Novi Vinodolski (Crikvenica)

Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)Novi Vinodolski (Crikvenica)

Więcej zdjęć

Zamknij

     
 • Share

Informacje o turystycznych destynacjach Novi Vinodolski (Crikvenica)

Novi Vinodolski jest ciekawym miasteczkiem turystycznym w regionie Kvarner, położonym przy głównej drodze na wybrzeżu, 9 km na południe od Crikvenicy. Novi Vinodolski leży u podnóży leśnych zboczy wzgórza Kapela, w pobliżu żyznej doliny Vinodol, wzdłuż kanału Podvelebitskiego. Historia miasteczka sięga dużo dalej niż czasy Chrystusa. Prehistoryczne znaleziska są dowodem na to, iż w jaskini Peć w regionie Zagora, żyli ludzie w okresie paleolitu.

W 1878 roku, Novi Vinodolski stał się jednym z najbardziej popularnych miast turystycznych na wybrzeżu (zaraz po Opatiji), głównie ze względu na zawsze zieloną roślinność i łagodny klimat śródziemnomorski, a także czyste morze i powietrze. Zarówno w samym mieście jak i jego okolicach, znajduje się wiele miejsc i obiektów pamiętających kulturą starożytną. Musisz zobaczyć zabytki w miasteczku Novi Vinodolski, które świadczą o jego burzliwej przeszłości, takie jak zamek Frankopan z czworokątną wieżą (dokładna data jego powstania nie jest znana, ale wiadomo że należał do rodziny Frankopan w 1288 roku), rzymska twierdza Lopsica (niektórzy twierdzą, że Lopar był dawną rzymską fortyfikacją, podczas gdy inni uważają, że był średniowiecznym miastem frankopańskim), kościół Najświętszej Maryi Panny i ruiny klasztoru Paulinów, San Marino (mała wysepka, na której znajduje się gotycki kościół pod wezwaniem świętego Marina, napisy znalezione na wyspie pochodzą z III i IV wieku i zawierają imię rzymskiej cesarzowej Heleny), kościół Świętej Trójcy (zbudowany pod koniec XV wieku), ruiny kościoła Matki Bożej, ruiny katedry „Ledenica” pod wezwaniem świętych Filipa i Jakova oraz wiele innych. Jeśli zechcesz podziwiać okolicę i piękno krajobrazów z „lotu ptaka”, możesz wspiąć się na jeden z 6 punktów widokowych, spośród których 3 znajdują się w mieście Novi Vinodolski („Gradina”, „Sviba”, „Kuk”). Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą grać w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną, kręgle, tenisa, jeździć na rowerze, chodzić na piesze wędrówki, skakać ze spadochronem oraz uprawiać sporty wodne, takie jak pływanie, żeglarstwo, nurkowanie, surfing, wędkarstwo podwodne i mnóstwo innych. W miesiącach letnich, mają tu miejsce różne uroczystości. Na jednej z nich, która nazywa się „Rybacka Noc”, możesz bawić się do białego rana – w tym czasie możesz posłuchać muzyki na żywo, jak również spróbować dobrego jedzenie i wina domowej produkcji. Różne dyskoteki i koncerty także trwają aż do rana. Osoby lubiące spędzać czas w miłej atmosferze, mogą spędzić wieczór w jednej z mniejszych kawiarń lub udać się na romantyczny spacer pod gwiaździstym niebem. Jeśli jesteś entuzjastą kuchni regionalnej i chcesz skosztować lokalnych specjałów i przysmaków, powinieneś wybrać się do jednej z wielu restauracji i tawern, takich jak „Zlatna Ruza”, „Oleandar”, „Maestral”, „Kore”, „Lucija” i „Mate”.

Więcej  Zamknij 

Komentarze gości Novi Vinodolski (Crikvenica)

Fantastyczny
4.5
Łączna ocena gości
Atmosfera
4.7
Bezpieczeństwo
4.7
Plaże
4.4
Oferta turystyczna
4.3
Przyjacielscy mieszkańcy
4.5

 • Zły 1.8
  Krzysztof
  Rodzina Germany
  29.6.2019.
  Przyjedź, zapłać, i spadaj
  Miejscowość piękna ale ludzie obłęd
 • Doskonały 5
  Izabela
  Rodzina Poland
  1.8.2018.
  Super miasto, piekne plaze i woda, atmosfera starego miasta z jego waskimi uliczkami to bajka:) dla rodzin idealne, na pewno jeszcze tam pojedziemy, polecamy :)
 • Bardzo dobry 3.8
  maciej
  Rodzina Germany
  26.8.2013.
  zakorkowana główna ulica dojazdowa
3/45
Zobacz na mapie Zobacz na mapie

Wybierz riwierę

ZNAJDŹ KWATERĘ
Gdzie?
Zameldowanie
Wymeldowanie
Dorosły 18+
Dzieci 0-17

Novi Vinodolski (Crikvenica) polecane kwatery

* ceny na lipanj, 2021 dla maksymalnej liczby osób w kwaterze i pobyt minimum 7 dni

 • Novi Vinodolski (Crikvenica),
 • Osoby: 2-4
 • Ostatnia rezerwacja przed 3 dni
Dom - Novi Vinodolski (Crikvenica) Dom Andrijana Od 473 zl
 • Novi Vinodolski (Crikvenica),
 • Osoby: 6-8
 • Ocena gości: 4,4
 • Ostatnia rezerwacja przed 17 dni
 • Novi Vinodolski (Crikvenica),
 • Osoby: 4
 • Ocena gości: 4,7
 • Ostatnia rezerwacja przed 3 dni
 • Novi Vinodolski (Crikvenica),
 • Osoby: 2-4
 • Ocena gości: 4,5

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020