Ostrov Dugi Otok

ostrov Dugi Otok

více obrázků

Zavři

     
  • Share

Ostrov Dugi patří do souostroví Zadar v Dalmácii a rozkládá se na ploše 124 km2. Ostrov je 45 km dlouhý a 1-4 km široký. Nejvyšší vrchol je Vela Sentry - 338 m. Ostrov Dugi je ideální destinací pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v klidu a pohodě. Je známý pro své přírodní krásy, zejména pro oblast Telašćica. 

Zátoka Telašćica se nachází v jihovýchodní části ostrova. Je obklopena 13ti ostrovy, z nichž 6 je v zálivu.  Díky výjimečné kráse zde byl v roce 1988 založen národní park. Ostrov Dugi je také ideálním místem pro jachtaře, zejména ty s menšími loděmi. Mořeplavci používali ostrov Dugi jako základnu, ze které prozkoumávali slavné Kornati a další méně známé ostrovy. Na ostrově je 11 osad:  Sali, Zaglav a Zman a Luka, Savar a Brbinj a Dragovech, Soline a Božava, Veli Rat a Verunic a Polje.

Hlavním centrem ostrova je osada Sali, která se nachází v severovýchodní části ostrova. Oplývá kulturním i náboženským dědictví a je oblíbeným místem mezi turisty a to především z důvodu blízkosti národního parku Kornati a přírodního parku Telašćica. Můžete navštívit historické památky: farní kostel Panny Marie, kostel sv. Roka, kostel sv. Mikuláše a ruiny křesťanských kostelů v oblasti Stivanje. Obyvatelé se již dlouho zabývají zemědělstvím, rybolovem a  odnedávna pořádáním exkurzí, potápěním a turistikou. Během léta se zde koná mnoho organizovaných akcí: oslí závody, kulturní a letní Fiesta v Sali.

Ostrov je v sezóně velmi dobře spojen s pevninou, díky denním trajektovým spojením. Jízda trajektem ze Zadaru trvá hodinu a půl a nalodit se můžete 3-4 krát denně.

Viz více  Zavři 
Zobrazit na mapě Zobrazit na mapě

Ostrovy

VYHLEDEJ UBYTOVÁNÍ
Kde?
Příjezd
Odjezd
Dospělí 18+
Děti 0-17

ostrov Dugi Otok doporučení ubytování

* ceny za červenec 2020 při maximální kapacitě a minimálním pobytu 7 dní

Apartmá - Veli Rat (Dugi otok) Maják Veli Rat Od 4581 kč
  • Veli Rat (Dugi otok),
  • Osoby: 2-4
  • Hodnotenie hostí: 4,7
  • Posledná rezervácia pred 2 deň
Apartmá - Veli Rat (Dugi otok) Apartmán Ivan Od 3209 kč
  • Veli Rat (Dugi otok),
  • Osoby: 2
  • Hodnotenie hostí: 4,9
  • Posledná rezervácia pred 2 deň

Skvělé nabídky Chorvatska najdete ve svém Inboxu!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020