Chorwacja ma już pewną reputację, jako turystyczna destynacja, ale cyfrowy nomada nie jest turystą, to osoba, która przyjeżdża tu mieszkać i pracować, więc wybierając kierunek, kieruje się inną logiką, z dużo szerszym zakresem kryteriów.

Kiedy decydujesz, że nadszedł czas, aby wybrać nowe miejsce do życia i pracy, napotykasz się na pierwszą przeszkodę, a mianowicie wybór kraju. Filmy często przedstawiają proces decyzyjny, jako trywialne pytanie, gdzie wystarczy zamknąć oczy i obrócić kulę ziemską kierującą się logiką, gdziekolwiek wyląduję, dam radę. Życie to nie film, więc podjęcie decyzji nadal wygląda trochę inaczej.

Istnieją cztery główne powody, dla których cyfrowi nomadzi wybierają Chorwację:

  • Regulowane przepisy dotyczące cyfrowych nomadów (wiza i płatność podatków)
  • Jakość życia w Chorwacji
  • Różnorodność przyrodnicza i kulturowa
  • Dobre połączenia komunikacyjne

Chorwacja prawnie reguluje wizy dla cyfrowych nomadów z państw trzecich

Ważność cyfrowych nomadów dla Chorwacji potwierdza również prawne rozporządzenie przyjęte przez rząd Republiki Chorwacji. Mianowicie, Chorwacja była jednym z pierwszych krajów na świecie, która uregulowała status cyfrowych nomadów dla obywateli państw trzecich, tj. tych, którzy nie pochodzą z UE. Od 1 stycznia 2021 roku cyfrowi nomadzi mogą ubiegać się o wizę na długi pobyt w Chorwacji, do roku czasu. Jeśli pochodzisz z USA, Wielkiej Brytanii lub Kanady i pracujesz online, jest to świetna okazja, aby przenieść swój dom do strefy śródziemnomorskiej.

chorwacja-wiza-cyfrowi-nomadzi-podatek

Regulacja ta znacznie ułatwiła procedury i warunki wjazdu do Chorwacji, a wszystkie szczegółowe informacje możesz znaleźć tutaj.

Cyfrowy nomadzi przybywaja, aby odkryć naturalną i kulturalną różnorodność

Piękno przyrody Chorwacji zaczyna się od pięknej, słonecznej pogody i morza. Chorwackie wybrzeże, a zwłaszcza Dalmacja i wyspy, mają do 300 słonecznych dni w roku, więc kąpiel w słońcu i morzu jest czymś normalnym.

Zabytki UNESCO, jako idealny wybór na wypoczynek lub przerwę w pracy

Połączenie rzymskiego, weneckiego, austriackiego, tradycyjnego śródziemnomorskiego i nowoczesnego stylu architektury i historii, w którym wszystko jest ze sobą splecione, stanowi wyjątkowe połączenie różnorodności kulturowej. Odwiedź wiele zabytków UNESCO, które można znaleźć wzdłuż wybrzeża i odkryj Parki Narodowe Chorwacji, które zadziwią bogactwem flory i fauny.

cyfrowi-nomadzi-zabytki-unesco-chorwacja

Przenieś biuro na taras z widokiem na morze lub piękne winnice

Jakość powietrza jest ważnym elementem życia dla każdego z nas, ponieważ wpływa na nasz sen, serce i mózg, a tym samym na naszą produktywność. Przeprowadzając się do Chorwacji, Twoje biuro może znajdować się na tarasie, leżąc na leżaku lub gdziekolwiek Ci odpowiada, a otaczające Cię środowisko, morze, przyroda i po prostu czyste powietrze, nadadzą Ci nutę zdrowszego życia i produktywnej pracy.

cyfrowi-nomadzi-naturalna-różnorodność-chorwacja

Jakość życia w Chorwacji jest lepsza niż niektóre destynacje w Europie

Ważnym elementem w wyborze idealnej destynacji dla cyfrowych nomadów jest zarówno nowoczesna infrastruktura, jak i dostępność usług. Na obszarach miejskich, w miejscach preferowanych często przez cyfrowych nomadów, wszystko, czego potrzebujesz do wygodnego życia i wydajnej pracy, jest na wyciągnięcie ręki. Chorwacja ma bardzo stabilny Internet, który należy do najszybszych w Europie.

Swobodnie poruszaj się po ulicach chorwackich miast – bezpieczeństwo jest ważne

Oprócz opisanego wyżej, warto wspomnieć o bezpieczeństwie kraju. Wskaźnik przestępczości w Chorwacji jest bardzo niski, dzięki czemu można swobodnie poruszać się bez żadnych ograniczeń, a dzieci mogą bawić się beztrosko w pobliżu domu, jeśli jesteś rodzinnym nomadom. Miejscowi są przyjaźni z obcokrajowcami i znają angielski, więc nigdy nie poczujesz się samotny.

Chorwacja posiada wyjątkowe położenie geograficzne i dobre połączenia

Połączenia drogowe w Chorwacji są doskonałe, kraj posiada jedną z najlepszych autostrad w Europie. Chorwacja jest na tyle duża, że nie jest mała, i na tyle mała, że nie jest duża, więc możesz odwiedzić każdą część kraju, kiedy tylko chcesz. Z Zagrzebia do Dubrownika potrzebujesz około 6 godzin jazdy, a po drodze masz kilka małych wiosek i miasteczek, z których każda ma swój niepowtarzalny urok, a do wszystkich prowadzą wysokiej jakości drogi. Oprócz jazdy po Chorwacji, możesz pojechać gdziekolwiek indziej, ponieważ Chorwacja posiada doskonałe położenie geograficzne w sercu Europy, działając, jako pomost między zachodem, a południowym wschodem kontynentu.

ruch-polaczenie-drogowe-cyfrowi-nomadzi-chorwacja

Wprowadzając prawne rozporządzenie, Chorwacja zrobiła pierwszy krok, aby stać się rozpoznawalną destynacją dla cyfrowych nomadów w Europie. Dzięki swojemu naturalnemu i historycznemu bogactwu i jakości życia, jest jednym z najciekawszych miejsc do życia, a jego położenie geograficzne jest łatwo dostępne ze wszystkich części Europy. Tylko do Ciebie należy decyzja o przeniesieniu biura nad region Morza Śródziemnego.

cyfrowy-nomad-piękny-widok-na-morze-adriatyckie

Jeśli chcesz zostać w Chorwacji na dłuższy okres i szukasz noclegu, sprawdź naszą ofertę!

OFERTA ZAKWATEROWANIA W CHORWACJI DLA CYFROWYCH NOMADÓW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here