení u moře - Dalmácie

Prohlédněte si poslední rezervované objekty! Široká nabídka ubytování u moře - Dalmácie.

Dalmácie

Levné ubytování u moře v Dalmácii

Dalmácie se stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, a proto jsme obohatili naši nabídku ubytování u moře, které je k dispozici pro každou kapsu. Prohlédněte si naši nabídku v destinacích s nejvyšším počtem ubytování u moře jako je. Rogoznica, Ražanj, Podstrana, Okrug Gornji, na ostrově Hvar, Pag a Pašman a vyberte si levný apartmán, který vyhovuje vaší představě o přežití nezapomenutelné dovolené. Nezapomeňte také sledovat naše first a last minute nabídky a akce, kde můžete ušetřit více než 25%!

Vyberte si moderní ubytování v Dalmácii

Pro nejnáročnější hosty jsme se snažili shromáždit mnoho ubytování podél pobřeží Dalmácie, jehož interiér odráží jednoduchost a luxus. Proto si můžete vybrat okouzlující apartmán nebo dům u moře, a z terasy nebo balkonu se budete moci kochat nádhernému pohledu a vůni moře a borovic. Abyste přežili luxusní dovolenou snů, doporučujeme prohlédnout si nabídku moderních apartmánů v místech s největším výběrem ubytování u moře, jako je ostrov Hvar, Pag, Lastovo, nebo v Okrug Gornji a Rogoznica.

Atrakce a aktivity

Nejlepší způsob, jak plně prozkoumat místo, kde jste se rozhodli strávit svoji dovolenou, je seznámit se se starými lidovými tradicemi přes příběhy, tradiční kroje. Je to jediný způsob, jak můžete zažít skutečnou krásu tradičních dalmatských měst.

Dalmácie

Tradice Dalmácie

Celé Chorvatsko je hrdé na tradici krajky ostrova Pag, která je uznána UNESCO, která sahá až do 15. století. Usilovné ruce tradičně pletou tuto krásnou krajku bez vzorů a své umění předávají mladším generacím obyvatelům ostrova. Paška Krajka, jako suvenýr, bude zdobit váš domov a připomene vám krásy, které skrývá, tento neplodný, slaný ostrov. Kromě krajky, Pag je známý pro svou tradiční výrobu soli. Pokud máte zájem vědět jak v minulosti spracuvávali a přenášely sůl, navštivte muzeum soli ve městě Pag.

"Šibenska kapa" čepice, kromě katedrály sv. Jakova, která je pod ochranou UNESCO, je jedním z nejznámějších symbolů města Šibenik. Oranžová čepice s černými dekoracemi (bovulima) je součástí tradičního kroje, a můžete ji vidět na hlavě obyvatel Šibeniku během mnoha kulturních a zábavních akcí. Po procházce ulicemi města Šibenik a po zhlédnutí extrémně bohatého historického dědictví, nahlédněte do některého z mnoha obchodů se suvenýry a zakupte si tento vynikající originální suvenýr.

V létě během procházky městem Omiš poznejte tradiční dalmatské písně. Sborový klapských zpěv, je symbolem Dalmácie. Skupiny 5 až 8 členů, bez doprovodu nástrojů, vícehlasé zpívají tradiční dalmatské písně. Tradiční dalmatské písně si poslechněte na festivalu v městě Omiš, na jednom z nejprestižnějších soutěží v treadicionálnom zpěvu.

Ostrov Korčula, je známý po mečových tancích, různými sdruženími rytířství. Navštivte místo Vela Luka a pozorujte tradiční tance Kumpanija, a ve městě Korčula, nenechte si ujít tradiční tanec s mečem z 12. století Moreška. Dramatický příběh, který znázorňuje boj červené a černé armády, v čele s králem, o dívku, stojí za to vidět.

Zlatnictví je tradiční řemeslo Dubrovníku. Zlatníci od 13. století vyrábějí zlaté náušnice a knoflíky které zdobí krásné ženy Dubrovníku. Nadčasová krása této ruční práce, je i nyní široce uznávána, av zlatnické dílně si můžete najít ideální kousky pro sebe.

Středomořská kuchyně - Chutě z Dalmácie na jednom místě

Mnoho obyvatel Dalmácie se shodne, že se nikde nejí lépe než v Dalmácii. Stejně jako v mnoha směrech, každé místo na pobřeží je specifické svými místními pochoutkami. Středomořská kuchyně je založena na olivovém oleji, cibuli, a koření, a lehké chutě, nikoho nenechají lhostejným.

V Dalmácii najdete tradiční restaurace, známé su pod názvem "konoba" a objednejte si tradicionáone dalmatské jídlo "pašticada" dušené hovězí maso, ze svíčkové plněný slaninou, cibulí a mrkví v marinádě vína a octa. S domácími haluškami a sklenkou kvalitního červeného vína, tato pochoutka, uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Vůně grilovaného domácího jehněčího, voní v celé Dalmácii, ale nejznámější je ta, z ostrova Pag. Tajemství této pochoutky je zvláštní potrava ovcí, založená na šalvěji, trávě a bylinkách plných soli, jejíž nánosy způsobuje silný vítr - " Bura, z pohoří Velebit.

