Kotor

Miesto: Boka Kotorska
KotorKotor

ďalšie fotky

Zatvor

     
  • Share

Kotor informácie pre turistov

Mesto Kotor sa nachádza v zátoke v Čiernej Hore. Hoci nemá žiadne piesočné pláže v oblasti, očarí Vás zaujímavý reliéf a historické pamiatky. V priebehu storočí bol na križovatke obchodných ciest a mnohých kultúr zanechalo svoje stopy. Stredoveká architektúra a početné kultúrne pamiatky, ktoré pomohli, aby sa Kotor zaradil do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Najvýznamnejšou pamiatkou sú masívne múry, ktoré obklopujú mesto od mora na vrchol Sv. Ivana v nadmorskej výške 260 metrov. Boli postavené v období medzi 9. a 18. storočia, s dĺžkou 4,5 km, výškou až 20 metrov a slúžili na obranu. V hornej časti vrchu sv. Ivana je pevnosť, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto a záliv. Steny sú pôsobivé cez deň, ale aj v noci, keď sú osvetlené. Urobte si prechádzku úzkymi uličkami starého mesta, kde sa schovávajú jedeni z najstarších stredovekých kostolov v regióne. Na jednom z námestí môžete vidieť románsku katedrálu Sv. Tryphona ( Tryphon ), symbol mesta. Z ostatných kostolov môžete navštíviť kostol sv. Lukáša (z 13. storočia ), kostol Sv. Anny ( z 12. storočia ), kostol Sv. Marie (z 13. storočia ), kostol Panny Márie ( z 15. storočia ) a ďalšie.

Kotor je mesto námorníkov a obchodníkov, z tejto doby je v starej časti Kotora postavených deväť palácov, z ktorých je najznámejší palác Grgurina ( z 18. storočia ). V tomto paláci sa nachádza Námorné múzeum, ktoré rozpráva o živote námorníkov v Kotore a môžete tu vidieť zbierku zbraní, modelov lodí, nástrojov a dokumenty historického významu.

Kotor je miesto festivalov, osláv a karnevalov. Po celý rok si môžete prezrieť rad hudobných a kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú v uliciach starého mesta.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Komentáre hostí Kotor

Veľmi dobrý
3.4
Celková známka hostí
Atmosféra
4
Istota
3
Pláže
2
Turistická ponuka
4
Priateľskí miestni obyvatelia
4

0/1
Zobraziť na mape Zobraziť na mape

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE
Príchod
Odchod
Dospelý 18+
Detí 0-17

Kotor odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2020 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

  • Kotor,
  • Osoby: 1-6
  • Kotor,
  • Osoby: 1-2
  • Kotor,
  • Osoby: 1-2
  • Hodnotenie hostí: 4,6
  • Kotor,
  • Osoby: 1-3

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!
Ďakujeme! Nesprávna e-mailová adresa!