Plitvice

Nájdi ubytovanie
(okrem detí 0-2)
ODPORÚČAME:
Rastovaca - Izba Izba (Chorvátsko / Rastovaca)
Osoba: 2
Cena za ubytovaciu jednotku za deň 57,14 EUR
Seliste Dreznicko - Izba Izba (Chorvátsko / Seliste Dreznicko)
Osoba: 4
Cena za ubytovaciu jednotku za deň 68,56 EUR
Rastovaca - Izba Izba (Chorvátsko / Rastovaca)
Osoba: 2
Cena za ubytovaciu jednotku za deň 45,72 EUR
Grabovac (Rakovica) - Izba Izba (Chorvátsko / Grabovac (Rakovica))
Osoba: 3
Cena za ubytovaciu jednotku za deň 46,32 EUR
Poljanak - Izba Izba (Chorvátsko / Poljanak)
Osoba: 3
Cena za ubytovaciu jednotku za deň 57,15 EUR
* ceny od 31.05.2014 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní
Plitvice-croatia-10.JPGPlitvice-croatia-11.JPGPlitvice-croatia-12.JPGPlitvice-croatia-13.JPGPlitvice-croatia-14.JPGPlitvice-croatia-15.JPGPlitvice-croatia-17.JPGPlitvice-croatia-18.JPGPlitvice-croatia-19.JPGPlitvice-croatia-2.JPGPlitvice-croatia-20.JPGPlitvice-croatia-3.JPGPlitvice-croatia-4.JPGPlitvice-croatia-5.JPGPlitvice-croatia-6.JPGPlitvice-croatia-7.JPGPlitvice-croatia-8.JPGPlitvice-croatia-9.JPG


Plitvice - INFO

Plitvické jazerá, národný park v Chorvátsku, sa započítavajú sa medzi najkrajšie v Europe. Zvuk vodopádov, sila a moc prírody, ktorá vo Vás vyvolá strach, je prvým, čo pocítite, keď sa prvýkrát stretnete s Plitvickými jazerami.
Plitvické jazerá tvorí skupina 16 kaskádovito usporiadaných jazier vzájomne prepojených vodopádmi, kilometer dlhá sieť drevených mostov a lesných chodníkov umožňuje blízky kontakt návštevníkov s vodopádmi a jazerami. Priroda, ktorá sama tvaruje vodopády, lesy a rastlinstvo národného parku, ako aj prírodný svet jazier a ich okolia, je dôvodom každoročného nadšenia tisícov návštevnikov.
Priehrady medzi jazerami, cez ktoré padajú prekrásne vodopády, vznikajú zvláštnym prírodným procesom trvajúcim tisíce rokov .
Ukladaním vápencových solí na dne jazera a na potopených predmetoch sa vytvárajú prírodné bariéry, ktoré sa vďaka nepretržitému rastu vydvihnú nad hladinu vody do výšky a širky, a tak vytvoria spektakulárne vodopády. Rôznorodosť prirodných tvarov doviedli Národný park Plitvické Jazerá do UNESCO-ovho "Zoznamu svetových pamiatok".
Prirodná krása parku Vám poskytuje možnosť prežiť dovolenku v súlade s prírodou, početné dovolenkové a výletné aktivity, dlhé prechádzky, ako aj mnohé rekreačné programy pre všetkých.
Naša ponuka súkromného a hotelového ubytovania v okolí samotného parku  Vám zabezpečí príjemnú dovolenku v prírode na Plitvických jazerách.

Vedeli ste
 že sa na Plitviciach snimal film Winnetou?

Zaujímavosti

- Prošćanské jazero - v nadmorskej výške 636 m.n.m. s najväčšou hĺbkou do 37 m. Vďaka svojej hĺbke a šírke má voda v tomto jazere tmavozelenú farbu.
- jazero Ciganovac - jazero dostalo svoje meno podľa legendy, ktorá hovorí, že sa v jazere utopil cigán, keď lovil rybu. Voda do tohto jazera priteká z Prosćanského jazera. Zaujímavosťou je vodopád z Prosćanského jazera s narušenými travertínovými stenami.
- jazero Okrugljak - svojmu menu vďačí okrúhlemu oblúku. Nadmorská výška je 613 m.n.m. Tu sa nachádza aj Labudovačský vodopád, pod ktorým sa nachádzajú početné menšie jaskyne («jaskyňový park»)
- jazero Kozjak - svoje meno získalo vďaka legende, ktorá hovorí, že sa v jazere utopilo 30 kôz, keď utekali z pobrežia pred vlkmi na ostrovček.
- jazero Gavanovac - legenda hovorí, že v tomto jazere záhadne zmizol Gavanov poklad a vďaka nej jazero dostalo svoje pomenovanie

Gastronomia

- Lička kuća, reštaurácia, ktorá sa nachádza v Národnom parku Plitvické jazerá, Vám za zvuku domácej folklórnej hudby poskytne nezabudnuteľné zážitky  v prírode a ponúka Vám početné domáce špeciality ličského kraja
- pri vstupe do Národného parku nájdete stánky, v ktorých tunajšie ženy predávajú pôvodné koláče i sladkosti tohto kraja pripravené podľa receptov starých aj sto rokov, ktoré sa storočiami prenosia ústne.
- Teľacina i zemiaky na ražni
- Pstruh na ražni i marinovaný pstruh
- Jahňacina na ražni
- Kyslé mlieko a domáce syry

Dobrodružstvo

- Prieskum flóry a fauny
- Niekoľkokilometrové prechádzkové trasy
- Prehliadka parku elektro-člnom a panoramatickým vozidlom

Výlety

- Prieskum flóry a fauny
- Niekoľkokilometrové prechádzkové trasy
- Prehliadka parku elektro-člnom a panoramatickým vozidlom

Nočný Život

Plitvické jazerá sú miestom, kde sa budete opätovne vracať, a to nielen kvôli nádhernému a neopakovateľnému krajinnému obrazu, ale aj príjemnným hotelom a reštauráciám. V autentickej reštaurácii Lička kuća môžete ochutnať špeciality ličského kraja a zároveň sa prizerať ich príprave.

Klimatizácia

V čase horúcich letných dní na Jadrane navštivte Plitvice a ochladte sa ,počas letných dní je priemerná ranná teplota 9 °C, a popoludní 24 °C čo znamená že sú letné teploty na dovolenke v Plitvických jazerách príjemné i osviežujúce.
V zime budú teploty okolo - 3 °C a sneží tak že navštevy môžu uživat v zimských radostiach, sankovaniu a lyžovaniu.
Zatvor