Pokud vaše cesta vede do dalmatského vnitrozemí, nevyhnutnousťou je tradiční pečenie- peka. Maso nebo ryby se zeleninou v hliněné nádobě pokryté železným zvonem se peče v krbu, to je to, co byste měli určitě zkusit.

V Omiši navštivte Radmanove Mlinice, kde kromě krásné přírody, si můžete vychutnat tradiční "pitu" ze špenátem, zelenou cibulkou a petrželkou - "Poljićki soparnik" K jídlu se dobře hodí likér z višně maraska, který je tradiční likér místa Zadar. Ochutnejte sladké fritule, jednoduchý dezert z těsta s práškovým cukrem.

"Viška pogača" gastronomická pochoutka, která je připravuje tradičním způsobem na ostrově Vis. A pokud se rozhodnete navštívit ostrov Hvar, ochutnejte "Starogrojski paprenjak" což je tradiční pochoutka z medu, olivového oleje a likéru- prošek. Na Korčuli ochutnejte ústřice, mušle, jejichž maso je velmi zdravé, as kapkou citronové šťávy, jejich chuť je vynikající.

Ve městě Trogir, se zaslaďte "rafiolima" koláčové pečivo s náplní s mandlí, a jako dezert po večeři v místě Makarska, ochutnejte tradiční dort Makarana, kterou si vychutnávají místní obyvatelé po celá staletí. A pokud vám ještě nebylo dost cukru, v Dubrovníku zkuste " dubrovačku rožatu " karamelový pudink, který se tradičně podává jako dezert během oběda.

Olivový olej, jakostní víno, fíky - tradiční chutě Dalmácie

Dalmatský region je známý pro své tradiční pěstování oliv a po najkvalitnejšch druzích vína. Neexistuje žádné místo na pobřeží, kde najdete olivové háje nebo malé rodinné vinice.

Zajímá vás, tradiční způsob, nebo si jen chcete užít nejlepší chutě Středozemního moře, doporučujeme navštívit ostrovy Hvar a Korčula, známý pro své vinice. Na úrodných polích malé vesnice na ostrově Korčula, Čara, je kultivované jedno z nejvíce ceněných odrůd hroznů Pošip, první chorvatské bílé víno výrazné chuti.

Oblast Primošten známý pro své autochtonní odrůdy, z nichž vzniká vysoce kvalitní červené víno Babić. Využijte dovolenou v Primoštenu na návštěvu četných soukromých vináren a vinných sklepů, a při sklence skvělého Babića, ochutnejte pršut a sýr. Tato oblast je ještě známá pro pěstování oliv a zdravého olivového oleje, kterou si můžete koupit v mnoha obchodech, nebo přímo od výrobce olivového oleje. Doporučujeme vyzkoušet i slané sardinky v olivovém oleji

Věděli jste, že světově proslulé vysoce kvalitní červené víno Zinfandel pochází z Chorvatska? Četné testy potvrdily, že stará původní odrůda hroznů "kaštelanski Crljenak" geneticky odpovídá Zinfandelu. Pokud jste ubytováni v okolí Splitu, nenechte si ujít možnost vychutnat sklenku tohoto červeného vína ve Vine & cheese baru Paradox, nebo si jej zakupte v mnoha vinotékách.

Dalmácie je, kromě vína a oleje, známá i po pěstování fíků. Toto přírodní antidepresivum má pouze 10 kalorií, a je ideální ovoce pro každý způsob stravování. Dozrávají v srpnu a můžete si je koupit na mnoha trzích v celé Dalmácii. Ostrov Murter je jedním z nejslavnějších pro pěstování fíků, a ve Vodicích si můžete vychutnat tradiční sladkosti, věnec sušených fíků. Sušené fíky jsou jedním z nejoblíbenějších dezertů v Dalmácii, které si můžete vychutnat po celý rok. Ujistěte se, že vyzkoušíte zdravý džem se sušených fíků, který skvěle chutná s polotvrdým kravským sýrem Kolan, z domácí výroby Gligor.

Slavný americký gurmán a cestopisec, Anthony Bourdain během své cesty byl ohromen chorvatskými specialitami a kvalitním vínem, a jeho reakce na božskou Dalmácii můžete vidět na tomto videu.

Nejlepší restaurace v Dalmácii

Pokud si během dovolené chcete vyzkoušet některé z vynikajících a autentických dalmatských specialit Doporučujeme vám navštívit konobu nebo restaurace:

  • • Ostrov Pag - Restaurace "Boškinac " - to nejlepší jehněčí s kořenovou zeleninou a šalvějí
  • • Zadar - Restaurace "Dva Ribara" - lehká středomořská kuchyně, mořské plody saláty a pizza
  • • Vodice - konoba "Makina" - pečení- peka s rybou, mušlemi, chobotnicí, krevetami a brambory
  • • Šibenik - Restaurace "Uzorita" – Černá meneštra se sépií
  • • Split - konoba "Varoš" - grdobina s čerstvými rybami
  • • Omiš - Restaurace "Radmanove mlinice" - domácí pečení, Poljićki soparník, fritule
  • • Makarska - Restaurace "Jež" - rybí speciality, dort z levandule
  • • Ostrov Brač - Restaurace "Santo" - rybí speciality, jehněčí, víno Pošip
  • • Dubrovnik - konoba "Sesame" - ryba brancín, obalený s mandlemi a sezamem, domácí semifredo z jahody a borůvek

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023