Weekendowe wycieczki Zagreb

Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

JAK PRZYJECHAĆ?

 • Samochodem: Amsterdam 1412 km, Berlin 1434 km, Bratysława 397 km, Bruksela 1963 km, Budapeszt 372 km, Londyn 1678 km, Lubjlana 135 km, Milan 672 km, Paryż 1574 km, Praga 949 km, Wiedeń 371 km
 • Samolotem: www.croatiaairlines.hr
 • Autokarem: www.akz.hr
 • Pociągiem: www.hznet.hr


E-magazyn 
Poznaj Chorwację czytając ciekawe opowiadania naszych blogerów!

Zagreb - szarmancka metropolia

Zagreb jest jednym z elegantszych Europejskich miast, które warto odwiedzieć o każdej porze roku. Na tej stronie internetowej możecie znależć kwaterę, rent-a-car w Zagrzebiu i inne informacje (jak przyjechać, co odwiedzieć, gdzie się zabawić,...)

 • Weekendowe wycieczki Zagreb Chorwacja
 • Weekendowe wycieczki Chorwacja Zagreb
 • Chorwacja Weekendowe wycieczki Zagreb
 • Zagreb Chorwacja Weekendowe wycieczki

Polecamy zwiedzić

Górne miasto - Jeśli przespacerujecie się z główngo rynku miejskiego, Placu Bana Jelačića, pod górę ulicą Radićevą, dojdziecie do starego miasta zwanego tu górnym. Warte zobaczenia są tu Plac św. Marka i Bańskie dwory - barokowy pałac, dziś, siedzibę rządu. Zwiedźcie muzea sztuki naiwnej i współczesnej, przespacerujcie się do placu Katarzyny, miejskiego pałacu Dverce i wieży Lotršćak. Przepiękny widok rozciąga się z deptaka Strossmayera. Zwiedźcie też muzeum przyrodnicze, muzeum miasta Zagrzebia i obserwatorium astronomiczne.

Kaptol - Jeżeli pójdziecie z Placu Bana Jelačića pod górę ulicą Bakaćevą, dojdziecie do miejsca zwanego Kaptol. Usytuowana jest tutaj zagrzebska katedra i opactwo. Niegdysiejsza osada Dolac jest dziś głównym targowiskiem, od którego odchodzi ulica pełna kawiarni - Tkalčićeva.

Dolne miasto - Na równinie pod Kaptolem i Gradcem znajduje sie tzw. Dolne miasto, w skład którego wchodzi główny Plac Zagrzebia; Plac Bana Jelačića i najdłuższa ulica miasta; Ilica. Koniecznie zobaczcie Zrinjevac i pawilon muzyczny, muzeum archeologiczne, galerię Strossmayera, galerie sztuki nowoczesnej i grafiki, pawilon sztuki. Przez Plac Tomislava dojdźcie do Placu Starčevića, a następnie do przepieknego ogrodu botanicznego. Pobliski Plac Marulića uważany jest za najwspanialszy przykład architektury secesyjnej w Zagrzebiu. Na północ od niego znajduje się Plac Roosvelta i muzeum Mimara, a także Plac Marszałka Tito z neobarokowym budynkiem Chorwackiego Teatru Narodowego.

O Zagrebu

Zagrzeb jest stolicą Republiki Chorwacji. Jest nowoczesną europejską metropolią, która zachwyca niezwykłą urodą i szarmem. W wyglądzie Zagrzebia można odnaleźć architekturę Wiednia, Pragi czy Budapesztu. Oprócz pomników i licznych imprez kulturalnych w ciągu roku, Zagrzeb ma bogatą ofertę restauracji ale i liczne możliwości shoppingu. Główny targ; Dolac, w samym centrum miasta, blisko Placu Bana Josipa Jelačića, oprócz żywności i kwiatów oferuje i wielki wybór typowych regionalnych produktów i tradycyjnych pamiątek. Polecamy Państwu zakup licitarskiego serca albo przedmiotu z motywem narodowego stroju „szestińskiego“. Dla szukających zabawy miasto oferuje liczne nocne kluby, a latem wszyscy mieszkańcy odpoczywają na plażach jeziora Jarun. Można się tam kąpać i opalać, a po zapadnięciu zmroku swe wrata otwierają liczne kawiarnie i kluby. Interesujące są też oklice Zagrzebia: miasta Varaždin i Samobor i przepiękne zamki w Chorwackiem Zagorju.

* ceny na czerwiec 2024 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Zagreb,
 • Osoby: 2-4
 • Ocena gości: 4,8
 • Ostatnia rezerwacja przed 3 godzin

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

eu logo
Hamag Bicro logo

All rights reserved © 2023