Makarska

Umístění: Makarska riviéra     Zobrazit na mapě
MakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaVideo presentationMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarskaMakarska

více obrázků

Zavři

     
 • Share

Informace pro turisty Makarska

Makarska je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na chorvatském pobřeží. Je to jedna z nejkrásnějších perel na Jadranu a je centrem regionu známého jako Makarská riviéra. První známí obyvatelé města byli Illyriáni. První důkaz o osídlení se datuje do první poloviny 4. století. V úředních záznamech parlamentu Salona z roku 533, je Mucurum zmiňován jako město, kde vznikla diecéze. Toto město má dlouhou historii a vydrželo odolávat mnoha dobyvatelům a také proto je to jedna z nejkrásnějších destinací na Jadranu. Pokud se budete chtít lépe seznámit s jeho historií, můžete navštívit františkánský klášter (knihovna, muzeum a unikátní malakologická expozice), kostely sv. Marka, sv.Petra a Filipa , Městské muzeum a další. Několika kilometrové pláže jsou převážně písčité a jsou lemovány borovicovými lesy. Jedna z nich je domovem známého plážového baru "Buba",  který je oblíbenou destinací. Mladší generace mohou najít zábavu v těchto barech a klubech: “Art Caffe”, “Deep” (v současné době nejpopulárnější), “Marineta”, “West”, “Petar Pan”, “Escape” a další. Jako všude v Chorvatsku,  tak i tady se konají letní festivaly, nejvýznamějším je „Makarské kulturní léto“, které zahrnuje ukázky klasické a populární hudby koncerty, koncerty dalmatských sborů, čtení poezie, folklórní vystoupení, rybářské večery, letní karneval a večery Kalelarga. Ti, kteří mají rádi aktivní dovolenou, se mohou zúčastnit různých sportovních aktivit, jako je fotbal, futsal, basketbal, volejbal, badminton, tenis, bowling, bocce (hra podobná pétanque), fitness a různých vodních sportů- windsurfing, potápění, vodní lyžování, rybaření a surfování.

Pro adrenalinové nadšence je tu rafting na divoké řece Cetina, horolezectví, cyklistika, trekking, sportovní lezení a paragliding. Vychutnejte si kulinářské speciality tohoto regionin restauracích "Veliki Mornar", "Porat", "Bonaca", "Maslina", "Mornar" a "Adria".

Viz více  Zavři 

Atrakce a aktivity

Komentáře hostů Makarska

Skvělé
4,5
Celková známka hostí

Atmosféra:
4,7
4,7
Jistota:
4,7
4,7
Pláže:
4,3
4,3
Přátelští místní obyvatelé:
4,5
4,5
Turistická nabídka:
4,5
4,5

 • Výborný 4,8
  Lucie
  Pár, Czech Republic
    11.08.2014
  Makarska is very nice place and destination. not too big town not too small. i think everybody will find there something to do. I like there the bars,restaurants,beaches and also the market near the beach. you can also easily go from there by traject to the islands and also by the tourist agency to go for a trip by boat.
 • Dostačující 2,8
  Romana
  Rodina, Czech Republic
    04.08.2014
  Ubytování bylo perfektní.
  Beaches - stones, not pubbels and not clean watter Very croudy Na plážích bylo přelidněno. Pláže nebyly oblázkové, ale kamení. Voda nebyla čistá jak sklo jako jinde, ale zakalená. Nedoporučujeme.

Powered by Google Translate

Vyber riviéru

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

Makarska doporučení ubytování

* ceny za červen 2019 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

 • Makarska,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Posledná rezervácia pred 9 deň
Apartmá - Makarska Apartmá Ivan Od 2200 kč
 • Makarska,
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: 5,0
 • Makarska,
 • Osoby: 2-3
 • Hodnotenie hostí: 4,2
Apartmá - Makarska Apartmá Ana Od 2473 kč
 • Makarska,
 • Osoby: 3-5
 • Hodnotenie hostí: 4,7

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Simply the best
Travelife - Sustainability in tourism
Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!
Děkujeme! Nesprávná e-mailová adresa!