Ostrov Mljet

ostrov Mljetostrov Mljetostrov Mljetostrov Mljetostrov Mljetostrov Mljet

více obrázků

Zavři

     
  • Share

Ostrov Mljet je největší ostrov v souostroví Dubrovnik a je také nejkrásnějším a nejvíce zalesněným ostrovem Jadranu. Říká se mu také "Zelený ostrov", protože 70% jeho rozlohy je pokryto lesy. První obyvatelé na ostrově byli Illyrové, kteří jej osídlili před 4000 lety. Mljet je 37 km dlouhý, 3 km široký, a rozkládá se na ploše 100,4 km2. K ostrovním osadám patří: Babino Polje , Goveđari, Korita, Kozarica, Prožurska Luka, Njivice, Okuklje, Polače, Prožura, Ropa, Saplunara, Maranovići, Soline, Pomena, Sobra, Tatinica i Velika Loza, Babine Kuće, Blato, Korita, Pristanište. Babino Polje je jednou z nejstarších a největších vesnic na ostrově. Nachází se pod vrchem Veliki a Mali grad.

Národní park Mljet je jedním z nejstarších národních parků na Jadranu. Za národní park byl vyhlášen v roce 1960, zejména kvůli své bohaté fauně a flóře, sladko-slaným jezerům, kulturnímu a historickému dědictví, stejně jako kvůli jeho úžasně členitému pobřeží s mnoha útesy a ostrůvky.

Nejzajímavější atrakcí na ostrově Mljet je Odysseova jeskyně (Odisejeva spilja) nacházející se v blízkosti osady Babino Polje. Odysseus zde údajně strávil 7 let, hledíce na moře a teskníce po své milované manželce.

Viz více  Zavři 
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Ostrovy

ostrov Mljet doporučení ubytování

* ceny za srpen 2019 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

  • Sobra - ostrov Mljet,
  • Osoby: 2
  • Hodnotenie hostí: 3,9
  • Posledná rezervácia pred 18 hodina

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!
Děkujeme! Nesprávná e-mailová adresa!