Wielu z nas doświadcza idealne wakacje pełne słońca, poprzez kąpiele w morzu, czy letnie festiwale w popularnych miejscach turystycznych. Jednakże co się stanie, jeśli Wam powiemy, że istnieje część Chorwacji, której na pewno jeszcze nie doświadczyliście, a jest ona pełna spokoju, zieleni i pięknej przyrody?

Turystyka wiejska pozwala poznać Chorwację w wyjątkowy sposób z dala od zgiełku – zwolnijcie tempo i cieszcie się magią agroturystyki w Chorwacji. Poznajcie piękno chorwackich wiosek, dziewiczą przyrodę, gościnność lokalnych gospodarzy oraz smaki lokalnych potrwa i domowych win. Budźcie się przy śpiewie ptaków, wdychajcie świeże powietrze i ponownie przypomnijcie sobie, dlaczego turystyka wiejska jest właśnie tym, czego potrzebujecie!

Przedstawiamy 4 najlepsze wiejskie domy w Chorwacji, które koniecznie powinniście odwiedzić!

1. Apartamenty Mariano, Lašići (Istra) 

Apartamenty Mariano

Jeśli pragniecie cieszyć się ciszą i spokojem w pięknym miejscu i w otoczeniu zieleni, odwiedźcie dom Mariano, znajdujący się w małej wiosce Lasici. W domu znajdują się 3 komfortowe apartamenty, które mogą pomieścić łącznie 17 osób. W apartamencie czekać będzie na Was domowe wino, wędzona szynka lub ser, które przygotowali gospodarze. Dom Mariano oferuje także odkryty basen, idealny na orzeźwienie od letnich upałów oraz kolekcje win.

Jesienią możecie wybrać się na spacer po lesie, zbierając szparogi i grzyby, ale także zerwać winogrona na polu gospodarza. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, podziwiając piękno środkowej Istrii możecie wybrać się rowerem po ścieżce rowerowej Parencana, która jest zaledwie 200 metrów od obiektu. Rodziny z małymi dziećmi mogą zarezerwować mały pociąg i z przewodnikiem zwiedzić dziedzictwo kulturowe i historyczne, odwiedzić zoo i wybrać się na plac zabaw. Dla miłośników tradycyjnych przysmaków i win, możliwe jest zwiedzanie licznych winnic, degustacje chleba domowej roboty, oliwy z oliwek, miodu, brandy itp., jak również poznać Istrię poprzez unikalne gastronomiczne doświadczenie.

2. Pokój Marijana, Čaporice

Pokój Marijana

W małej miejscowości Čaporice w pobliżu Trilja, 25 km od Splitu, znajduje się agroturystyka – Pokoje Marijana. Urządzone w wiejskim stylu, które emanują Dalmatyńską Zagorą, pokoje Marijana są idealnym miejscem dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w ciszy i w spokoju. Każdy z 7 pokoi wyposażony jest w klimatyzację, telewizor i łazienkę, a goście mogą również zagrać w tenisa stołowego.

OOprócz samego zakwaterowania na terenie obiektu znajduje się pięknie urządzona wiejska restauracja, w której można spróbować tradycyjnych potraw. Jeśli zdecydujecie się odwiedzić te kwatery we wrześniu, będziecie mieli okazję wziąć udział w zbiorze winogron na polu winogronowym właściciela i w produkcji wina.

3. Dom Marija, Orašac

Dom Marija

Położony 16 km od centrum Dubrownika oraz 4 km od głównej drogi, Dom Marija dla 9 osób jest idealnym miejscem na wypoczynek od zgiełku codziennego życia. Gospodarz stara się utrzymać tradycje życia przodków, oferując swoim gościom domowe likiery, oliwą z oliwek, domowe białe i czerwone wino ze swoich gajów oliwnych i winnic, a także domowe sery w oleju. Goście mogą orzeźwić się w odkrytym basenie w upalne lato, a dla tych, którzy dbają o swoją kondycję mają do korzystania sprzęt do ćwiczeń.

Aby pobyt był jeszcze bardziej wyjątkowy, gospodarze organizują wycieczkę do jaskini Vjetrenica, która jest 40 km od kwatery lub na pole Popovo lub wypady do pobliskich wysp statkiem z degustacją ryb. Jeśli chcecie cieszyć się prawdziwą atmosferę agroturystyki, możecie uczestniczyć w uprawie oliwek, czy w połowach nocnych lub w przygotowywać tradycyjne potrawy z gospodarzem.

4. Apartament Srblin, Sv. Petar u Šumi

Apartament Srblin

Jeśli chcecie uciec od codzienności i spędzić letnie wakacje z dala od zgiełku i gwaru, wyruszacie na rodzinną farmę – Apartament Srblin. Przyjaźni gospodarze cieple Was powitają i przyjmą do swojego domu. Wasza rodzina może tutaj nauczyć się żyć zgodnie z przyrodą. Dzieci gospodarza mogą Wam pokazać jak hodować kury i gołębie, jak dbać o ogród, zasadzić różne rośliny i jak zbiera się oliwki.

Jeśli zdecydujecie się na wakacje na tym gospodarstwie, będzie to pobyt w apartamencie z dwoma sypialniami, urządzonym w starym stylu. W dniu przyjazdu gospodarze podarowują Wam butelkę domowej travaricy, wykonanej nawet z 55 różnych ziół. Oferują także smaczny posiłek, wina i brandy, który ma szczególny smak, bo liście moczy się przez 45 dni. Na farmie Apartament Srblin wasze wakacje będą pełne wrażeń, a możecie także zwiedzić okolicę, wypożyczyć konia lub sanie i poznać piękno tego regionu Istrii (np. poprzez zbieranie szparagów w lesie).

Odkryjcie autentyczną Chorwację w nowy sposób, którego nigdy jeszcze nie doświadczyliście i czego nie można znaleźć w przewodnikach! Uniknijcie zgiełku i spędźcie relaksujące wakacje w zacisznym i zielonym otoczeniu na Istrii lub w Dalmacji – bądźcie pewni, że spędzenie wakacji na wsi w Chorwacji z pewnością Was zachwyci.

Przejrzyjcie szczegółowo nasze oferty kwater!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here