Od początku pandemii COVID 19 nasze życie zmieniło się na wiele sposobów, a „nowa normalność” wprowadziła do naszego życia wiele nowości i kilka nowych zasad, które musieliśmy wprowadzić, aby chronić naszych bliskich i innych wokół nas. Życie musi iść dalej i na nowych zasadach, łącznie z podróżami, które teraz odbywają się w znacznie bezpieczniejszych warunkach.

Stosujemy wszystkie zalecenia  

Należy pamiętać, że stosowanie się do zaleceń ekspertów to najmniejsze, co możemy zrobić, aby jak najłatwiej przezwyciężyć tę pandemię, która, mamy nadzieję, wkrótce się skończy i przejdzie do przeszłości.

Chorwacja nie ma obecnie żadnych ograniczeń wjazdu dla pasażerów z Unii Europejskiej, a granice są w pełni otwarte. Jednak w każdym kraju obowiązują określone zalecenia i ograniczenia mające na celu zmniejszenie możliwości przenoszenia wirusa. Dlatego ważne jest, aby przed wyjazdem do Chorwacji zapoznać się ze wszystkimi ograniczeniami na stronie internetowej www.koronavirus.hr/enili na stronie internetowej Chorwackiej Organizacji Turystycznej  www. entercroatia.mup.hr/ i www.mup.hr. Sprawdź też, jakie są ograniczenia w przypadku powrotu do swojego kraju.

Obecnie w Chorwacji używanie maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk i zachowanie odległości co najmniej dwóch metrów jest obowiązkowe w pomieszczeniach. Każdy obiekt gastronomiczno-noclegowy oraz sklepy posiadają środki dezynfekujące przy wejściu, zaznaczone są zasady postępowania oraz maksymalna ilość osób, które mogą przebywać w danej przestrzeni w tym samym czasie.

Maseczki nie są wymagane na zewnątrz, ale należy je nosić w środkach transportu publicznego i taksówkach, a także podczas wydarzeń publicznych i kulturalnych. Era pandemii bardziej niż kiedykolwiek pokazała nam znaczenie i piękno przyrody, zwłaszcza w tych zacisznych miejsc, w których możemy czuć się bezpiecznie z dala od miejskiego zgiełku. A takich pięknych miejsc w Chorwacji jest wiele.

Aż 93% gości stwierdziło, że czuje się bezpiecznie

We wrześniu przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych gości na temat ich zadowolenia z wakacji w Chorwacji, a spośród prawie 800 respondentów 86% planuje wyjechać na wakacje do Chorwacji w 2021 roku. Aż 75% respondentów, którzy nie mogli przyjechać do Chorwacji tego lata, głownym powodem  nie przyjazdu podaje COVID-19 i jego wpływ na podróżowanie, zagrożenie dla zdrowia lub ograniczenia. Spośród ankietowanych gości, którzy tego lata byli w Chorwacji, większość zatrzymała się w mniejszych miejscowościach – 56%, następnie na wsi – 25%, a w większym mieście – 11%. Ważne jest to, aż 93% ankietowanych pomimo wpływu COVID-19 w Chorwacji czuło się bezpiecznie, a 90% z nich wyraziło zadowolenie z wakacji w Chorwacji.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nasi gospodarze kwater dokładają wszelkich starań, aby jednostki mieszkalne były nieskazitelnie czyste i przestrzegane były wszystkie zasady i zalecenia. Regularnie informujemy ich o wszystkich nowościach i sprawdzamy, czy postępują zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dezynfekcji i utrzymania obiektów noclegowych.

W czasie pandemii szczególnie atrakcyjne są domy na odludziu, zarówno w głębi lądu, jak i nad morzem.

Agencja Adriagate posiada  w swojej ofercie wiele takich pięknych domów i można w nich całkowicie wypocząć w ciszy, spokoju i bezpieczeństwie. Chorwackie latarnie morskie są również idealnymi obiektami do ucieczki przed wirusem. Otoczony tylko błękitem morza poczujesz się całkowicie zrelaksowany i bezpieczny.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, który udzieli Ci sugestii dotyczących idealnego wypoczynku z pełnym bezpieczeństwem.

Mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do życia bez ograniczeń, że podróżowanie wkrótce będzie wolne od wszelkich ograniczeń i zasad i że zapomnimy o dzisiejszych warunkach i zmienimy ich nazwę na stare nienormalne.

Zarezerwuj zakwaterowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here