Rejsy po Chorwacji oferują znacznie więcej niż zapierające dech w piersiach widoki, możliwości delektowania się pyszną chorwacką kuchnią, odkrywanie bogatego dziedzictwa kulturowego i podziwianie wspaniałego chorwackiego wybrzeża usianego tysiącami rozproszonych wysp i wysepek.


Rejs po chorwackim wybrzeżu jest bardziej oparty na emocjach niż jakikolwiek inny sposób spędzania wakacji, więc przygotujcie się na zastrzyk endorfin podczas rejsu po Chorwacji. Zastanawiacie się, dlaczego tak jest? – Podczas rejsu będziecie narażeni na tak wiele pozytywnych emocji i oszałamiających widoków, na które nie będziecie obojętni. Począwszy od oszałamiających zachodów słońca, delektowania się poranną kawą i wdychaniem świeżej letniej bryzy, podczas gdy pierwsze promienie słońca pieszczą twoją skórę, oddaniem się licznym naturalnym pięknościom i poszerzaniem horyzontów, spotykaniem podróżników z całego świata.

Od MIŁOŚCI do MORZA, przez MIŁOŚĆ do KOBIETY po MIŁOŚĆ DO REJSÓW w Chorwacji

Mówią, że podróżujemy nie po to, aby uciec przed życiem, ale po to, aby życie nam nie uciekło. I jak może uciec od ciebie, gdy znajdziesz swojego partnera na całe życie 🙂

Jedna z naszych ulubionych opowieści o podróżach to oczywiście historia o miłości. I to nie o banalnej miłości. To opowieść o miłości we wszystkich jej pięknych kolorach i kształtach. Bohaterem naszej opowieści jest nasz drogi Andreas z Austrii o nieskażonej sympatii do Adriatyku i rejsów. W 1994 roku zdecydował się na rejs po Chorwacji i wypłynięcie małym statkiem wycieczkowym MS Petrina i dołączenie do reszty entuzjastycznych podróżników na pokładzie. Nie wiedział wtedy, że wchodząc na pokład w porcie Rijeka zarzuci kotwicę. Kiedy się to stało, znalazł się bezpiecznie w porcie miłości 🙂

Podczas małego chorwackiego rejsu po raz pierwszy spotkał Petrę, która także uwielbia żeglarstwo i nie zajęło im długo uświadomienie, że miłość do Chorwacji i żeglarstwo nie są jedynymi wspólnymi zainteresowaniami, które ich łączą . Tydzień na tej samej łodzi, te same zajęcia, podziwianie tych samych zachodów słońca, nurkowanie w tym samym turkusowoniebieskim Adriatyku, były czynnikami sprzyjającymi tej nowej miłości. Rejs dobiegł końca, ale na szczęście miłość między Andreasem a Petrą nie. Ta letnia miłość z 1994. roku wciąż płynie w oceanie życia i uparcie przeciwstawia się burzom. Andreas i Petra w towarzystwie przyjaciół często odwiedzają Chorwację i uwielbiają letnie rejsy, które im wciąż przypominają 1994 rok.

Andreas i Petra jeszcze raz przeżywają lato 1994 roku.

Jak dotąd ta para kilkakrotnie podróżowała po Chorwacji (1994., 1995., 2006. i 2019.) i za każdym razem, gdy wsiadają na pokład, lato 1994 r. staje się rzeczywistością. A dlaczego tak jest? – Wierzcie lub nie, Petra i Andreas mają szczęście, że mają okazję żeglować na tym samym statku, którym kieruje ten sam kapitan – tak jak w 1994 roku. Możecie sobie tylko wyobrazić, jakie to muszą być emocje. Po około 26 latach, mając szczęście, przeżyli najważniejszy i najszczęśliwszy moment w swoim życiu.
Nie dziwi fakt, że więź między nimi wszystkimi jest tak silna.

Historia statku jest również dość interesująca. MS Petrina to żaglówka o bogatej historii. Została zbudowany w 1887 r. w Korčuli, przeznaczona do transportu węgla, a ostatecznie została przekształcony w 1987 roku w statek wycieczkowy.

MS Petrina jest zdecydowanie unikalnym klejnotem w portach Adriatyku, częściowo wykorzystuje proces obsługi statku, jak to miało miejsce w dawnych czasach: rzucanie i usuwanie kotwic w ten sam sposób, jak 100 lat temu 🙂 Wnętrza statku są również autentyczne. Nie wspominając już o tym, że personel pokładowy nadal przedstawia ten prawdziwy dalmatyński szyk. My nie mamy pytań.

Zawsze jest jeden człowiek na czele, na szczęście dla Andreasa i Petry oraz reszty wycieczkowiczów, to kapitan Frano, który może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem żeglarskim i naprawdę „jest szefen” na Adriatyku. Nasz kapitan jest naprawdę cierpliwym i spokojnym facetem, który może łatwo nawigować przez burze, a nawet w razie potrzeby zmieniać kurs rejsu, aby zapewnić swoim pasażerom dodatkowy czas na inne czynności.

Pamiętasz, jak mówiliśmy, że rejsy po Chorwacji są oparte na emocjach? Cóż, trudno nie dać się przytłoczyć niektórym osobom, które z początku wyglądają jak przypadkowi pasażerowie, ludzie, z którymi utknąłeś w pokoju.

Czasami okazuje się, że właśnie ci ludzie, od których nie masz żadnych oczekiwań, zaskakują cię w najbardziej pozytywny sposób.

Zdobywają cię swoją hojnością, przyjazną osobowością, żądzą przygód i nieznanego, a ostatecznie – pełnią życia!

W tej narracji nie chodzi tylko o to, żeby popłynąć i spotkać miłość swojego życia. Te rzeczy się zdarzają, ale wszyscy wiemy, że prawdziwa miłość jest tak naprawdę rzadka. Bardziej interesuje nas:
• Udanie się w rejs po Chorwacji i poznawanie nowych przyjaciół
• Udanie się w rejs po Chorwacji i poznawanie czegoś nowego
• Udanie się w rejs po Chorwacji i zrobienie czegoś po raz pierwszy
• Udanie się w rejs po Chorwacji i przeżycia, o których nigdy nie zapomnicie!

Odważ się utknąć w kabinie z nieznajomymi i zobacz jak ci nieznajomi zaczną wpływać na twoje życie!
Kto wie, niektórzy mogą zostać tam dłużej, niż myślisz 🙂

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here