23 i 24 maja , Split, Piwnice Dioklecjana

 

Nie zapomnij odwiedzić Targi Wina i przysmaków ” Winiarnia „, która odbywa się w maju w Splicie dzięki organizacji Slobodna Dalmacija i stowarzyszenia dalmatyńskich winiarzy ” Wino Dalmacji ” oraz pod auspicjami Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. Podczas dwudniowych targów odbędzie się prezentacja najlepszych win chorwackich.

Będzie można skosztować najlepszych odmian białego i czerwonego wina, win musujących i deserowych z Hvaru, Peljesaca, Bracu, Krku, Primostenu, Omisa i Istrii oraz Slawonii. Ponadto będziesz miał okazję kupić je w rozsądnych cenach, które mogą być tylko w prywatnych piwnicach winiarzy. Na targach zostaną przedstawione oprócz wina, oliwy z oliwek , sera , szynki i innych smacznych specjałów. Obęda się również ciekawe warsztaty i wykłady.

Szczególną atmosferę targów zapewniają autentyczne piwnice. W pewnym momencie w historii piwnice prawdopodobnie były używane do przechowywania wina, co dało pomysł na nazwę targów. Piwnice zostały zbudowane w okresie budowy pałacu, aby połączyć południe dzielnicy mieszkalnej, z resztą pałacu. Są to miejsca, które są powiązane wewnętrznym korytarze pod pałacem, i stanowią najlepiej zachowany starożytny kompleks tego typu. Piwnice i cały Pałac Dioklecjana są od 1979-ta pod ochroną UNESCO. Dziś są one wykorzystywane do wystaw, koncertów i pokazów handlowych.
 

 

Kristina

 

 

Information source: www.vinskipodrum.hr

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here