Ostrov Kolocep

ostrov Kolocepostrov Kolocep

více obrázků

Zavři

     
  • Share

Koločep je malý ostrov v Jaderském moři, který patří do skupiny ostrovů Elaphite. Pravidelnou trajektovou linkou z Dubrovníku trvá cesta na Koločep jen 25 minut. Ostrov pokrývá plochu 2,35 km2 a je postaven z vápence a dolomitu. Ostrov je známý pro své příjemné středomořské klima s mírnými zimami a příjemnými léty a také pro své přírodní krásy. Na ostrově Koločep jsou dvě vesničky Donje a Gornje Celo, které jsou spojeny cestou pouze pro pěší. Ekonomika ostrova je převážně založena na cestovním ruchu, pěstování oliv, vinařství a rybaření.

Ostrov Koločep Vám vezme dech svými písčitými plážemi, úžasnými lesy a malými tradičními vesnicemi. Na ostrově není téměř žádný silniční provoz a proto je ideální pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou daleko od hluku a davů. Ostrov je takové malé nebe, oáza klidu a pohody. Ostrov ale také nabízí četné aktivity. Prozkoumejte krásy podmořského světa, vyjeďte si v časných ranních hodinách na kajaku nebo objevte pevnost Napoleon. Soukromá taxi loď vozí turisty kolem ostrova Koločep a kolem dalších elafitských ostrovů. Budete tak mít možnost prozkoumat jedny z nejkrásnějších ostrovů na Jadranu. Pro ty, kteří hledají zábavu ve večerních hodinách, jsou tu koncerty pořádané ve Villa Koločep. Zábava zahrnuje jazzové kapely, lidovou hudbu, dalmátské zpěváky a taneční soubory. Na ostrově Koločep se nachází mnoho historických památek, jako jsou sakrální objekty a letní sídla.

Na ostrov se můžete dostat z Dubrovníku lodí s názvem Postira. Cesta trvá asi 40 minut. Během letní sezóny vyplouvá loď 4x denně, s výjimkou nedělí a svátků, kdy vyplouvá 2x denně. Cena jízdenky je 19 kun.

Viz více  Zavři 
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Ostrovy

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

ostrov Kolocep doporučení ubytování

* ceny za červenec 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020