Rijeka

RijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijekaRijeka

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Rijeka

Rijeka jest miastem portowym i stolicą chorwackiego regionu Primorje-Gorski Kotar. Czy wiesz, że symbolem Rijeki jest „morčić“? Marynarze, żeglarze i ludzie morza nosili różną biżuterię, mającą ich chronić przed niebezpieczeństwami, czyhającymi na nich na morzu. A ten szczególny jej rodzaj zasłynął dzięki arcyksiężniczce Annie Marii, która przywiozła go ze sobą do pałacu w Wiedniu w XIX wieku. Być może morčić stanie się punktem wyjścia dla Twoich opowieści o Rijece i możliwe, że to właśnie taką pamiątkę przywieziesz ze sobą do domu. Pomimo że Rijeka jest miastem portowym, nie sprawia wrażenia typowego miasta zdominowanego przez przemysł ciężki. Zachowała swój urok miasta na wybrzeżu, ukryty pomiędzy jej ulicami. Znajduje się tu mnóstwo zabytków, świadczących o przeszłości miasta. Pasjonaci historii i zabytków mogą zobaczyć pałac Municipija (dawną siedzibę władz miasta), pałac gubernatora (w którym mieści się muzeum morskie i cząstka historii chorwackiego wybrzeża), bibliotekę uniwersytecką, muzeum sztuki współczesnej, muzeum miejskie, pałac Komuna (najstarszy zachowany ratusz Rijeki), kościoły świętego Vitusa i Sebastiana (chroniącego od plagi), szczątki starożytnego castrum, dawną bramę rzymskiego łuku (będącego charakterystycznym portalem głównego wejścia do Pretorij – dowództwa wojska z późnego okresu starożytności), pałac Mondello, wieżę miejską (zbudowaną w miejscu głównego wejścia do starego miasta od strony morza) i wiele innych. Pamiętaj, żeby zobaczyć liczne muzea, galerie („Laval“, „Kontinental“, „Art“, „Siz“ i inne) oraz zbiory przedmiotów sakralnych (kolekcję i galerię w kaplicy Matki Bożej z Trsat oraz kolekcję, znajdującą się w katedrze świętego Vita), a także obserwatorium astronomiczne.

Będąc w Rijece, możesz korzystając z okazji zwiedzić jej okolice. Zobacz Park Narodowy Risnjak, góry Učka i Velebit oraz miasta Opatija i Crikvenica, gdzie możesz wziąć udział w ciekawych wydarzeniach i obejrzeć różne występy. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uprawiać różne sporty wodne. W mieście znajduje się kilka ładnych plaż, jak „Bivio“ (kąpielisko miejskie z wieloma małymi plażami kamienistymi i skalistymi, spośród których jedna jest przystosowana specjalnie dla osób niepełnosprawnych) i „Pećine“ (duże kąpielisko miejskie z mniejszymi plażami i możliwością wypożyczenia leżaków oraz zakupu napojów w jednym z barów na plaży). Osoby szukające rozrywki do samego rana, mogą bawić się przy muzyce na żywo w kilku małych kawiarniach, znajdujących się w pobliżu kościoła świętego Vita, w barze Budha lub wybrać się na statek Nina, na którym również można się świetnie zabawić. Przy głównej promenadzie znajduje się kasyno, otwarte przez całą noc, a jeśli zechcesz – możesz wybrać się do teatru Ivana Zajca. Możesz także skosztować kulinarnych specjalności regionalnych w restauracjach „Arca Fiumena“, „Feral“, „Fortunal“, „Zlatna Školjka”, „Bodgea”, „Frankopan”, „Kantrida”, „Tarsa” i „Stina”.

Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Rijeka

Fantastyczny
4.1
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.3
Bezpieczeństwo
4.4
Oferta turystyczna
3.6
Plaże
3.9
Przyjacielscy mieszkańcy
4.3

 • Bardzo dobry 3.8
  danuta
  Rodzina Poland
  4.8.2014.
  Czysta woda, piękne widoki
  Miasto nie jest raczej turystyczne.
1/31
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Rijeka polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2020 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Rijeka,
 • Osoby: 3-5
 • Ocena gości: 4,0
 • Ostatnia rezerwacja przed 10 godzin
Pokój - Rijeka Pokój Antica Od 165 zl
 • Rijeka,
 • Osoby: 1-2
 • Ocena gości: 4,3
 • Rijeka,
 • Osoby: 4-6
 • Ocena gości: 4,6
 • Ostatnia rezerwacja przed 7 dni
 • Rijeka,
 • Osoby: 2-4
 • Ocena gości: 4,7
 • Ostatnia rezerwacja przed 4 dni

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020