Wyspa Mljet

ZNAJDŹ KWATERĘ
(oprócz dzieci 0-2)
Data, godzina i minuty wyjazdu:
Data, godzina i minuty zwrotu:
  • mljet

Wyspa Mljet jest największą wyspą w archipelagu Dubrownika, a także najpiękniejszą i najbardziej zalesioną wyspa na Adriatyku. Została nazwana "zieloną wyspa" z powodu swojej bogatej śródziemnomorskiej roślinności – około 70% powierzchni wyspy jest pokryta lasami. Pierwszymi jej mieszkańcami byli Ilirowie, którzy przybyli na wyspę 4000 lat temu. Mljet ma 37 km długości i 3 km szerokości i zajmuje powierzchnię 100,4 km2. Babino Polje (dzielnica miasta), Goveđari, Korita, Kozarica, Prožurska Luka, Njivice, Okuklje, Polače, Prožura, Ropa, Saplunara, Maranovići, Soline, Pomena, Sobra, Tatinica i Velika Loza, Babine Kuće, Blato,  Pristaništesą to tylko niektóre miejscowości znajdujące się na wyspie. Babino Polje jest jedną z najstarszych i największych wiosek na wyspie, położoną u podnóży wzgórza Veliki i Mali Grad.

Na wyspie znajduje się jeden z najstarszych parków narodowych na Adriatyku – Park Narodowy Mljet. Część lądowa Parku została uznana i ogłoszona w 1960 roku, natomiast część morska została włączona w granice Parku w 1997 roku. Obszar ten uznano za park narodowy ze względu na jego bogatą florą i fauną, słodko-słone jeziora, kulturowe i historyczne dziedzictwo, a także ze względu na jego zdumiewające wybrzeże złożone z licznych klifów i wysepek.

Najciekawszą atrakcją na wyspie Mljet jest jaskinia Odyseusza (Odisejeva spilja) położona niedaleko Babino Polje. Jest to słynne miejsce ponieważ rzekomo Odyseusz spędził w niej siedem lat, wpatrując się morze, tęsknił za domem i ukochaną żoną.

Sobra - wyspa Mljet - Apartament Apartament / Sobra - wyspa Mljet
Osoba: 4
Od 78,08 EUR
Sobra - wyspa Mljet - Apartament Apartament / Sobra - wyspa Mljet
Osoba: 7
Od 78,54 EUR
Sobra - wyspa Mljet - Pokój Pokój / Sobra - wyspa Mljet
Osoba: 2
Od 43,44 EUR
Sobra - wyspa Mljet - Apartament Apartament / Sobra - wyspa Mljet
Osoba: 3
Od 57,15 EUR
Saplunara - wyspa Mljet - Apartament Apartament / Saplunara - wyspa Mljet
Osoba: 5
Od 64,20 EUR
* ceny na 31.05.2014 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni