Lubisz zbierać muszelki, jednocześnie relaksując się na plaży? Tylko co z nimi zrobić po powrocie do domu? Oni już zakładać nieprzyjemny zapach, i wolą je wyrzucić. Jednakże, mogą one być łatwo czyszczone, a następnie mogą zostać wykorzystane do tworzenia różnych dekoracji.

Jak je wyczyścić?

Pozostawić je na trochę w wodzie, aby się przepłukały. Następnie moczyć przez kilka godzin w naczyniu, w którym jest mieszanina 1/8 wybielacza i reszta wrzącej wody (w zależności od powłoki może być konieczne zwiększenie udziału rozpuszczalnika). Następnie przemyć je ponownie w wodzie z kranu. Jeśli można wyczuć zapach wybielacza w wodzie, nalezy dodać trochę detergenta. Następnie pozostawić je do wyschnięcia na ręczniku ( lub ręczniku papierowym ).

Skorupy mogą być stosowane do wytwarzania różnych ornamentów. Wystarczy trochę inspiracji:

– Szklane pojemniki: Wasze wspomnienia z plaży można przechowywać w szklanym pojemniku i ustawić je ładnie. A jeśli przywieźliście piasek z plaży, można umieścić go na dnie miski i ustawić na nim muszle

– Ramki na zdjęcia: muszle wykleić na ramie obrazu. Można pokombinować i z muszli udekorować tylko kącik lub nawet cały kadr. Dla lepszego efektu przyklej najpierw piasek i doklej muszelki.

– Pudełko z muszli: muszle wkleić w ozdobnym pudełku. Aby urządzić małe pudełko, wybierzcie mniejsze muszlki.

– Muszle na linie: wywiercić kilka otworów przez muszle i ułożyć je na linie. Liny z muszli można wystawiać przez okno, lub przymocować go do ściany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here