Chociaż sezon powoli dobiega końca, nie oznacza to, że wakacje i rozrywka powinny się zakończyć. Wręcz przeciwnie, nadchodząca pora roku jest idealna na aktywne wakacje na świeżym powietrzu, uczestnicząc w różnych festiwalach i targach, a ponieważ gorące letnie dni pozostawiły wpływ na temperaturę morza, jesteśmy pewni, że będzie jeszcze bardzo przyjemne do pływania i zapewni dobre orzeźwienie.

Chorwacja to kraj o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym, pięknych miastach i ciekawych opowieściach o jego pochodzeniu, a oprócz majestatycznego morza i wysp, można znaleźć mały raj w naturze w górach i przy rzekach. Jesienne wakacje dają możliwość poznania i zobaczenia wszystkich uroków Chorwacji w przyjemnym czasie, bez dużego upału, przy mniejszym tłumie i w niższych cenach. Również w tym czasie roku można podziwiać liczne koncerty i występy.

Skorzystajcie ze wszystkich korzyści urlopowych poza sezonem i odwiedźcie niektóre z następujących miast  i wydarzenia:

Dubrownik

Jesień jest idealna na zwiedzanie jednego z najbardziej znanego śródziemnomorskiego miejsca turystycznego – Dubrownika. Nie tylko znacznie można zaoszczędzić na noclegu, biletach, żywności i napojach, ale także uniknąć wielkie, letnie tłumy i gorące dni. W tym czasie w Dubrowniku są różne manifestacje, takie jak koncerty, spektakle teatralne, opery i wydarzenia folklorystyczne. W październiku festiwal „Good Food” jest tradycyjnie organizowany dla wszystkich fanów dobrego jedzenia i napojów. Pamiętajcie, aby odwiedzić to czterodniowe wydarzenie kulinarne obejmujące różnorodne tradycyjne i nowoczesne programy gastronomiczne.

Festiwal „Good Food”

Oprócz tych wydarzeń, nie przegapcie spaceru po atrakcyjnych murach Dubrownika o długości 1940 m. otaczające starą częścią miasta. Spacer ten to prawdziwa atrakcja, a widok na miasto, okoliczne wyspy i błękitne morze pozostawia bez tchu każdego odwiedzającego.

Dubrovnik

Nie przegapcie wybrać się na wzgórze Srđ nad Dubrownikiem. Na Srđ będziecie cieszyć się wspaniałym widokiem na miasto i jednym z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. Specjalnością tej lokalizacji jest to, że można do niej dotrzeć samochodem, pieszo, oznaczoną trasą lub atrakcyjną kolejkę linową.

Srđ

Šibenik

We wrześniu, w Šibeniku organizowany jest „Średniowieczny jarmark”,  który wraca Šibenik w czasy, gdy było to największe chorwackie miasto. Każdego roku w targach bierze udział ponad 500 uczestników i 250 wystawców, którzy starają się zbliżyć wszystkich odwiedzających do stylu życia i pracy w średniowieczu, kiedy nie było technologii, a tylko ręce zostały wykorzystane do pracy. Wszystkim miłośnikom tradycji i starych rzemiosł spodoba się targi. Dnia 29 września Šibenik świętuje dzień Świętego Michała, obrońcę miasta, więc możecie uczestniczyć w tym świątecznym wydarzeniu.

Średniowieczny jarmark

Jak również na pięknej twierdzy św. Mihovila odbywają się liczne koncerty i występy, a możecie cieszyć się przyjemnym spacerem na szczyt twierdzy i pięknym widokiem na miasto, morze i wyspy.

Twierdzy św. Mihovila

Pula

Pula jest miastem o bogatej historii, o czym świadczą liczne zabytki i budynki. Tradycja i kultura są odczuwalne na wszystkich ulicach miasta, a amfiteatr Arena jest najbardziej znanym i najważniejszym budynkiem, z którego zaczyna się każda wycieczka po Puli.

Amfiteatr Arena

Festiwal Outlook jest z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń w Puli i odbywa się na początku września. To także największy europejski festiwal muzyki basowej i sound system kultury. Oprócz wspomnianej imprezy, podczas jesieni w Puli możecie cieszyć się licznymi koncertami i festiwalami muzyki elektronicznej, rozrywkowej i jazzowej, występami i animacjami w centrum miasta, a na różnych targach możecie zapoznać się z lokalnymi produktami Istrii.

Festiwal Outlook

Omiš

Omiš to małe miasteczko, położone w sercu Dalmacji u ujścia rzeki Cetina. Znajduje się we wspaniałym kanionie, otoczonym skałami góry Dinara. Oprócz pięknych plaż, które są idealne na rodzinne wakacje, są tu liczne historyczne budynki, które zaskoczą wszystkich miłośników historii i kultury, Omiš jest miejscem dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku i naturalnego piękna.

Omiš

Najlepszym okresem w roku na aktywne wakacje jest jesień, kiedy nie ma upałów i  tłumów. Możecie tu także uprawiać rafting na rzece Cetina, niezapomniany Zipline w dół klifów, kanyoing lub wędrówki i zwiedzanie gór Dinara. Również o tej porze roku w Dalmacji odbywa się Ultra Trail, międzynarodowym wyścigu trekingowy z udziałem ponad 400 uczestników z ponad 30 krajów. Dlaczego i wy nie spróbujecie?

Rafting na rzece Cetina

Ston

Ston to małe miasteczko o wielkich ambicjach i możliwościach. Jest również znany jako „Miasto soli” i posiada najdłuższy kamienny mur w Europie. We wrześniu w Stonie odbywa się wyjątkowy maraton na kamiennych murach. Bez względu na to, w jakiej jesteś formie, czy jesteście tylko amatorzy czy profesjonalni maratończycy, wyścig ten będzie prawdziwym wyzwaniem, ale także przyjemnością i zabawą.

Ston

Podczas jesieni w Stonie odbywa się festiwal barokowy, a także wieczór piosenek klapy. Nie zapomnijcie odwiedzić niektórych z zabytków, takich jak kościół św. Mihajla, kancelarię Republiki Dubrownickiej oraz dwór Księstwa.

Ston

Rabac

Rabac to miejscowość położona niedaleko Labina, w pięknej zatoce otoczonej bujną roślinnością. Nadmorska promenada nadaje się do jazdy na rowerze, biegania lub jazdy na rolkach. Rabac słynie z bogatej oferty turystycznej i powoli ewoluuje w centrum nowoczesnej i zdrowotnej turystyki. Jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportu i rekreacji, którzy mogą korzystać z aqua parku, tenisa stołowego, mini golfa, jazdy konnej, polowania, wędkarstwa, nurkowania, żeglarstwa, wspinaczki sportowej, siatkówki plażowej, paintball-a i wielu innych aktywności. Właściwy czas na wizytę to jesień, kiedy w Rabacu odbywa się wiele wyścigów rowerowych.

Rabac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here