Galešnjak jest chorwacką wyspą w kształcie serca, która wspólnie z trzema innymi rozrzuconymi po świecie wyspami w kształcie serca, tworzy „światowy archipelag miłości”. Na „chorwackiej wyspie miłości” aktualnie nikt nie mieszka, dlatego zakochani pragnący być sami, mają całą wyspę dla siebie.

Wyspa położona jest w malowniczym Kanale Pašmańskim między Mrljane na wyspie Pašman i miejscowością Turanj na lądzie. Powierzchnia wyspy wynosi 0.132 km2, a długość pasa brzegowego 1545 metrów z najwyższym szczytem 36 n.p.m. Wyspa jest prywatną własnością rodziny Jureško. Galešnjak w 2008 roku został „odkryty” przez Google Earth, a stacja telewizyjna CNN przedstawiła wyspę jako jeden z niewielu przyrodniczych fenomenów w kształcie serca.

île Galešnjak Croatie Adriagate.comMała wyspa w kształcie serca w Kanale Pašmańskim stała się Walentynkowym hitem. Niedawno na wyspie miłości odbyły się pierwsze zaręczyny. Młodzi Moskwiczanie Mikhail Sarukhanov i Valentina Moros zdecydowali się na nowy krok w swoim życiu właśnie na przepięknym  Galešnjaku.

Wysepka, której kontury przyozdabia złoty piasek, stanowiła niegdyś schronienie przed burzą i niepogodą dla rybaków. Teraz chętnie ugości wszystkich zakochanych, którzy pragną w wyjątkowy sposób umocnić swoją miłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here