Wyspa Kolocep

wyspa Kolocepwyspa Kolocep

Więcej zdjęć

Zamknij

     
  • Share

Koločep jest małą wysepką na Adriatyku, należącą do grupy wysp Elafiti.  Żeby do stać się na nią regularną linią promową z Dubrownika, potrzeba jedynie 25 minut. Wyspa zajmuje powierzchnię 2,35 km2 i jest zbudowana z wapieni i dolomitów. Jest znana z przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego z łagodną zimą i  równie przyjemnym latem, ponadto słynie ze swego naturalnego piękna. Na wyspie znajdują się dwie zamieszkałe osady: Donje i Gornje Celo, połączone utwardzoną drogą dla pieszych, niewystarczająco szeroką żeby dało się przejechać nią samochodem. Gospodarka wyspy opiera się głównie na turystyce oraz na uprawie oliwek, winorośli i wędkarstwie.

Dziś wyspa Koločep jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie, które zapiera dech w piersiach z powodu pięknych piaszczystych plaż, zadziwiających swym pięknem lasów oraz małych tradycyjnych wsi. Na wyspie nie ma samochodów, co sprawia że jest idealnym miejscem dla osób pragnących spędzić wakacje z dala od zgiełku i tłumów turystów, a czyni ją małą rajską wysepką, będącą oaza ciszy i spokoju. A jeśli przeszło Ci przez myśl, że możesz nie znaleźć tam nic ciekawego dla siebie, to jesteś w błędzie. Koločep oferuje cały szereg możliwości spędzania czasu, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Odkrywaj piękno podwodnego świata podczas jednej z wycieczek nurkowych, przepłyń kajakiem dookoła wyspy we wczesnych godzinach porannych lub zobacz fortecę Napoleon. Prywatne wodne taksówki obwożą turystów wokół wyspy Koločep oraz innych wysp Elafiti, oferując możliwość zwiedzania jednej z najpiękniejszych grup wysp na Adriatyku. Dla osób poszukujących zabawy i rozrywki w godzinach wieczornych, wspaniałym wyborem są koncerty organizowane w Villa Koločep. Występy obejmują zarówno zespoły jazzowe, jak i orkiestry dęte oraz zespoły muzyczne ludowe, a także a cappella śpiewaków dalmatyńskiej oraz step i taniec jazzowy. Wyspa Koločep posiada także liczne zabytki, na które składają się obiekty sakralne i rezydencje letnie.

Na wyspę można dotrzeć z Dubrownika statkiem o nazwie Postira, co zajmuje około 40 minut. W sezonie letnim statek kursuje 4 razy dziennie, z wyjątkiem niedziel i świąt w czasie kiedy kursuje jedynie 2 razy dziennie. Cena biletu wynosi 18 kun chorwackich czyli około 2,5 euro.

Więcej  Zamknij 
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wyspy

wyspa Kolocep polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2020 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

  • Kolocep - wyspa Kolocep,
  • Osoby: 2-4
  • Ocena gości: 4,7
  • Kolocep - wyspa Kolocep,
  • Osoby: 2
  • Ocena gości: 3,4
  • Ostatnia rezerwacja przed 5 dni

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy