Ostrov Kornat

ostrov Kornatostrov Kornatostrov Kornatostrov Kornatostrov Kornatostrov Kornat

více obrázků

Zavři

     
  • Share

Ostrovy Kornati čítají až 147 ostrovů a ostrůvků, mezi které patří i ostrov Kornat, kter7 je největším ostrovem v rámci této skupiny ostrovů. Je 25, 2 km dlouhý a 100-2400 m široký. Druhým největším ostrovem je Žut. Tato skupina ostrovů vznikla na konci doby ledové a její první obyvatelé byli z illyrského kmene Liburn. Legenda říká, že bohové vytvořili skupinu ostrovů Kornati ze slz jednotlivých hvězd a tak byla také utvořena lesklá modř moře. Ze vzduchu toto souostroví opravdu vypadá, jako perly rozptýlené na skleněné podlaze. Na ostrově Kornat byly postaveny v 6. století dva objekty, které jsou nesmírně důležité pro historii lidstva. První z nich je pevnost Tureta, která se nachází v horní části a sloužila k dohlížení nad plavební cestou kanálem Kornati. Druhou stavbou je Mariánský kostel.

Národní park Kornati pokrývá oblast 89 ostrůvků a útesů. Je to jediný národní park, který je zcela v soukromém vlastnictví. Bylo zde objeveno až 600 druhů rostlin. Byl založen v roce 1980 kvůli rostoucímu počtu turistů. K dispozici je zde 25 restaurací a taveren, které nabízejí kvalitní domácí potraviny, mořské plody a výtečné jehněčí. Zátoka Vrulje, která se nachází  na ostrově Kornat, je hlavním kapitálem ostrova, protože se zde každoročně sjíždějí brigádníci kvůli sběru oliv.  I když ostrov Kornat vypadá jako poušť, hemží se to tu životem. Jak již bylo zmíněno, na ostrově bylo objeveno více jak 600 druhů rostlin, ale co se týče fauny, tak není ostrov ještě zcela prozkoumán. Vedle hlodavců, hadů a hmyzu, zde žije jedna zajímavá šelma- buk kuna. Určitě si tedy nenechte ujít návštěvu zdejší přírody. Navštivte také illyrské pevnosti, ranně křesťanské baziliky, kostel Panny Marie a tvrz Turet. Zajímavé jsou také bývalé solné sklady a solné závody v zátoce Lavsa, zbytky benátského hradu a pastýřské chatky. Na ostrovy Kornati se můžete dopravit vlastní lodí nebo využít nabídku turistických zájezdů z Murteru.

Velký irský básník, George Bernard Shaw, po své návštěvě ostrovů Kornati, napsal: "Poslední den stvoření světa se Bůh rozhodl své dílo korunovat a tak vytvořil ostrovy Kornati ze slz a dechu hvězd".

Viz více  Zavři 
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Ostrovy

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

ostrov Kornat doporučení ubytování

* ceny za červenec 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Kravljacica - ostrov Kornat Maják Tajer Od 3466 kč
  • Kravljacica - ostrov Kornat,
  • Osoby: 2-4
  • Hodnotenie hostí: 4,7
  • Posledná rezervácia pred 6 deň
Dům - Uvala Lopatica - ostrov Kornat Dům Mandica Od 3789 kč
  • Uvala Lopatica - ostrov Kornat,
  • Osoby: 4-6
  • Hodnotenie hostí: 4,2

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020