Wybrzeże Adriatyku ma wiele pięknych plaż idealne dla różnych rodzajów aktywności. Możesz cieszyć się ciszą na odosobnionych plażach, grać na plaży z wieloma możliwościami uprawiania sportów lub też bawić się na plaży z bogatym życiem nocnym. Jeśli chcesz spędzić lato na plażach, gdzie zabawa sie nie kończy, tutaj zaprezentujemy kilka z nich:

Plaża Zrce, Novalja (wyspa Pag)

Zrce jest żwirowa plaża na wyspie Pag, w pobliżu Novalji. Dzięki czystosci i naturalnego piękna została wyróżniona Błękitną Flagą. Na plaży można zagrać w siatkówkę plażową, pojeździć na nartach wodnych, pozjexdzać na zjeżdżalni… Zrće Plaża jest popularna wśród młodych ludzi, bo tu zabawa się nie kończy. Aquarius i Papaja są najbardziej popularnymi klubami na plaży, ktore gośczą najpopularniejszych DJ-ów z całego świata (Swedish House Mafia, Tiesto, Niki Belucci, David Morales, …).


Plaża Bacvice, Split

Bacvice są pieszczaną plaża w Splicie, w pobliżu Pałacu Dioklecjana. Została wyróżniona Błękitną Flagą, która symbolizuje jakość. O każdej porze roku można znaleźć tutaj, pływaków lub zawodników „piciginu”. Dla fanów nocnego życia znajduje sie tu wiele klubów w okolicy (Tropic Club, Equador, O’Hara, …), a latem na plaży Bacvice odbywają się przeróżne festiwale z udzialem znanych DJ-ów. W ostatnich latach, odbył się tu Enter Festival, w tym roku zostanie zorganizowany Bacvice Beach Festival.

Plaże w Makarskiej

Lasy sosnowe i naturalne, piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów do Makarskiej. Jeśli chcesz zrelaksować się przy koktajlu i relaksującej muzyce, odwiedź Bounty bar na plaży, a jeśli szukasz zabawy aż do wczesnych godzin porannych, z muzyką prosto z gramofonów, Buba Beach Bar cię zachwyci. Centrum miasta znajduje się w pobliżu więc można piechotą odwiedzić i kluby Petar Pan, Grotto i Deep.

Plaża Makarska

Plaża Makarska

Pudarica, Barbat, wyspa Rab

WyspaRab skrywa liczne piaszczyste plaże, z których jedna z jest najpopularniejszych jest Pudarica w pobliżu Barbat. Charakteryzuje się czystą wodą i sosnym lasem w tle i jest idealny dla rodzin z dziećmi. Z atrakcji sportowych na plaży można pograć w siatkówkę, tenisa, „Picigin” … Na plaży w dzień, w relaksujacej atmosferze, jednak aby być bliżej plaży, noc stała się popularnym miejscem spotkań dla młodych ludzi. Klub Santos, na plaży, jest najstarszym klubem plażowym na wyspie i co noc oferuje inny program; występy DJ-ów, koncerty, pokazy mody na różne wieczory tematyczne.


Hvar, wyspa Hvar

Jednym z najbardziej popularnych plaży na Hvarze jest Hula Hula. Znajduje się w zachodniej części miasta Hvar (15min spacerem od centrum). Można zrelaksować się przy koktajlu na leżaku nad morzem, ale również korzystać próbować wielu potraw, ponieważ jest tam mnostwo barow i restauracji. Hula Hula Plaża słynie z imprez, które zaczynają się po 17h i trwa aż do zachodu słońca.

Hvar Hulla Hulla

Plaża Hangar, Vodice

Najbardziej atrakcyjne plaża w Vodicach to Hangar. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi ze względu na różne obiekty, które są oferowane na plaży, takie jak pociąg dla dzieci, zjeżdżalnie, zamki lotnicze, place zabaw w piasku… Popularna jest rownież wśród młodych ludzi, dzięki swojemu Brach braowi Szisza,, w którym odbywają się imprezy np. Studio 54, Piana Party, Techno Party i gościnne występy DJ-ów.

Vodice Hangar

Vodice Hangar

Vodice Hangar

Plaża Banje, Dubrownik

Jedną z popularnych plaż dla klubowiczów nocnych jest plaża Banje w Dubrowniku. Jest ona wyjątkowa, ponieważ w ciągu dnia można korzystać z leżaków, popijając koktajl na plaży z widokiem na stare miasto w Dubrowniku. Na plaży znajdują się również obiekty sportowe i rozrywkowe, takie jak golf, siatkówka plażowa, piłka nożna i piłka wodna, wypożyczalnia łodzi, narty wodne, paralotniarstwo, paralotnie i inne. Wieczorem przyjemne i relaksujące otoczenie zamienia się w imprezę na świeżym powietrzu, z udziałem światowej sławy gwiazd muzyki elektronicznej.

Banje Dubrovnik

Banje Dubrovnik

 

Kristina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here